Přejít na obsah

otacky tdi


italik

Doporučené příspěvky

o1 1,9tdi 66kw 2003 180000km. Prosim o radu ohledne toho, ze se mi nekdy zvednou otacky u volnobehu na 1200 a hned zase klesnou. Taky se to stane po nastartovani, vyleti nahoru a hned zas klesnou. diky. muze to mit neco spolecneho s cidlem na teplotu?

to spíš vypadá na váhu vzduchu, klasické příznaky...

Čidlo teploty vody v motoru zjistíš přes VAG jeslti je ok nebo ne a nebo ho preventivně vyměň, já měnil tyhle dvě věci zároveň a to mi otáčky cukly opravdu jen občas a to čidlo mi bylo doporučeno na výměnu Reeshou při provádění chipu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

o1 1,9tdi 66kw 2003 180000km. Prosim o radu ohledne toho, ze se mi nekdy zvednou otacky u volnobehu na 1200 a hned zase klesnou. Taky se to stane po nastartovani, vyleti nahoru a hned zas klesnou. diky. muze to mit neco spolecneho s cidlem na teplotu?

jo čidlo ... a schválně se koukni na kontrolku žhavení .. bude určitě dlouho žhavit..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo čidlo ... a schválně se koukni na kontrolku žhavení .. bude určitě dlouho žhavit..

no vlastne, me se tohle stalo taky. v pondeli kdyz jsem jel brzo rano ve 2 rano pryc, tak bylo pres noc celkem chladno a koukal jsem, ze auto nejak dlouho zhavilo podle me... skoro uz zhasly vsechny kontrolky a ono jeste zhavilo... pak jsem starnul a otacky mi vyletely na nejakych 1200 a pak hnedka klesly na normal... takze urcite cidlo jo? vaha to doufam neni :/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já bych preventivně vyměnil oboje, pokud máš najeto přes 100, tak i ta váha nebude ok, navíc budeš mít klid...

Váha dle typu stojí origo ze Škody dle typu 2 či 3 tisíce a čidlo teploty vody motoru stojí 7 kil.

Výměna je ze 3 minutky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já bych preventivně vyměnil oboje, pokud máš najeto přes 100, tak i ta váha nebude ok, navíc budeš mít klid...

Váha dle typu stojí origo ze Škody dle typu 2 či 3 tisíce a čidlo teploty vody motoru stojí 7 kil.

Výměna je ze 3 minutky

cidlo teploty vody? to nejak souvisi s cidlem zhaveni nebo jsem to nepochopil? jak to s tema cidlama je a kolik jich tam vubec je kurna?

cidlo teploty vody a termostat jsem menil pred 4 mesici. s tema otackama mi to udelalo jednou zatim...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, takze otacky mi vylitky i tedka, kdyz je venku snad 30 a taky mi to nejak dlouho "zhavilo", coz je divny ze? :)

no nic, zitra zajedu na diagnostiku, ale rikate, ze to bude v cidlu, jo? je fakt, ze kdyz jsem nemil tenkrat to cidlo, tak jsem tam dal neoriginal dil, takze asi to cidlo doslouzilo. zase ale kdyz jsem startoval dneska podruhy a motor uz byl teplej, tak slo vse v pohode. zhaveni hnedka zhaslo, auto naskocilo v pohode, jak melo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, takze jsem vyresil problem pri startovani za studena a dlouheho "zhaveni" motoru pri teplote nad 5 stupnu. pomohlo jenom vymenil teplotni cidlo. borec v servisu mi rikal, ze musi zkontrolovat zhavicky, tak je vytahnul, myslel jsi, ze jsou spatny, ale mam je ve vybornem stavu, coz ho prekvapilo. tak to pichnul nekolikrat na diag a tam se ukazalo ze auto je bez zavad a proto jsem do nej zacal hustit, at zkusime vymenit teplotni cidlo. prvne se mu to nezdalo, jak je mozny, ze by to delalo cidlo, ale kdyz se podival jeste jednou na giadnostiku a ukazovalo mu to teplotu morotu 29 stupnu a real bylo tak 70 (zrovna jsem prijel po kratke trase a chvili to stalo), tak rekl, jo asi cidlo :)

ok, cidlo se vymenilo a slape to v poho :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...