Přejít na obsah

GSM II + GSM III, jednotky, držáky tel.


Doporučené příspěvky

Pochopil-li jsem spravne, je "janousmi" clovek bud primo z automobilky, nebo od dodavatele ? Muze se vyjadrit presne ?

pochopil jsi správně :) Má identita mi nijak nevadí...

GSM II má vlastní plechový držák, GSM III se montuje přímo na plechovou základnu pod jednotkou (tato základna je ve vozech u obou jednotek). Pokud tedy měníš GSM III za původní GSM II - tak potřebuješ jen jednotku (kabeláž je shodná), pokud obráceně, tak musíš sehnat plechovou "kostru"/držák jednotky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepochopil jsi mně! Myslel jsem držák jednotky pod sedačkou. Nějaké znalosti mám, HF jsem si montoval sám (GSMII), měnil jsem za GSMIII.... proto jsem se ptal, jelikož jsem si odinstaloval Etku a potřeboval jsem to objednat...

Výraz měnit něco za něco pro mne není úplně jednoznačný - řekni mi to polopatě, jsem trochu pomalejší :) Co jsi tam měl a co tam máš teď

Tipuju, že teď tam máš GSM II - čili ti schází držák jednotky (GSM III má úchyty přímo na sobě). Potřebuješ číslo dílu a nebo něco jiného?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[Dobrý den, mám O II combi 2005 s přípravou pro telefon, s HF sadou, maxidotem, mikrofonem,ovládáním telefonu na volantu a tedy i s multifunkčním volantem. Jednotku mám č. 5P0862335(snad jsem to dobře opsal). a u nexuse mám ten origo držák na telfon ( na adaptér). Telefon mi spárovat přes BT nejde, mám SE v630i. Chci se zeptat jaké doporučujete řešení, abych hf rozchodil. Jde tato jednotka nakódovat tak, aby se spárovala s telefonem a dalo se HF využívat? Popř. jaké úpravy jsou tedy nutné. Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[Dobrý den, mám O II combi 2005 s přípravou pro telefon, s HF sadou, maxidotem, mikrofonem,ovládáním telefonu na volantu a tedy i s multifunkčním volantem. Jednotku mám č. 5P0862335(snad jsem to dobře opsal). a u nexuse mám ten origo držák na telfon ( na adaptér). Telefon mi spárovat přes BT nejde, mám SE v630i. Chci se zeptat jaké doporučujete řešení, abych hf rozchodil. Jde tato jednotka nakódovat tak, aby se spárovala s telefonem a dalo se HF využívat? Popř. jaké úpravy jsou tedy nutné. Děkuji.

Mělo by jít pomocí diagnostiky nakodovat HF - povolit bluetooth... dokoupíš malou BT anténu a je to..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výraz měnit něco za něco pro mne není úplně jednoznačný - řekni mi to polopatě, jsem trochu pomalejší :) Co jsi tam měl a co tam máš teď

Tipuju, že teď tam máš GSM II - čili ti schází držák jednotky (GSM III má úchyty přímo na sobě). Potřebuješ číslo dílu a nebo něco jiného?

Měl jsem původně GSMII a namontoval jsem GSMIII, nevěděl jsem že se montuje přímo bez držáku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pochopil jsi správně :) Má identita mi nijak nevadí...

GSM II má vlastní plechový držák, GSM III se montuje přímo na plechovou základnu pod jednotkou (tato základna je ve vozech u obou jednotek). Pokud tedy měníš GSM III za původní GSM II - tak potřebuješ jen jednotku (kabeláž je shodná), pokud obráceně, tak musíš sehnat plechovou "kostru"/držák jednotky.

