Přejít na obsah

Hluk - zadní trojúhelníkové okno


Nexus

Doporučené příspěvky

Měl jsem stejný problém, ale na levé straně. Podařilo se mi to těsnění na okně zevnitř trochu odchlípnout a narval jsem tam pomocí vytlačovací pistole bezbarvý silikon. Teď je všechno v pohodě.

Moje řeč, škodovka sice dělá svolávací akce, ale pokud se závada vyskytne mimo dané serie, tak to podle mně neuznává..navíc radši si to udělat sám. Konkrétně na tomhle nic není..stačí trošku, aby se to okno "přilepilo" víc k původnímu těsnění a přestalo se hýbat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chci se zeptat na přesný postup (nebo popř. fotky) při podmáznutí silikonovým lepidlem gumu u zadních trojúhelníkových okének. Při rychlosti nad 120 km se z pravé zadní části ozývá zvuk jako by bylo pootevřené okno. Díval jsem se na to, ale z venku je té gumy okolo skla strašně málo (v ohybu směrem dozadu) a zevnitř je strašně moc přilnutá na sklo. Mám strach ať nepoškrábu okno a nevím čím bych měl tu gumu podebrat, aby se tam to lepidlo dostalo. Něco málo už tu bylo popsáno, ale ne úplně detailně. Chystám se na delší cestu tak bych to chtěl co nejdříve udělat. Díky za rady.

Měl jsem stejný problém, ale na levé straně. Podařilo se mi to těsnění na okně zevnitř trochu odchlípnout a narval jsem tam pomocí vytlačovací pistole bezbarvý silikon. Teď je všechno v pohodě.

jo to chci taky zkusit podlepit, ale v kterych mistech ho mam oddelat at nemusim podlepovat cele okno? Podle me je to v ohybu toho trojuhelniku u zadniho blatniku. At zevnitr nebo z venku to je asi jedno ne? Ta guma ale drzi tak pevne k tomu oknu ze nevim cim ji nadzvednu. Tou pistoli to asi nepujde. Spise nejaky hacek a nekdo ho pridrzi a ja tam tou pistoli nastriknu trochu silikonu. Jinak se tu nekde psalo ze se ten trojuhelnicek cely vytahne, ale to je rozebrani celych dveri a to se mi nechce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
Měl jsem stejný problém, ale na levé straně. Podařilo se mi to těsnění na okně zevnitř trochu odchlípnout a narval jsem tam pomocí vytlačovací pistole bezbarvý silikon. Teď je všechno v pohodě.

jo to chci taky zkusit podlepit, ale v kterych mistech ho mam oddelat at nemusim podlepovat cele okno? Podle me je to v ohybu toho trojuhelniku u zadniho blatniku. At zevnitr nebo z venku to je asi jedno ne? Ta guma ale drzi tak pevne k tomu oknu ze nevim cim ji nadzvednu. Tou pistoli to asi nepujde. Spise nejaky hacek a nekdo ho pridrzi a ja tam tou pistoli nastriknu trochu silikonu. Jinak se tu nekde psalo ze se ten trojuhelnicek cely vytahne, ale to je rozebrani celych dveri a to se mi nechce.

Zdravím,

tak mi to prave zadni trojuhelnikove okno taky huci, jakoby bylo pootevrene okno, tak jsem tam vcera pod tu tesnici gumu nacpal snad pul tuby transparentniho silikonu, hezky poctive, aby se to tam cely vyplnilo, ale pri zkusebni jizde se nic nezmenilo, uz me to fakt stve, pac na takovy zvuky mam mooc citlivy usi :o)

Ted mi tak pripada, jestli to vubec dela ta vnitrni strana, jestli se nejedna treba o nejakej aerodynamickej hluk, kdy se vitr lame o ostrou nabeznou hranu te vnejsi gumy okna.

Auto uz nemam v zaruce a nechce se mi tem darmozroutum v servise davat mraky penez za nekolikahodinovy experimentovani.

Nema jeste nekdo nejakou radu, co bych mohl vyzkouset?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak tohle mi delalo taky, nevim jake serie meli s timto problem, ale ja mam auto stare 6 mesicu. Okenko mi v servisu znovu ustavili a vytmelili. Takze zalezi jaky servis ale urcite toto uznavaji jako zarucni opravu.

Uz to nemam v zaruce, tak jsem to chtel nejdriv opravit sam, ale vidim teda, ze bude lepsi tam zajet...

Za rohem je Porsche Brno, ale tam nejedu urcite, pote, co za vymenu ostrikovace svetlometu chtel 11k. Pak jsem tam udelal ostudu jak prase a vyslo to nakonec na 2800.

