Jump to content

Výhřev čelního okna


žralok
 Share

Recommended Posts

U relátek a spínače je napsaná cena a číslo dílu a cena okna je: zelené + výhřev + senzor - 13000,-kč s DPH. Když by se to dělalo při výměně čelního skla u nás v práci tak by tam byl jen doplatek za lepší sklo a to záleží na typu připojištění.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Když už sme u toho... tekonc akorát na výhřevu čelního skal makám a jen se chci zeptat majitelů, co mají výhřev origo. Po zapnutí výhřevu se sám po nějaké době deaktivuje nebo peče a smaži, dokud se manuálne, či vyndání klíčk, neshodí? ptám se pro to, že než laborovat s dalším relátkem a tahat kabely ke spínači atd, tak současně uvažuji o variantě zapojení paralelně s výhřevem zadního okna, kdy bych vzal jako spínací napětí výstup z relé ohřevu ZO a tím spínal 40A relé pro výhřev předního okna. Pravda, nemohl bych si cíleně vybírat, které okno odmrazovat, ale... je to tak moc důležité?.... jde mi jen o to, aby topné vedení v okně netrpělo delším zahřííváním, páč zapomenout se může a nevim, jak vám, ale mě se alespon opticky ohřev zadního okna sám po určité době nevypne (ač by měl, neb tato funkce byla již implementována i do nebožky Xantie HDi)

Tedy?....

Link to comment
Share on other sites

Musí to být zapojené zvlášť. Zadní okno má málo drátů pro výhřev a po zapnutí se automaticky vypne po 20 minutách a čelní sklo těch drátů má daleko více a blíž u sebe tak se odmrazí rychleji a automaticky se vypne po 4 minutách.

Link to comment
Share on other sites

A sakra... no, co se dá dělat. Tak vono zase nebude takovej problém časový relés píchnou . tranzistor, trim, kondík a resetovací relé... :-) Rozhodně ho nehodlám kupovat za takovej ranec. Pravda je taková, že jsem to dnes pospojoval a odběr ohřevu předního okna je značnej. už jen na výkonový kabeláži je ztráta kolem 6 wattů a to je to tahaný 2,5 postříbřenou Cu... Nerad se smiřuju s myšlenkou, že 40A výkonové relé asi nebude postačovat... :-) Nepočitám, že by to někdo věděl, ale hloupej, kdo se nezeptá. Origo switch na ohřev předního okna je mechanicky aretovaný či nikoliv? Ptám se kvůli konstrukci toho časovýho odpojovače.

Díkes.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...