ale ta plechová základna není u OII 2005, že ne? na co jsou teda díly 3c0919935a a 1k0919747.. 3c0 je ta plechová základna?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobry den, objednal som GSMII s drziakom na Nokia6220classic. Bohuzial auto som dostal s drziakom na N6220, ktory je o niecom uplne inom :aggressive: Nokia totiz v priebehu zopar rokov vydala uplne odlisne dva telefony s rovnakym menom, len jeden ma priponu classic, co je naozaj fantasticky marketingovy tah :wallbash:. Skoda ma zatial 6220classic len v plane dodavat, takze bude niekedy, ale nevie mi nikto pove dat kedy, nastastie sa to da celkom lahko vymenit, kedze zakladny drziak je uni a meni sa len jeho druhy diel. Takze na moju N6220classic mam nabijacku do zasuvky 12V a auto som si sparoval s telefonom aspon blututovo. Na maxidote vidim len asi 3 volby - telefonny zoznam, volane cisla a tusim este zmeskane hovory, ziadne dalsie nastavenia okolo stiahnutia zoznamu atd. tam nie su, ovladanim na volante VPRAVO teda viem nalistovat, vytocit, odpovedat atd., co je OK. Na volante VLAVO mi teta ponuka hlasove telefonne volby na listovanie v zozname atd., ale s telefonom mi toto nespolupracuje vobec, ani na radionavigaci nemam v setupe ziadne Telefon nastavenia. Kedze nemam GSMIII, ma sa to takto spravat? Stacilo by mi rozbehat hlasovu volbu niekolkych cisiel, 6220classic ma totiz dost zlu klavesnicu na ovladanie po pamati, cize potlacim nieco, poviem meno a on to vytoci. Mimochodom, skusobne som este pichol do drziaka moj stary 6230, ktory ma rovnaky obal ako 6220, aspon teda tam celkom pasuje a ani sa nezacal nabijat, taktiez na tlacidlo na drziaku vobec nic nereagovalo, tak neviem, ci tam nie je nieco nedorobene. Na plechovej krabicke sa mi podarilo vylustit 1z0919694 xh4, cital som to ale hore nohami, takze... Dakujem.

Editováno: , autor: harmi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nie, ak stlacim PHONE, tak sa mi akurat stisi radio, aby som mohol telefonovat. Ani v navigacnom setupe sa mi telefon vobec neobjavi, preto sa mi vidi, ze toto ma fungovat az s GSM3 (mam GSM2).

Ale asi si mi otvoril oci, lebo ak dobre chapem navod na GSM2 z knizky o aute (co si mi kusok vysekol), tak vlastne interny hlasovy zoznam nema vobec nic so zoznamom v telefone, lebo musim nahovorit cislo/meno. Cakal som totiz akosi implicitne, ze k menu na maxidote musim maximalne nahovorit novy hlasovy zaznam. kol119

Idem este raz vyskusat to zadavanie do interneho zoznamu a ine funkcie GSM2 s autoknizkou v ruke, lebo z knizky o navigacii mi toho vela nejde :-(

Ale toto by vyriesilo moj problem. Teda okrem drziaka na Nokiu6220classic, ktore bude bohviekedy.

Dik zatial.

Editováno: , autor: harmi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem původně GSMII a namontoval jsem GSMIII, nevěděl jsem že se montuje přímo bez držáku...

Pokud jsi měl původně GSM II (plechové), tak tam jsi měl plechovou klec na jednotce, GSM II (plastová) a GSM III (pouze plastová) má úuchyty přímo na těle jednotky, takže není jiný držák třeba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nie, ak stlacim PHONE, tak sa mi akurat stisi radio, aby som mohol telefonovat. Ani v navigacnom setupe sa mi telefon vobec neobjavi, preto sa mi vidi, ze toto ma fungovat az s GSM3 (mam GSM2).

Ale asi si mi otvoril oci, lebo ak dobre chapem navod na GSM2 z knizky o aute (co si mi kusok vysekol), tak vlastne interny hlasovy zoznam nema vobec nic so zoznamom v telefone, lebo musim nahovorit cislo/meno. Cakal som totiz akosi implicitne, ze k menu na maxidote musim maximalne nahovorit novy hlasovy zaznam. kol119

Idem este raz vyskusat to zadavanie do interneho zoznamu a ine funkcie GSM2 s autoknizkou v ruke, lebo z knizky o navigacii mi toho vela nejde :-(

Ale toto by vyriesilo moj problem. Teda okrem drziaka na Nokiu6220classic, ktore bude bohviekedy.

