Přejít na obsah

Schéma zapojení navigace DX CANové


Řehoř

Doporučené příspěvky

Zdravím vás pánové, koupil jsem si navigaci DX typu B a k tomu TMC box a nemůžu nikde sehnat schéma, jak se to zapojuje v Octavii. Dílenská příručka uvádí schéma zapojení neCANové navigace, ELSA je na tom stejně, už nevím, kam se obrátit. Skoro jako kdyby to bylo něco tajného. Ach jo, kdybyste to někdo měl, byl bych opravdu vděčný...

Anebo stačí odpověď, zdali to stačí zapojit podle Fabie. Ta, jak tak tam do těch schémat koukám, rovnou počítá s CANem.

Díky, Řehoř. 

Editováno: , autor: Řehoř
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak uz mam jasno,jde to zapojit podle DP Fabie.Odpadaji tri draty a vsechno,co se pise na Maxi Doyu se posila z TMC po CAN-Bus. Mam jen jednu nejasnost: DP pro Octavii uvadi znaceni CANu komfortniho systemu jako A-Bus a B-Bus. Cemu to odpovida? A-Bus je CAN-H? a B-Bus je CAN-L? Diky za odpoved a omlouvam se,ze to tady zatezuji,pro nekoho,trivialnimi otazkami...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky Cosby, jasně, už jsem na to taky koukal, ale předtím jsem to zjistil porovnáním s Fabií a taky to tak pasuje. Šlo mi jen o to nepřehodit mezi sebou Can-H a Can-L, abych si zbytečně při montáži nezadělal na problémy. Ted už jen sehnat konektory a ten kousek antény mezi Navi a TMC a jde se na to :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já se zeptám taky. Mám Dx navigaci číslem 1U0 035 191 B a chtěl bych vědět, co potřebuju abych to rozchodil na maxidotu. Co jsem tak vyčetl, tak stačí TMC. Je to tak?? A kde ho kdyžtak koupit. Jinak mám to do passatu, tak snad v tom nebude problém. Předem díky za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K rozchození B-čkové navigace na MaxiDotu je třeba TMC tuner. Ovšem musí být CANový. Takže aby končil číslem 894A nebo 895A. Já osobně sehnal z Fabie 3B0 919 895A, takže by měl chodit. Ten odkaz, který je příspěvek nade mnou je, podle mého soudu, na tuner ne-CANový. Takže ten by Ti nepomohl. Jde o to, že navigace typu A, která se dávala do Oktávek prvně, posílá na Maxík data po třech drátech, tak je to také nakresleno v DP pro Octavii. Později se dávaly navigace typu B anebo C a ty už píší na Maxík po CANu přes TMC tuner. Zapojení je jako u Superbu nebo, podle mě, to sedí taky s Fabií. Takže musíš sehnat CANový TMC tuner. 

Tolik moje odpověď, prozatím teoretika, do auta to budu dávat až během dvou či tří týdnů, pak bych mohl poradit víc, ale určitě jsou tady zkušenější lidi...

Edit: Takže už nejsem jen teoretik, navigace běhá, píše na maxík, takže to, co jsem psal, je pravda...  :palec2:

Editováno: , autor: Řehoř
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Taky hodím něco do placu :wacko: , předělával sem navigaci z canbusový na necanovou protože kamarád co ji měl v autě tak mu ji ukradli a koupil si s indexem A panel sem rozchodil ale multifunkční volant nejde a zjistil sem že tam musí bejt jiná ř.j. na volant když to nechodí po canu nevíte kde bych ji sehnal? teda kromě toho že si ji pudu koupit do škodovky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 let později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...