Přejít na obsah

(OII) Nefunkční klima


Radek Holub

Doporučené příspěvky

Zdravím,

nikde nemůžu nic najít o vadách na klimatizaci OII 1,9 TDI. Chci se zeptat, jestli jste se s tím někdo již setkal. U climatronicu mi normálně všechny funkce fungují, ale klimatizace chladí velice málo. Je cítit, že jde chladnější vzduch, ale jen nepatrně. Nejde z toho ledárna, jako u jiných vozů! Diagnostika žádnou chybu nenapsala a klima je naplněná nově a nikde neuniká!!!

Nesetkal jste se stím někdo?

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NO s toto se mi taky zdálo, když jsem přesed z Focusu do Octavie...

zkus ten climatronik nastavit na co nejnižší teplotu a jestli je to i tak špatný bude někde chyba..... tyhle klimi jsou dle mého názoru dosti komfortní a nezpůsobují tepelný šok jako u jiných značek aspoň já spokojenost.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemam nejaku extra radu, ale aspon sa podelim o skusenost. Ked som sadol do oktavky tak klima tiez chladia velmi slabo. Chybala ta kvapalina, po naplneni sa to vyrazne polepsilo. Avsak poriadne chladit zacne ten moj climatronic az ked sa motor trocha zabehne/zohreje, co mi pride zvlastne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To samé jsem teď řešil na OI (climatronic). Ve finále to byla uvolněná spojka na klimakompresoru.

Takže jako první (pokud jsi si teda jistý, že máš dost chladiva) zkontrolovat jestli správně funguje kompresor - poznáš když rukou zkusíš

teplotu trubky, která vede k expanznímu ventilu - při zapnuté klimě a nastartovaném motoru musí být úplně ledová.

Od toho bych se odpíchnul a pak to řešil dál - problém může být poté ve výparníku nebo v tělese klimatizace (klapky, servíčka, čidla...).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podobny problem jsem mel, ale nerikam ze to tim je. Az na VAGu za jizdy sem prisel na to, ze je v pr.... interierovy cidlo teploty (soucast RJ) - Vymena a pak pohoda. Nacitalo to hodnoty a klima pak dorovnavala. Takze to treba reklo venku je 8 a ono to nechladilo pritom venku bylo 23 atd atd...

KM

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Taky jsem bohužel měnil (místo vadné serie Delphi/2008 s povoleným či vypadlým šroubkem unašeče řemenice) a mám taky Sanden. Ale subjektivně ten chladí mnohem víc než D., a tak si nyní na Climatronicu nastavuji teplotu o 1-2C vyšší (23-24) než léta předtím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...