Přejít na obsah

zpětná zrcátka


djpetr

Doporučené příspěvky

Mám FII classic,poslední dobou se mi na ostatních FII/R víc líbí lakovaný zrcátka/co si budem povídat,je to hezčí/.Já na classicu mám jen černej plast.Napadlo mě si zrcátka dát do laku sám,praxi jako lakýrník mám,vtom by problém nebyl,ale sundat zrcátko se zdá jako problém.Jak zrcátko odmontuju,nebo stříkat na autě?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes sem to uťuknul a přišel na to,že je dobrý sklopit sklo zrcátka a tím se jeden zobáček odhalí.Zítra se pokusim vše demontovat,Pokud to pujde napíšu tu k tomu víc.Jinak díky Igorovi za schema,pomohlo mi určit místa,kde jsou zobáčky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

Ja tiež chcem dať nalakovať speťáky, keď som chcel aby to spravili v škodovke, povedali že môžu ale že povrch týchto speťákov v classicu je iný ako pre speťáky lakované a že možno to nebude držať ten náter.

V ETKE som našiel dva druhy zákrytov pre speťáky: klasické - ako mám ja a základované - tieto sú asi povrchovo upravené tak aby sa mohla na ne naniesť farba karosérie aspoň myslím že je to tak.

V podstate som sa chcel spýtať asi toto: ako postupovať pri tých čiernych speťákoch - najskôr sa nastrieka nejaká základová vrstva ktorá povrch vyhladí a potom sa strieka kokrétna farba? Alebo ako?

Robil to tu už niekto?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
  • o 2 roky později...

Ahojte, potreboval by som poradit pri vymene spodneho krytu spatneho zrkadla na fabii 2. Mam el. nastavitelne vyhrievane zrkadla.

Nemozem sa pohnut dalej s tym, ako po odstraneni dielu cislo 8 (segerka?) podla manualu, zhodit rameno drziace zrkadlo. Pod ramenom je uz len dany spodny kryt. Menili ste to niekto? Robim to na namontovanom zrkadle, snad ho nie je potrebne davam dole z dveri. Prosim o radu, dakujem.

 

http://workshop-manuals.com/skoda/fabia-mk2/body/body_work/exterior_equipment/rear-view_mirror/removing_lower_mirror_cover/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...
  • o 1 rok později...
V 23. 8. 2009 at 23:48, Igor napsal:

Určite demontovať! Návod som sem už niekde dával, ale pridávam ho znova...

zrkadlo.jpg

Až teraz keď mi značkový autoservis vrátil neopravné auto s tým, že oni nevymieňajú prasknutý plastový kryt spätného zrkadla, hoci ho výrobca dodáva ako samostatný náhradný diel (tu označený číslom 2), ale iba celý komplet zrkadla, prípadne komplet celých dverí.
Voči vyššie uvedenému nákresu z dielenskej príručky skrutku číslo 5, valec číslo 9, podložku číslo 10 a maticu číslo 11 v tele zrkadla nenájdete. Sú to len pomôcky na montáž, konkrétne na nasadenie - natlačenie vejárovej podložky 8 a pružiny 6 pod ňu na trúbku 7, ktorá tvorí statickú časť kĺbu zrkadla. Potom treba položky 5,9,10,11 odstrániť a cez otvor prepchať káble na ohrievanie zrkadla a káble  servomechanizmu natáčania.
Jozef

Klb-laveho-zrkadla-roomster.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 let později...

Dobrý den, 

nějaký dobrák mi naboural zrcátko a samozřejmě ujel, zničené je sklíčko, rámeček a spodní část krytu. Rozhodl jsem se to opravit svépomocí, vše šlo dobře, dokud jsem nedorazil ke spodnímu krytu. Vůbec si nevím rady, jak mám tu část krytu oddělit od zbytku. Věděl by mi někdo poradit, nebo to mám radši hodit do servisu? Děkuji.

IMG20240322181544.jpg

IMG20240322181551.jpg

IMG20240322181557.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...