Dik zatial.

- pro stahování tel. seznamu z Nokií potřebuješ aplikaci "Nokia 616 Contacs Sync", stahnes, nainstalujes a nechas bezet na pozadi telefonu.

- pokud máš navigaci Amundsen se starým SW, tak tam ani podpora telefonu není implementována (dá se snadno updatovat :))

- a to číslo jednotky se mi moc nezdá, číslo telefonní jednotky je zespod, takže ji musíš nejprve odmontovat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Milhausek: Dik, funguje to ak si nahram aj meno aj cislo hlasovo do interneho hlasoveho zoznamu. Je to ale dost tazkopadne. Okrem samotneho nahravania, kde je to jednorazovka a preto by to az tak nevadilo, tak pri samotnom volani je tam privela operacii. Stlacim kolecko nalavo, pockam 2-3 sekundy na pipnutie, potom povel, ze chcem niekoho volat, potom samotne meno a potom este potvrdit ze naozaj zavolat mi pride trocha "predimenzovane".

janousmi: Dik, Skusim este ten ContactsSync. Mam Columbus. Cislo jednotku som opisal len zhora, vyrazene v plechu, dole som dal len plastovy kryt, takze asi je to skor cislo drziaka jednotky....

Este poprosim expertov potvrdit, ci na Columbovi by som telefon videl len vtedy, ak by som mal GSM3 a teraz mi ma fungovat PHONE tlacitko len ako mute. A ci ma podla vas vyznam cakat na drziak na Nokia6220classic alebo ma len teta v Skodovke chcela nejako "zatial" upokojit a radsej by som sa mal rovno popozerat po inom mobile s uz dostupnym drziakom. Dakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Milhausek: Dik, funguje to ak si nahram aj meno aj cislo hlasovo do interneho hlasoveho zoznamu. Je to ale dost tazkopadne. Okrem samotneho nahravania, kde je to jednorazovka a preto by to az tak nevadilo, tak pri samotnom volani je tam privela operacii. Stlacim kolecko nalavo, pockam 2-3 sekundy na pipnutie, potom povel, ze chcem niekoho volat, potom samotne meno a potom este potvrdit ze naozaj zavolat mi pride trocha "predimenzovane".

janousmi: Dik, Skusim este ten ContactsSync. Mam Columbus. Cislo jednotku som opisal len zhora, vyrazene v plechu, dole som dal len plastovy kryt, takze asi je to skor cislo drziaka jednotky....

Este poprosim expertov potvrdit, ci na Columbovi by som telefon videl len vtedy, ak by som mal GSM3 a teraz mi ma fungovat PHONE tlacitko len ako mute. A ci ma podla vas vyznam cakat na drziak na Nokia6220classic alebo ma len teta v Skodovke chcela nejako "zatial" upokojit a radsej by som sa mal rovno popozerat po inom mobile s uz dostupnym drziakom. Dakujem.

A ty máš GSMII originál z výroby? Na Columubusu se normálně zobrazuje i GSMII se správnou jednotkou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ty máš GSMII originál z výroby? Na Columubusu se normálně zobrazuje i GSMII se správnou jednotkou...

Myslim, ze ano - teda uplne presne z vyroby prisiel paket PT3 (co je bez drziaka) namiesto pozadovaneho PT4, drziak dorabali u predajcu, ale obe su GSMII. Ale ci je to ina GSMII, to by som sa musel opytat, ci to nahodou nemenili. Fandim si, ze PT4 je len PT3 s pripojenim na drziak, alebo nie?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim, ze ano - teda uplne presne z vyroby prisiel paket PT3 (co je bez drziaka) namiesto pozadovaneho PT4, drziak dorabali u predajcu, ale obe su GSMII. Ale ci je to ina GSMII, to by som sa musel opytat, ci to nahodou nemenili. Fandim si, ze PT4 je len PT3 s pripojenim na drziak, alebo nie?

zjisti cislo jednotky bluetooth pod sedackou... GSMII umi zobrazovat na columbusu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...