Přejít na obsah

totální zavzdušnění palivového systému


LiKast

Doporučené příspěvky

Na mé O1 TDI se mi dnes stala nemilá věc. Při průjezdu pravou zatáčkou do mírného kopce se mi totálně zavzdušnil palivový systém a po asi kilometrové škubavé jízdě auto zdechlo, jako kdyby docházela nafta, přitom v nádrži je ještě asi 1/4. Já vím, není to moc, ale na běžnou jízdu by to mělo stačit. Ve filtru byl nahoře vzduch. Podobný problém se mi stal asi před měsícem, ale to už mi svítila palivová kontrolka, tak jsem myslel, že už mi dochází nafta, tak jsem urychleně natankoval (jel jsem právě kolem benzinky) a více to neřešil.

Předem díky za odpovědi, čím by to mohlo být.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tipuju na klasiku, gumičky ventilu palivového filtru, pokud už máš filtr letitý, vyměnil bych ho, gumičky bývají součástí, samostatně stojí asi 100,-. Taky se mi stalo, že se spona někde dotýkala, to těsnosti taky nesvědčí.

Editováno: , autor: Viktor X
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Toto isté sa stávalo svokrovi na jeho octe 1.9 TDI 81KW. Proste 1/4 nádrže auto zdochlo. Dotankoval, mechanicky sme to odvzdušnili na 1. valci auto naskočilo a všetko o.k., znovu keď zabudol natankovať pri cca 1/4 nádrži sa to opakovalo. Nakoniec zistil že vzadu pod sedadlom je prístup k nádrži je tam sitko, mal ho komplet zanesené. Ja sa k tomu neviem dokopať, síce mením filter po každej výmene oleja t.j. 15.000 km, nie je taký drahý takže ma to nezabije.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Na mé O1 TDI se mi dnes stala nemilá věc. Při průjezdu pravou zatáčkou do mírného kopce se mi totálně zavzdušnil palivový systém a po asi kilometrové škubavé jízdě auto zdechlo, jako kdyby docházela nafta, přitom v nádrži je ještě asi 1/4. Já vím, není to moc, ale na běžnou jízdu by to mělo stačit. Ve filtru byl nahoře vzduch. Podobný problém se mi stal asi před měsícem, ale to už mi svítila palivová kontrolka, tak jsem myslel, že už mi dochází nafta, tak jsem urychleně natankoval (jel jsem právě kolem benzinky) a více to neřešil.

Předem díky za odpovědi, čím by to mohlo být.

Jasná záležitost, nejprve vyměn palivový filtr i s gumičkama potom vytáhni plovák pod zadní sedačkou je to bílá nádobka, rozebrat (je plná nafty, aby ti to nechytlo luft když dojde nádrž) vylej to a vypucuj na dně je dírka a ta bývá zalepená slizem. Potom nainstaluj zpět. Může se stát že ti vlítne vzduch i do vysokotlakých trubic od palivového čerpadla k válcům, pak stačí povolit mírně dva vstřiky začít startovat a až začne téct nafta utahnout (ideální pro dva člověky :-D no a potom při startu klidně druhý dva válce zvopakovat postup a soustava se ti už odvzdušní sama :-) a musí to valit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...