Přejít na obsah

Čistič na ALU kola


Peppo

Doporučené příspěvky

Chcel by som poprosiť o radu ako čistíte svoje hliníkové kolesá.Kúpil som totiž to jazdene elektróny a sú na nich miestamy malé čierna bodky,ako keby nijaké karbónové prskance.Skúšal som to čitiť technickým benzínom a aj riedidlom C6000 a nejde to dolu. Oxidácia to nebude, lak nie je poškodený.Ako to odstraniť?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chcel by som poprosiť o radu ako čistíte svoje hliníkové kolesá.Kúpil som totiž to jazdene elektróny a sú na nich miestamy malé čierna bodky,ako keby nijaké karbónové prskance.Skúšal som to čitiť technickým benzínom a aj riedidlom C6000 a nejde to dolu. Oxidácia to nebude, lak nie je poškodený.Ako to odstraniť?

Hoď foto a uvidíme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Rass:

Také jsem to máslo už někde četl. Zkoušel jsi to tím? Nebo to odstraňuješ tím SONAXem?

to Peppo:

C6000 je fakt sajrajt všech sajrajtů. Psal jsi, že lak máš OK... A nedělal to někdo? Myslím přeleštění a pak lak? Jak jsou ty kola starý?

Myslím že to je koroze.....

Editováno: , autor: Dodo-Kolín
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Rass:

Také jsem to máslo už někde četl. Zkoušel jsi to tím? Nebo to odstraňuješ tím SONAXem?

to Peppo:

C6000 je fakt sajrajt všech sajrajtů. Psal jsi, že lak máš OK... A nedělal to někdo? Myslím přeleštění a pak lak? Jak jsou ty kola starý?

Myslím že to je koroze.....

Kola su stare cca 4 roky,ale na tu koroziu to nevyzerá ved je to hlinik.Zatial som neskusal nic ine neviem co by som mal kupit.Nechcem nieco kupit a potom to vyhodim lebo to nepomoze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:) I hliník koroduje (oxiduje) vlivem vnějších vlivů nicméně 4 roky starý-no to mi moc nesedí. Měl jsem to na liťákách, ale ty byly mnohem starší.

Já jsem měl disky, které byly lesklé jen na čele. Takže jsem to upnul na soustruh a přelíznul nožem. Potom jsem to řádně odmastil a stříknul clear coatem.

Pomohlo mi odstranění jen mechanické (ne chemické).

Takže pokud to je koroze, jedině dolu lak i fleky mechanicky. Nebo je možná na to nějaký leptadlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To nevím, musíš se ho zeptat. Jediný, co vím, že to bezvadně funguje. Koupil jsem napřed čistič alu disků od Sonaxu, ale ten smyl akorát trochu špíny, těch teček si ani nevšimnul.

A ty si to čistil čím prosimťa.Bol to pripravok od hopa26, v neidentifikovatelnom obale??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ta Forlega vypadá dobře, dle fotky tvého disku to je asi prach z brzd a ten by měl bežnýma čističema disků jít odstranit, někdo tu zmiňoval Turtle Wax Extreme nano čistič disků, ten je fakt dobrý, ale za tu cenu ho každý nekoupí. Používám obyčejný http://www.denbraven.cz/images/tectane/11_85v.jpg a to proto že ho vyrábíme a mám ho za babku a navíc vyčistí mé alu vždy dobře. Tak už něco kup nebo si od někoho "půjč" 2-3 stlačení rozprašovače nějakého toho čističe disků ať vidíš, že to tvůj problém vyřeší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,hele já mám ten přípravek na kola od Hopa26 také a dokonce mi funguje ten rozstřikovač i po několika užití :-)

Fakt to funguje dobře,koupila jsem také starší kola a super je to vyčistilo a bráchy kola na ofroudu ?? no ty se nikdyza těch 6let co to auto je doma nedrbali jen vzali hadicí a ten přípravek je vydrbal naprosto dokonale,jen tam kde to bylo trochu horší jsme si pomohli s hhoubičkou a bylo to luxusní :palec2: já to doporučuji všude ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,hele já mám ten přípravek na kola od Hopa26 také a dokonce mi funguje ten rozstřikovač i po několika užití :-)

Fakt to funguje dobře,koupila jsem také starší kola a super je to vyčistilo a bráchy kola na ofroudu ?? no ty se nikdyza těch 6let co to auto je doma nedrbali jen vzali hadicí a ten přípravek je vydrbal naprosto dokonale,jen tam kde to bylo trochu horší jsme si pomohli s hhoubičkou a bylo to luxusní :palec2: já to doporučuji všude ;)

Zdravim...A co je to vůbec za přípravek??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Muzu se zeptat, kdes tu forlegu kupoval? a nebo jsi to koupil primo z toho webu?

Bol som u nas doma v troch obchodoch na autosučiastky a v každom to mali. Asi dosť bežný prípravok. Inak ked to nastriakaš tak cictit ze je to kyselina ale nepoškodilo to nič..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...