Jsem mel Octu prvni den a nabral jsem bazanta primo na ostrikovac, proste pech :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hehe v Brne mam ted asi nejlepsi zkusenosti s autocentrem ROS, Porsche sou pekni lumpi, predrazeni a jeste nic moc kvalita.

U ROSe mi prave to okenko delali a bez problemu od te doby, ale nevim kolik to bude stat po zaruce, ja to mel v ramci zaruky.

Editováno: , autor: Bladik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ja bych prvni zkusil to okenko oblepit paskou a potom zjistis jestli to pomuze nebo ne. Tak jsem to kdysi udelal ja a potom jsem teprve lepil. A nedela Ti to ta druha strana a jen se zda ze zvuk prichazi odjinud? Drzim palce at se to podari odstranit, jelikoz ten zvuk neni vubec prijemny ( u me to bylo sice az od 120 km a vyse, ale i tak to bylo otravne).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Delalo mi to taky a auto bylo uz davno po zaruce a udelali to zadarmo

Jj, zajdu do servisu, at mam klid, protoze kdyz jedu autem a slysim to, su vynervovanej...a mlada je asi hlucha, pac prej nic neslysi :o)

Ja jsem schvalne do auta posadil kolegu z prace, at to zjisti, ze to trosku projedeme... Za chvili to prestalo a ja se ptam, tyjo, cim to bylo?

On rika: tady dam prst, jemnounce pritlacim a je klid...a to se dotykal opravdu jen gumy, kterou se zespoda celou vyplnil silikonem..

Moc dekuji za pristup...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Úplně stejný problém jsem měl já, u mne jednoznačně levé zadní dveře. Nejprve jsem zkusil trojúhelníkové okénko polepit páskou, čímž jsem zjistil, že po přelepení zvuk zmizel a následně jsem to nechal v servise přetmelit a je KLÍÍÍD lol . Předtím ten zvuk byl přesně jako přes nedotažené okno, teď pohodička.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Pokud ti to šustí, tak otevři zadní okno na té straně kde ti to dělá. Potom na to malé okno zatlač směrem dozadu a máš klid. Dělám to tak 2x do roka. Je to otázka na 1 minutu. Takhle mi to udělali poprvé ve škodovce "na počkání" :palec2:

post-1865-1252301687_thumb.jpg

Editováno: , autor: Chadwick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud ti to šustí, tak otevři zadní okno na té straně kde ti to dělá. Potom na to malé okno zatlač směrem dozadu a máš klid. Dělám to tak 2x do roka. Je to otázka na 1 minutu. Takhle mi to udělali poprvé ve škodovce "na počkání" :palec2:

Tak jsem to dnes udělal a je to super přestalo to šustit a je klid,dík za dobrou radu :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...

 Tak panove, udelal jsem co jsem se docetl, oddelat gumu na zadnim okne zevnitr a dotlacit tam silikon, a ejhle nic, tak sem se zamyslel a natlacil jsem silikon mezi ram a gumu, cimz sem vubec niceho nedocilil, takze sem se dneska v servisu priznal co sem udelal, kamos me malem utrhl ruce u same prdele, prej to vubec nepomuze, silikon se musi dat mezi okno a gumu, a tam se neda dostat jinak, nez okno vydelat dat silikon do tesneni a pak tam okno zase vsunout, takze POZOR, jestli to chcete udelat poradne a tak abyste si pak nepripadali jako ja - jako blbec- tak to udelejte bud poradne a nebo vubec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
  • o 1 rok později...

Omlouvám se, že oživuji staré téma a vlastně nepřidám nic nového, jen jsem chtěl poděkovat za tip na řešení, které tu padlo. Koupil jsem rovnou velkou tubu čirého silikonu (vzal bych černý, ale doma bych ho asi na nic nevyužil :) ), odhrnul roh gumy těsnění zadního trojúhelníkového okna nahoře vepředu, vrazil tam špičku a jen jsem jel špičkou po plechu pod gumou až jsem objel vše co šlo, přihnul jsem gumu a přebytek jsem stáhnul pryč (co zbylo jsem sundal po uschnutí). A je ticho. Paráda. Jen to má negativum a to je to, že takhle když to při 80 km/h začalo profukovat tak jsem věděl, kolik jedu. Při 120 km/h už to foukalo dost, tak jsem už ani moc rychleji nejel. Teď je ticho a jsem odkázaný zas na tachometr. :)

Možná bych na to přišel i sám, ale i tak - fórum mi zas ušetřilo nějakou korunu. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...