Přejít na obsah

Zavírání dveří


zafod

Doporučené příspěvky

Máte někdo zkušenost se špatným zavíráním nejvíce používaných dveří u řidiče a od kufru? Musí se s nimi dost třísknout, jinak se nezavřou a odskočí. Mám najeto 170000km od roku 2006 - takže už byly dost používané. Podle mě to bude v zámcích. Máte to někdo taky? Víte někdo co s tím? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale proč by zase ztvrdlo těsnění u dveří které se používají a u ostatních ne? Já myslím, že je tam něco vymlácené a to je podle mě zámek. Zkuste si na to podívat zvenku. Ty dveře se jakoby zavřou a pak odskočí. Zámek je možná seřízený dobře ale funguje špatně. Aspoň tak mi to přijde. Asi si pořídím žigulíka, tam to po 30 letech provozu fungovalo úplně normálně... :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to dělaj řidičovi a spolejdcovi od doby co je sundaly, dali zpátky a po... Byl jsem an to upozorněn no :feve: Rolbař mi na to řek, že on to má už od novýho auta, takže.. Nenaděláme nic, zajímavé ovšem je, že do doby opravy mi to nedělalo, od doby opravy autorizákem, musím třískat nebo zavírat 2x.. kam jsme to dospěli :/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V servise take veci nevedia. Popripade dopasovanie dveri,prednej+zadnej kapoty. :) Ziadne sroby nemusis povolovat !!!! Len do spodneho pantu-je v nom diera vlozis srob a jemne privries dvere. :)

Tu je kompletny navod na nastavovanie dveri: http://forum.skodahome.cz/index.php?showto...0dvere&st=0 ;) Rozdiel je len ten ze do pantu na OCTAVIA2 davas srob do otvoru co je na pante!!! Pozor srob davajte len do SPODNEHO PANTU!!!! P.S. Postupuj podla mojich prispevkov-pokynov. ;)

Editováno: , autor: PROCHY603
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím že ani tím klesnutím dveří to u mě není. Všiml bych si, kdyby se dveře při zavření zvedly. Navíc hůře než dveře u řidiče mi jde zavřít kufr a ten snad nemá kam klesnout. U zámku od kufru jsou dva velké šrouby v kterých se ten zámek ale hýbe. Je to normální nebo to má být v těch šroubech uchycené napevno? Ten kufr mě vážně :prc: Na vrátnici v práci mi 2x denně otevírají kufr a samozřejmě mi ho nikdy nezavřou (nedivím se jim, ani mě to nejde).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zamok 5.dveri-kufor musis mat prisrobovany na pevno ziadna vola tam nesmie bit. Navod na kontrolu dveri: Zavri dvere a pomali ich otvaraj a sleduj roh dveri pri otvarani ak ti spadnu dole o 2-3mm a viac tak pouzi moj navod na nastavenie. ;)

Editováno: , autor: PROCHY603
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mě to dělaj i A6-FL za více jak 1,5mega ;) ..dveře řidiče zavírám z 90% dvakrát, vůbec oboje př.dveře se musí trochu vzít silou, naopak zadní dveře jdou krásně jemně, stačí jen lehce je poslat a zaklapnou....víko kufru mám el.z aut.dovíráním, tak to je to o něčem jinym :D .

U všech OII mi to taky vždy dělalo to samé...s před.dveřma+víkem kufru se muselo trochu majznout a zadní šli krásně.

Já bych řekl že to je hlavně díky kvalitnímu utěsnění auta....vyzkoušejte si např.stáhnout trošku nějaké z boč.oken aby ten tlak vzduchu při zavírání měl kam odejít a hned ty přední dveře a i víko kufru jdou pak zaklapnout jemně....Pak taky to jde blbě v létě v pařácích, to těsnění horkem trochu nabyde a pak už se s tim musí jen třísknout aby to zaklaplo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zamok 5.dveri-kufor musis mat prisrobovany na pevno ziadna vola tam nesmie bit. Navod na kontrolu dveri: Zavri dvere a pomali ich otvaraj a sleduj roh dveri pri otvarani ak ti spadnu dole o 2-3mm a viac tak pouzi moj navod na nastavenie. ;)

