Přejít na obsah

Prasknutá podtlaková hadička


Dudo80

Doporučené příspěvky

Na octavii 1,9 TDI,81kW, 2000, praskla podtlaková hadička 1J0-612-041 G. Zistil som to tak že ráno bol brzdový pedál tvrdý a potom raz to prestalo brzdiť, a ani turbo nešlo. V ruke mi zostala táto hadička. Pýtal som sa v predajniach náhradných dielov a všade hovorili že samotná hadička sa kúpiť nedá. teda musím kúpiť celok ta cca 38 eur. Neviete mi poradiť, či stačí vymeniť iba hadičku (ak áno, za akú), alebo môžem túto nejakým spôsobom opraviť, zalepiť a kľudne používať. Dal som tam zatiaľ zosílenú gumotextilnú ale bojím sa, že ten podtlak ju môže v kritických situáciách stiahnuť. Ďakujem

post-32826-1250762533_thumb.jpg

post-32826-1250762582_thumb.jpg

post-32826-1250762656_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cau. Tak takto prasknute mam obidva vyvody,jeden poriadne ,druhy trochu. najprv som to zatiahol obycajnou teflonovou paskou co pouzivaju vodoinstalateri pri utesnovani zavitov. Teflon je dobry,odolny ale nelepi. Je to len paska. Tak som to navrch prelepil polymerkou,umela lep.paska. Tato hadica nie je pri tepelne velkych exponovanych miestach,tak zatial drzi. S tou teflonovou urcite neni problem.

Tiez nie som urcite ochotny hodit tolko Eciek aj za ventil,ked potrebujem len trubku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Na octavii 1,9 TDI,81kW, 2000, praskla podtlaková hadička 1J0-612-041 G. Zistil som to tak že ráno bol brzdový pedál tvrdý a potom raz to prestalo brzdiť, a ani turbo nešlo. V ruke mi zostala táto hadička. Pýtal som sa v predajniach náhradných dielov a všade hovorili že samotná hadička sa kúpiť nedá. teda musím kúpiť celok ta cca 38 eur. Neviete mi poradiť, či stačí vymeniť iba hadičku (ak áno, za akú), alebo môžem túto nejakým spôsobom opraviť, zalepiť a kľudne používať. Dal som tam zatiaľ zosílenú gumotextilnú ale bojím sa, že ten podtlak ju môže v kritických situáciách stiahnuť. Ďakujem

Ahoj, tento problém řeším poměrně často a cena za komletní hadičku s ventilkem je drahá. Používám hadičku ze stejného materiálu která je použita na Favoritu a stojí 120,-Kč. Jen je problém s ostrým ohybem. Proto ho dělám pozvolnější a při opatrném nahřátí se moc nezbortí. Délkově jdou dvě hadičky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...
  • o 3 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...