Přejít na obsah

Problem s posilovacem rizeni


kemar

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...
  • o 8 měsíců později...

Zdar lidi, dneska se mi při jízdě zdálo, jako by nešel posilovač řízení. Byl to jenom mžik, tak jsem tomu nevěnoval pozornost, ale před chvílí jsem jel znovu a udělalo to zase. Volant šel ztuha, rozsvítila se mi kontrolka s baterkou na přístrojovce a zapískal řemen. Zase to všechno trvalo tak 5 vteřin. A bylo to při rozjíždění. Ještě mi taky něco cvaká vedle nádobky na dolejvání kapaliny do serva. Nevim přesně co to je, ale je to černá krabice do který vedou hadice a je na tom i nějakej konektor. Tak jestli je to nějaký čerpadlo od serva, fakt nevim, každopádně to cvaká už 3/4 roku od doby co jsem to koupil. Koukal jsem na stav kapaliny v servu a byla na vrchní rysce, takže bez úbytku. Napadá vás čím by to všechno mohlo být? Bojim se aby to neudělalo když pojedu pilu někde v zatáčkách, to by bylo nepříjemný překvapení. Jo a mám OI RS

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsi chytrý pionýr :) Na řemen jsem koukal hned po problému jestli tam vůbec ještě je a dneska jsem ho kontroloval, ale jenom zběžně. Když jsem za něj tahal rukou, tak se mi zdál OK, ale bylo to narychlo, tak zítra to omrknu důkladně. To cvakání se mi nelíbí, kámoš má taky RS a necvaká mu tak jako mě, řekl bych, že to jeho neni slyšet vůbec. Asi bych potřeboval něčí odborné ucho. Ale díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravim, resil jsem problem s hlukem posilovace rizeni pri plnym rejdu a zjistil, ze mi to zere olej jak na bezicim pasu. Kdyz jsem vlezl pod auto, olej vytekal z pod manzety u rizeni. Je nejaka moznost, ze nebudu muset kupovat kopletni rizeni a bude se to dat opravit? Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
me praskla manzeta, orezla tycka a prodrel se rzi cimering...

vymenil jsem cimering, auto jezdi a rizeni tesni :palec2:

Zdravím, mám asi ten samý problém a vidím, že je vcelku zbytečné hned měnmit celé řízení. Potkaly tě při práci nějaké komplikace? Mohl by jsi mi poslat postup prací a kde jsi ten nový simering koupil nebo alespoň jeho rozměry? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, mám asi ten samý problém a vidím, že je vcelku zbytečné hned měnmit celé řízení. Potkaly tě při práci nějaké komplikace? Mohl by jsi mi poslat postup prací a kde jsi ten nový simering koupil nebo alespoň jeho rozměry? Díky

nepotkal me zadny problem, odstrojit rizeni, a pak sikovne demontovat zajistovaci krouzek a vytahnout stary cimering a jit koupit podle neho dvoubrite gufero stejnych rozmeru, koupil jsem to normal v mototechne, a rozmery nevim protoze mi to premerovala prim o prodavacka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chci se zeptat: koupil jsem "mojí" F1 1,9 SDI a chvilu po koupi mi odešlo servo. setkal se s tim někdo?? kamoš mi sehnal starší za 6000 ale jen se chci zeptat zdali se už někdo pral s tímto problémem, ještě k tomu ani kapka oleje.

esi se něco nestalo s čerpadlem....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 9 měsíců později...
  • o 4 měsíce později...

Zdravím, mám model 1U2 r.v. 2000. Problém je takový, že po stání při chladném počasí se dá špatně točit volantem zejména v pravo, jde jakoby "přes kloub", volant se vždy v jednom místě zastaví a po chvíli opět povolí. Tak se stane asi ve třech zatáčkách a pak je vše ok a s volantem jde točit opět lehce. Nevíte co s tím?

Dík.

Editováno: , autor: Luďa
Přesouvám do podvozku. Tam se to hodí líp.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mozna bych zkouknul, jestli treba neni nejaka voda v naplni serva. Treba jak je chladno, tak voda ztuhne a ma to pak problem se rozhybat. Ovsem voda je lehci tezsi, takze se bude drzet nekde dole v systemu. Pokud tam teda nejaka srazena voda za ty roky je ;)

Idealni vypustit cely system a napustit novym servo olejem.

Pokud to nepomuze, tak aspon budes mit jistotu ze to tim neni a klid ze mas novy olej.

Treba se uplne pletu, a zavada bude nekde jinde.

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...