Přejít na obsah

prevodovka olej


jaryn.11

Doporučené příspěvky

Samo že vyměň :) , mám tam ač v 5tikvaltu MOGUL SYNTRANS, SAE 75W-90, API GL 4 + Na to bacha, je lepší než GL4, ale už nesmí být GL 5, ta je pro jiná (tuším hypoidní) soukolí :feve:

nekde jsem se docetl ze tam ma bejt olej G052 171 A2 ale vubec nevim co to ma bejt za olej..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samo že vyměň :) , mám tam ač v 5tikvaltu MOGUL SYNTRANS, SAE 75W-90, API GL 4 + Na to bacha, je lepší než GL4, ale už nesmí být GL 5, ta je pro jiná (tuším hypoidní) soukolí :feve:

Taky mám ten Mogul Syntrans, ale nevím jestli bude zrovna API GL 4+, protože na internetu mají napsáno, že je to API GL 4+, ale na flašce je napsáno API GL 4, tak nevím co je z toho pravdy, ale každopádně se mi řazení zlepšilo :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nekde jsem se docetl ze tam ma bejt olej G052 171 A2 ale vubec nevim co to ma bejt za olej..

Tak to je zajímavé, zatímco 5tikvalty mají mít podle Dílenské Příručky specifikaci G50 SAE 75W90, 6tikvalt má mít G51 SAE 75W90, ale nepropadal bych panice, G51 se má lišit jen v tom, že je "vysokoteplotní", můj čistě osobní neověřený názor je, že je to asi stejný rozdíl jako GL4 a GL4+, která asi není extra specifikací, jen prostě parametry překračuje tu GL4, možná tím, že je více "vysokoteplotní" lol - jinak to G052 171 A2 by mělo být originální značení VW.

Editováno: , autor: Viktor X
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ti pouze radím,ten vypuštěnej starej olej si raději schovej,abys nebyl překvapenej ,kdyby to náhodou nechtělo řadit!

A u 6 tikvaltu už vůbec! Mají molybdenové synchrony a v tom oleji musí bejt příměs čehosi jinak to nechce řadit

jj super dost cena informace!jsou asi 3 druhy primo ve skodovce jeden stoji asi 260 a druhej asi 800 treti nevim je to ten 75w 90 az budu vedet kterej to ma bejt hodim to sem uz me to zjistuje asi 5 lidi i ve skodovce a nikdo poradne nevi..ted me volal kamos tak prej skoda tam dava castrol taf-x ale myslim ze jsem nekde cetl ze ten tam nema co delat...kurna marnost!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj super dost cena informace!jsou asi 3 druhy primo ve skodovce jeden stoji asi 260 a druhej asi 800 treti nevim je to ten 75w 90 az budu vedet kterej to ma bejt hodim to sem uz me to zjistuje asi 5 lidi i ve skodovce a nikdo poradne nevi..ted me volal kamos tak prej skoda tam dava castrol taf-x ale myslim ze jsem nekde cetl ze ten tam nema co delat...kurna marnost!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

rekl bych ze je to ten za 800,ale to ti prece reknou ve skodovce v prodejne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
j to by asi meli ale rekli me ze tam davaji taf x

CASTROL TAF-X 75W-90 je asi nejlepší volba (má totiž vyšší aditivní třídu API GL-4+ než originální převodový olej VW SHELL GETRIEBEÖL EP, ten má API GL-4).

Mogul Syntrans bych tam nelil (přestože má taky API GL-4+), ale nesplňje VW normu 501.50

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...