Přejít na obsah

2.0TDI 103kW DSG žravost oleje a něco mi teče z auta, nevím co :(


RichardD

Doporučené příspěvky

Tak začínám mít podezření, že něco nehraje :(

Auto má najeto 70tis a teď jsem za posledních 7tis (najel jsem s ním 7tis od doby kdy jsem ho koupil tj. před 3 měsíci) musel dolévat celou flašku oleje (1 litr).

Taky by mě docela zajímalo kolik doléváte když to zahlásí kontrolka? Jasně že tam mám drát na hladinu oleje ale když to dolévám do teplého motoru tak to hned nepoznám ne? Proto bych to raději naléval podle nějakého odhadu (řekněme 0.5l).

Další věc co mě zaráží je, že někdy když zajedu do garáže, nebo parkuju vidím za sebou mokrou čáru, které ale nejde z výfuku (nevím přesně odkud to teče) ale kapalina nemá žádný zápach, je to normální?

Díky R.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak začínám mít podezření, že něco nehraje :(

Auto má najeto 70tis a teď jsem za posledních 7tis (najel jsem s ním 7tis od doby kdy jsem ho koupil tj. před 3 měsíci) musel dolévat celou flašku oleje (1 litr).

Taky by mě docela zajímalo kolik doléváte když to zahlásí kontrolka? Jasně že tam mám drát na hladinu oleje ale když to dolévám do teplého motoru tak to hned nepoznám ne? Proto bych to raději naléval podle nějakého odhadu (řekněme 0.5l).

Další věc co mě zaráží je, že někdy když zajedu do garáže, nebo parkuju vidím za sebou mokrou čáru, které ale nejde z výfuku (nevím přesně odkud to teče) ale kapalina nemá žádný zápach, je to normální?

Díky R.

Zdravim ...já mám auto tak od května, najel sem s nim kolem 6 tisíc km, olej jsem zatím nedolíval, ale co dolévám je chladící kapalina. Co mi říkal ten předchozí majitel, tak olej také doléval. Myslim si že u naftových motorů je to normální.

Jinak ta mokrá čára v garáži, to je z klimatizace, to je naprosto normální.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak začínám mít podezření, že něco nehraje :(

Auto má najeto 70tis a teď jsem za posledních 7tis (najel jsem s ním 7tis od doby kdy jsem ho koupil tj. před 3 měsíci) musel dolévat celou flašku oleje (1 litr).

Taky by mě docela zajímalo kolik doléváte když to zahlásí kontrolka? Jasně že tam mám drát na hladinu oleje ale když to dolévám do teplého motoru tak to hned nepoznám ne? Proto bych to raději naléval podle nějakého odhadu (řekněme 0.5l).

Další věc co mě zaráží je, že někdy když zajedu do garáže, nebo parkuju vidím za sebou mokrou čáru, které ale nejde z výfuku (nevím přesně odkud to teče) ale kapalina nemá žádný zápach, je to normální?

Díky R.

co se toho oleje tyce.. ja bych z toho nedelal nejakou vedu. v manualu mas jasne napsany, ze pokud to meris na teplem motoru, tak mas pockat nez olej stece (cca 5 - 10 minut). pokud na studenem, tak cekat nemusis. a take tam mas receno, ze dolejvat mas po pul litru. tim zajistis, ze i kdyz budes dolejvat v situaci, kdy to bude "v horni uvrati" toho mericiho bazmeku, tak neprelejes.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Tak začínám mít podezření, že něco nehraje :(

Auto má najeto 70tis a teď jsem za posledních 7tis (najel jsem s ním 7tis od doby kdy jsem ho koupil tj. před 3 měsíci) musel dolévat celou flašku oleje (1 litr).

Taky by mě docela zajímalo kolik doléváte když to zahlásí kontrolka? Jasně že tam mám drát na hladinu oleje ale když to dolévám do teplého motoru tak to hned nepoznám ne? Proto bych to raději naléval podle nějakého odhadu (řekněme 0.5l).

Další věc co mě zaráží je, že někdy když zajedu do garáže, nebo parkuju vidím za sebou mokrou čáru, které ale nejde z výfuku (nevím přesně odkud to teče) ale kapalina nemá žádný zápach, je to normální?

Díky R.

Tak k té čáře bych se taky přimluvil, že to bude asi z klimy jestli ji máš na auto. Jinak co sem měl OI 81 Kw , tak tam se od výměny od výměny 15 tis km nedolíval ini kapku. Co máme 1.9 77kw tak tam to dolívám cca 0,3-0,5l po cca 10-12 tis. Tam to 15 nevydrží. 7 tis se mi zdá málo km i když máš od výrobce napsánou toleranci úděsných asi skoro 0,5l na 1000 km. Tady u nového 1.6 TDI CR mám 5 tis najeto a zatím se úbytek neviděl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...