Přejít na obsah

Svítí vám kontrolka oleje po výměně oleje


MirekM

Doporučené příspěvky

Tak to je stejný stav jako u mě. Psal tu někdo, že po odjezdu ze servisu vypadl výpustný olejový šroub a vytekl olej aniž by svítila olejová kontrolka a přidřel motor.

Jsem zvyklý ze Š105, že než se naplní poloprůtočný filtr, je v rozvodu oleje nízký tlak a tlakový snímač signalizuje nízký tlak (svítí kontrolka oleje). Je mně jasné, že Fabie má plnoprůtočný filtr a snímá tlak oleje pro mě neznámo kde, takže signalizace funguje asi jinak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tomu poněkud nerozumím, na starších Škodovkách je zubové čerpadlo (dvě ozubená kola) a olej tlačí okamžitě (mechanická kontrolka tlaku zhasína i při otačení motoru startérem). Pokud mám ale v cestě filtr, musím jej nejprve naplnit a pak se teprve dostane olej do olejových rozvodů, proto jsem očekával, že než se naplní filtr, bude kontrolka oleje svítit i u Fabie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...