Přejít na obsah

prevodovka olej


jaryn.11

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

taky budu vyměňovat olej ve své převodovce - jde o 5 stupen na 1,6 74 kw.

ChCi origo olej škoda, tak mě prosím řekněte, který :

1.

http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/g060726a2-prevodovy-olej-sae75w-1l-fabia-fabia-2-roomster-octavia.html

2.

http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/g052512a2-prevodovy-olej-1l-octavia-octavia-2.html

Díky. Ať tam nenaliju nějakou blbost, tohle jsem ještě na autě neměnil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravím. Jak tady na to koukám... Mám 1,9TDI 81KW rv.1998 a najeto 230 000km. Nečipovanou !

Pokud nemám jistotu, že olej v převodovce někdo řešil,

doporučujete udělat raději výměnu?

PS: Raději prosím i info, jaký olej zakoupit.

Díky předem za ochotu

EDIT: Téma jsem četl už vím

Editováno: , autor: Kamet
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 4 měsíce později...

Zdravím chtěl jsem se zeptat jaký dát olej do Octavie I combi rok v.99 motor TDI 96KW(chipnutych 81KW),převodovka je trochu hlučnejší tak ho raději vyměním.Dík za radu.

Chci se jeste zeptat kde zjistím jaký olej tam mám dát,chci koupit origo skoda mam 5-ti kvalt.Můžu tam dát tento: G06 072 6A2

Editováno: , autor: smydys843
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

A je jedno, co ma auto za motor? Nebo patri do TDI jiny prevodovy olej, nez treba do 1.6tky? Dneska mi chlapik ve Skodovce rekl, ze se do tech prevodovek dava asi 4-5 ruznych oleju. :help:

Nejspis bych tam nalil ten doporuceny original. - http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/g060726a2-prevodovy-olej-sae75w-1l-fabia-fabia-2-roomster-octavia.html

Editováno: , autor: houmik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj, cetl jsem vsechny mozne prizpevky ohledne oleje do prevodovky. Je jasne ze original olej je original. Ale jde me o to, ze mam ted za levnejsi cenu tento olej: http://www.znackoveoleje.cz/znackoveoleje/eshop/3-1-Mobil/91-2-Prevodove-oleje/5/977-Mobil-Mobilube-GX-80W-90-1l

A otazka zni, jestli tento olej muzu pouzit ? Podle vseho se jedna o kvalitni olej a splnuje GL 4, tak by to snad mohlo byt dobre.

Ale radeji se zeptam na nazor.

Motor 1,9 TDI, 5 kvalt

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sakris, ja jsem to jako tusil ze to nebude idealni, ale kdyz to ma tu GL 4, tak jsem si myslel ze to bude dobry. Mam od kamose 1litr za litr za 75kc, takze jsem si rikal ze bych tim padem usetril. No tak asik poridim radeji ten original, co tady kazdy doporucoval :)

Nerad bych prevodovce ublizil, kdyz jsem ji vlastne chtel ve skutecnosti pomoct.

Jeste jsem koumal koupit treba ten Mogul 75W-90 Syntrans, jak v drivejsich prizpevcich kdosi psal ze ho bez problemu pouzil. A nejake to vyjadreni z Parama jak bylo uvedene, ze ho primo doporucuji.

Trosku nad tim vaham co do autka nalit :unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za odpovedi.

Ja to vidim asik na tento olej, jak radili uz o par radku nahore G 060 726 A2.

Original je asi vazne original, coz me ale porad nejde do hlavy, kde je problem, ze kdyz olej splnuje vsechny specifikace dane vyrobcem, ale presto to porad neni ono :aggressive:

To ze ten Castrol ma problem pri razeni kdyz je studeny je opravdu divne, kdyz ma vsechny specifikace co predepisuje vyrobce. je celkem zajiamve ze tys ho bral za 600kc litr, a tady na tom linku od PROCHY 603 je kolem 200kc.

Tom 84 : Nenechal jsis to treba menit v servisu a tam ti napocitali veci palbu a treba ti tam mohli dat i jiny olej nez je ten Castrol TAF-X Api gl 4 , a pak to delalo problemy. Nebo jsis ten olej menil sam ?

Asi jsou to nejake cary mary s tema olejema.

Kazdopadne diky za zachranu synchronu, ktere bych asi diky tomu Mobilu poslal k sipku.

Vidim to tak, ze se poptam v blizke Skodovce, za kolik tam maji tento olej G 060 726 A2.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kupoval jsem ho tady:http://www.olejspol.cz/zbozi/castrol-taf-x-1-litr

Olej jsem si měnil sám,takže zádná záměna.Ta cena 200 kč je podle mě blbost.Na netu jsem nenašel levnější jak 450kč,však se koukni sám.Prochy píše,že problém neměl.Já píšu,že jo.Výměnu mi doporučil můj kamarád co mě servisuje auto(diagnostika)Dělá v autorizáku VW.On si taky nalil to svého passátka TAF-X s tím,že bude lepší jako origo a po roce ůplně KO převodovka,prej 90% byl na vině olej.Kdyby to nebylo olejem,tak proč po nalití origo náplně bylo okamžitě po problémech???To je otázka??Je pravda,že to taky nechápu,když spňuje normu,ale realita je jasná.

Já kupoval origo olej do převodovky EGR od SEBA za 195kč litr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...