No jo, tak ten kufr už je asi jasný :palec2: Zřejmě se to vymlátilo. Na ty dveře ještě pořádně mrknu a dám vědět. Zatim díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty A6 mám teprve 7.měsícu a takto se zavírala od začátku...ještě si pamatuju když jsem ty A6 na saloně přebíral a jelikož jsem ještě neměl ten odhad na to auto jakou sílu na zavření vynaložit, tak jsem tam tehdy dveře řidiče zavíral na třikrát....ještě ten prodejce mi řekl že se to časem ochodí že to dělaj tak všechny nový auta....Já že už na to byl zvyklí z OII a z SII, tak jsem to vůbec neřešil a taky to řešit nebudu...já že sem na auťáky velký puntičkář, tak tohle mi vůbec nevadí..Pořád lepší než aby ty zámky v servisu povolily a pak by to např.mohlo začít klepat jak to dělalo kdysi na bráchově OI...ten tehdy tam pořád sral nějakou vazelínu aby ty zámky neklepaly a pak stačilo trochu ty zámky stáhnout dovnitř a bylo po problému....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dodo kolin: Tu maticu OC1 alebo srob OC2 obal do izolacnej pasky a farbu ti to neposkodi-neodre. ;)

Dvere sa este steluju na bolcni-strieborne oko namontovane na B stlpiku 2x srob povolis tisichranom M8 do ktoreho zapada zamok dveri . :)

Editováno: , autor: PROCHY603
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty A6 mám teprve 7.měsícu a takto se zavírala od začátku...ještě si pamatuju když jsem ty A6 na saloně přebíral a jelikož jsem ještě neměl ten odhad na to auto jakou sílu na zavření vynaložit, tak jsem tam tehdy dveře řidiče zavíral na třikrát....ještě ten prodejce mi řekl že se to časem ochodí že to dělaj tak všechny nový auta....Já že už na to byl zvyklí z OII a z SII, tak jsem to vůbec neřešil a taky to řešit nebudu...já že sem na auťáky velký puntičkář, tak tohle mi vůbec nevadí..Pořád lepší než aby ty zámky v servisu povolily a pak by to např.mohlo začít klepat jak to dělalo kdysi na bráchově OI...ten tehdy tam pořád sral nějakou vazelínu aby ty zámky neklepaly a pak stačilo trochu ty zámky stáhnout dovnitř a bylo po problému....

Tak to reklamuj. Dvere sa musia zatvarat lahko . Chod do salonu a vyskusaj tam dvere na inej A6. :)

Editováno: , autor: PROCHY603
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě že jsem to už zkoušel...Když jsem tam byl ted před pár týdny na servis.prohlídce, tak jsem prolízal salon a lezl tam do jiných A6, A4, Q7 a zavírali se úplně stejně.....Prostě ty dveře maj takových těsnění a jdou tak ztuha v pantech že to je podle mě běžný.Pak se neni čemu divit že u takových vlajkových lodí jako je BMW7 a S-classe je to automat.dovírání jako mám např.já u kufru....protože u takových aut by bylo trapný kdyby s tim musel někdo třikrát třísknout něž by ty masivní dveře zaklaply.

Ale jak jsem psal....ty dveře seděj parádně, mezery všude seděj na mikrometr, a ani nepřečnívaj, takže zámkem to nebude, ale tim jak je auto utěsněný....to už jsem zkusil....stáhl jsem malinko okno u dveří aby ten tlak vzduchu mohl někam utéct a v tu ránu jsem ty dveře zavřel z 5cm jednim prstem...hned na to jsem okno vytáhl a už to samé nešlo, ale musel jsem vynaložit daleko větší sílu...

