Přejít na obsah

Xenony - jak je vyčistit


tdikarlos

Doporučené příspěvky

Já čistil čočku xenonu pomocí tuhého a vhodně zahnutého drátu obaleného jemným hadříkem. Na čočku se dá dostat škvírou po odklopení projektoru. Samozřejmě se předtím musí vyndat motorek naklápění, aby šlo projektorem hýbat. Stejným způsobem jsem otřel i projektor zevnitř (čočku i parabolu). Ideální by bylo vyčistit i krycí sklo, ale tohle je asi jediná možnost částečného čištění bez rozlepování světel. I tak jsem ale poznal rozdíl ve svítivosti a čočka už nevypadá tak zakalená.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sharky487 - děkuji za tip....dá se to udělat v pohodě nebo je tam nějaký riziko zapadnutí, prasknutí apod. Asi bych šel taky touhle cestou.

 

Jinak ze sviť líp mi napsaly, že vyčištění by pomohlo v řádu procent a oni to nechtějí dělat, ale zato, že by vyměnili vnitřek za bi-xenony...za 14.000Kč...no nevim....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud to člověk dělá s citem, tak je riziko malé. Ač se to na první pohled nezdá, tak jsou ty plasty uvnitř světla docela houževnaté a nechají si líbit hodně. Spíš je pak piplačka s tím drátem, musí se postupovat po částech, vždy drát nějak naohýbat, otřít kus čočky, kam dosáhne, pak ho zahnout trochu jinak, otřít další kousek atd. Taky je potřeba ho dobře obalit nějakou měkkou látkou, aby uvnitř nic nepoškrábal. Obě světla mi zabraly asi 4h práce včetně vyndání z auta a rozebírání.

 

14 tis. za přestavbu je docela pálka. Nevím, jaké projektory používají, ale nové bi-xenon projektory Hella (jaké používá např. Superb II) se dají sehnat za cca 3,5 tis. Kč za pár...

Editováno: , autor: Sharky487
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...