Jump to content

Silné škubání motoru bezprostředně po startu u teplého motoru


MirekM
 Share

Recommended Posts

Startoval jsem dříve motor za studena i teplý jen krátkým otočením klíčku na volnoběh, bez problémů vždy chytnul. Je-li nyní ale motor teplý a zvláště pokud ještě nějakou dobu není v chodu, motor sice chytne, ale několikrát sebou velmi silně cukne - měl jsem i pocit jako by o něco nárazy zaklepal - je to jiný zvuk než hydroštely. Dříve jsem si tohoto pastavu nevšiml. Po experimentech jsem tyto silné vibrace za tepla odstranil delším startem cca 1 až 2 sekundu.

Je to normální stav nebo jsem nabral nějakou nedobrou várku benzínu? Starujete u teplého motoru na volnoběh nebo s plynem? Jen "brnknutím klíčkem" nebo starter také necháte chvilku cca 1 až 2 sekundy v běhu?

Edited by MirekM
Link to comment
Share on other sites

Taky 16V, podle mě by to měl být skopčák :-D. Mám taky 16V, jen 74 kW verzi, ale konstrukčně to je skoro stejné. Startuje na brnknutí, ikdyž jednou za čas se musí trošku víc protočit startér. Pokud ti to dělá jen za tepla ,tak bych zkusil čidlo teploty. To kelpnutí může být taky vyběhaným silentblokem, klepe to i při přejezdu nerovností???

Edited by Dr. Zoidberg
Link to comment
Share on other sites

Neklepe při přejezdu nerovností, má najeto jen cca 11 tis. ale něco s nejakým silentblokem asi bude, protože při pomalém rozjezdu do kopce se ozýva vibrující kvíkavý zvuk dokud držím Fabii na spojce - od počátku od zakoupení nové Fábie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...