Jak řikám....jsem velkej puntičkář, ale tohle mi rozhodně nevadí.....Pořád lepší než aby mi dveře přečnívali nebo neseděli mezery...to by mě sralo, ale tohle jen o tom chytit na to cit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ tak tento problém jsem měl taky

1) lak vydřený - reklamace po 6 letech uznáno přelakováno, výměna těsnění ve dveřích platí Škoda

2) dveře seřízeny a je to tip-top akorát si s tím musí vyhrát odpovědi typu nejde to neumíme nejsou přípustné.....

Když nechcou, volat linku Škoda a zeptat se jich jak to, že autorizovaný servis neumí seřídit dveře a octavia má kvalitu jako favorit.. to pak začal být teprve fofr..

jinak otec to řešil 4 roky keci typu, že to nejde ho otrávili natolik, že raději koupil superba ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím vzduchem je na tom něco pravdy. S otevřeným okýnkem to jde opravdu o dost lépe, i když ne zas tak dobře jako ostatní méně používané dveře. V servisu se to každopádně snaží okecat: u nového auta řeknou že si musí sednout gumy a u starého zase jako co by jste u takové tři roky staré plechovky chtěli - kupte si Superba a jestli na něj nemáte, kupte si medvídka mývala :skoda:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to karlos3:

čoeče, něco na tom utěsnění bude, protože když jsem si minule nechal

otevřené okýnko, tak jsem to trošku přehnal a sklo se ve dveřích málem vysypalo :feve:

Asi to všechno tak utěsňují kvůli hluku, no.

Holt se s tím budeme asi muset smířit.

A rady typu: Co by jste u takové tři roky staré plechovky chtěli - kupte si Superba a jestli na něj nemáte, kupte si medvídka mývala

jsou fakt na přes - ústa! V tom servisu bych asi trošku udělal scénu (i když to nemám rád), ale prachy si doma fakt netisknu!

Editováno: , autor: Dodo-Kolín
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to že to u Superba půjde lépe, je velký omyl.....tam jde zavírání úplně stejně, jako u mých OII,A6....mám 2ks SII.....cenou auta to určitě nebude.Táta má 4roky starou Mazdu 6 za kterou dal bez mála 900.000kč a naposledy co jsem k němu sedal jako spolujezdec, tak že jsem mu s tim nechtěl třísknout, tak jsem to udělal s citem a pochopitelně jsem musel znova a to ta Mazda má např.oproti OII,SII,A6 lehké dvířka jak hračka.

Ted jsem to zrovna zkoušel u jedné mé OII-Combi z 2008...tak auto i okna byli zavřený...otevřel jsem dveře kufru a chtěl lehce s citem(samospádem) je zabouchnout a prd....musel jsem znova a vynaložit trochu síly....hned na to jsem šel..stáhl u řidiče sklo dveří na cca 5cm....šel jsem ke kufru,otevřel dveře až nahoru a pak jen silou kterou jsem je stáhl za vnitř.úchyt začly padat(a to ještě v jednom bodě se chtěli i zastavit)..nechal jsem je...dojeli až dolu na poprvé zámek zaklapnul....Takže pohoda....

Jsem velkej puntičkář a když o něco jde, tak i velkej buzerant servisů, ale kvůli něcemu takovýmu by mi upřímně řečeno i bylo trapný buzerovat servis....jen bych docílil toho že se v tom budou hrabat a teprve potom to rozeserou....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To znamena, ze O2 nema dobre vymyslene odvetranie interieru. Napr. na mojej starej O1(1998) som po zapnuti ventilatora na 4 stupen citil ako mi z pod auta pri zadnych dverach fuka vzduch . Samozrejme, ze tam so zatvaranim nebol ziaden problem. Pravdou vsak je , ze mechanizmus(to pero pri pantoch) zatvarania dveri bol uplne iny ako je v O2 .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím s karlos3, vždycky když mám otevřené okýnka a leze mi do auta víc lidí tak už se předem děsím toho třískání dveřmi... to samé když je otevřené okýnko/dveře a zavírám kufr.. taky potřeba s citem. Jinak se zavíráním dveří OII problém nemám, ale stejně mám někdy výhledově v plánu koupi nového vnějšího těsnění...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...