Přejít na obsah

Problem s vyfukom skoda fabia combi 1.2 HTP 47kw


martin.s

Doporučené příspěvky

Dobry den potreboval by som poradit nakolko som nikde na fore nenasiel podobny problem. Mam Fabiu Combi 1.2 47kw rv2004, musel som menit vyfuk nakolko uz kompletne prehrdzavel, tak som kupil (na odpuracania technika v skodovke) stredny a posledny diel vyfuku od vyrobcu Tyll. Vyfuk mi vymenili vsetko v poriadku, najazdil som asi 2500km a vyfuk zacal prefukovat na obidvoch spojoch, teda 1spoj - stredny clen pripojeny na prvy diel pritiahnuty objimkou a na spoji prefukuje, tak isto aj na spoji ako je pripojeny posledny diel na stredny. Posledny diel dost vibruje (orig. vyfuk, posledny skoro ziadne vibracie.) Takze by som chcel poprosit ako riesit tento problem, ci kupit vyfuk od ineho vyrobcu, alebo pouzit ine riesenie. Dopredu dakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... este som zabudol napisat, ze mi menili aj vlnovec, mohlo by to nejako suvisiet s tym?

Rozhodne mohlo. Taky jsem si nechal vymenit vlnovec a pote to byla katastrofa. Vibrace se prenaseli od motoru az do posledniho dilu. Motor byl hlucny. Nedalo se s tim jet v nizkych otackach, musel sem jezdit o 500 vys. Reklamoval jsem to. Nejdriv to zkouseli ruzne presazovat, ale nic nepomohlo. Dali me tam misto vlnovce kompletni lehce jety cely 1. dil a jsem spokojen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozhodne mohlo. Taky jsem si nechal vymenit vlnovec a pote to byla katastrofa. Vibrace se prenaseli od motoru az do posledniho dilu. Motor byl hlucny. Nedalo se s tim jet v nizkych otackach, musel sem jezdit o 500 vys. Reklamoval jsem to. Nejdriv to zkouseli ruzne presazovat, ale nic nepomohlo. Dali me tam misto vlnovce kompletni lehce jety cely 1. dil a jsem spokojen.

a ten cely 1 diel bol original, alebo nieco ako Tyll? Lebo potom by som kupil Tyll cely diel a dufam by to bolo vyriesene..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zatím ho mám ještě origo (172 000km) ale určitě ho budu měnit až bude foukat, tedy v něm bude někde díra, teď v létě jsem ho kontroloval, když jsem měl díru v zadním dílu a hledal jsem kde to fouká, tak jsem zkouknul i vlnovec.

Takže má odpověď je pokud v něm nemáš díru a nefouká, tak neměnit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 10 měsíců později...

Už mám výměnu vlnovce také za sebou. Po ránu už motor neměl moc dobrý zvuk, takže jsem začal výměnou zadního dílu výfuku, který už před časem započal reinkarnaci v cedník. To úplně nepomohlo, takže přišla řada na vlnovec, který jsem už delší dobu podezříval. Výměna proběhla ve firemním servisu Tyll na Praze 9, cena 1250 Kč, na počkání (za 40 minut hotovo) - maximální spokojenost. Zvýšené vibrace se naštěstí nedostavily, auto je tiché jako už dlouho nebylo. Ztratil se dunivý zvuk při akceleraci a kupodivu se s autem i lépe rozjíždí. Dřív se auto při rozjezdu trošku dusilo, takže jsem ho musel déle držet na spojce (když jela klima na plný výkon, tak už byl dost kumšt se s autem vůbec rozjet). Teď jezdí jako za mlada. :palec2: A asi to i vysvětluje větší opotřebení spojky u mého exempláře (provoz z velké části v Praze). Tu bych chtěl před zimou také vyměnit. Dunění při akceleraci a problémy při rozjezdu (hlavně v zimě) pozoruju už od nějakých 40 tkm (nyní 93 tkm), takže původní vlnovec toho u HTP opravdu moc nevydrží. A já furt hledal problém v sání, ve svíčkách a v benzínu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 2 týdny později...

Přesně to samé s hlukem jsem právě taky řešil po kompletní výměně výfuku. Nakonec se ukázalo,že servis navařuje obvykle (pro šetřílky) ten nejlevnější vlnovec, který je určen pro čtyřválce 1.4 MPI.Mají méně opletení a jsou celkově tužší,takže přenášejí vibrace a všechny možné pazvuky dál na výfuk.Musí se proto zvolit vlnovec určený přímo pro tříválce a připlatit, pak je klid bez problémů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...