Jump to content

Jak vypadá Yeti v základu bez mlhovek?


martt
 Share

Recommended Posts

V konfigurátoru jsou ty mlhovky za 4.900,- což mi pánové "jen" za žárovku přijde moc (i když chápu, že žárovka, el.svazek a přepínač pár stovek stojí). Šlo mi o to zda se dělá přední nárazník i bez těch kulatejch združenejch světel a hlavně jak by to vypadalo... i když chápu, že dva přední nárazníky se dělat nebudou, nebo že by nějaká záslepka...? A denní svícení třeba u FII a R je přes hlavní světla...

Jo a jen tak mimochodem si myslím, že Yetíka v základu ještě nikdo neviděl...

Edited by martt
Link to comment
Share on other sites

Řek bych,že v základu tam prostě bude plast,a to jejich Day-light nebudou světla pro dení svícení,ale automat na dení svícení.Teď si nejsem jistej,ale bud v automotorevue nebo v autosalonu na Primě,byl Yeti v základu a měl tam prostě jenom plast krytku,ale netvrdím to na 100%

Edited by Vlasta
Link to comment
Share on other sites

Rozdíl s yetym s mlhovkami a bez ve sdruzených světlometech není.Pokud je auto bez mlhovek,je místo,kde je zárovka zaslepeno.Jen pro info.pokud by se chtělo mlhovky dodatečně domontovat,stálo by to kolem 50 000,-!!!Prý je na to odlišnej nějakej počítač.

Link to comment
Share on other sites

S těma mlhama je to fakt otřes, a to jsem ještě v konfigurátoru koukal, že i za popelník do panelu se připlácí 100 kč. Pak se Škodovka diví, že se to lidem sice líbí, ale zdá se drahé a raději sáhnou po Nissanu Qashqai

Edited by dick
Link to comment
Share on other sites

Tak mi to nedalo pokecaly jsme o těch mlhách s kámošem a ten jako správnej muž činu nelenil a napsal do škodárny.

tady je vyjádření škodovky:Vážený pane XXXXX

děkujeme za Váš dotaz a sdělujeme, že vůz Yeti bez mlhových světlometů je stále vybaven reflektory, které slouží pro denní svícení. Žádné záslepky nejsou k dispozici.

S pozdravem a přáíním hezkého dne

Irena Kohoutová

info@skoda-info.cz

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
  • 1 month later...

Predni mlhovky jsem nikdy nepotreboval -> jenom blbec si za ne muze priplacet.

Prispevek se zhruba stejnou vypovedni hodnotou.

Ja bych to nechal na vkusu kazdeho soudruha . . .

Nevím, ale myslím si, že mlhovky na YETIM nejsou asi moc důležité, protože největší efekt mlhovek je, když jsou co nejníže nad vozovkou, aby podsvítily mlhu. A zrovna u YETIHO nelze o nízkém umístění moc mluvit. Myslím, že hodně aut má normální světla uložená níže. ;) Ale třeba se pletu.

Link to comment
Share on other sites

Ja som sa o funkcii hmloviek presvedčil nedávno:

Išiel som horou, na ceste, nad ktorou už lieta (poprípade pláva..) veľa duší a bola noc a totálna hmla. Hmlovky splnili fakt skvelo svoju funkciu a spolu s halogénovými svetlami to bola dobrá kombinácia. Aj keď, xenóny, by to možno lepšie presvietili...

Na väčšinu áut (napr. Octa) by som si hmlovky dal najmä z estetického hľadiska - pretože tá čierna záslepka je jednoducho odporná.

Našťastie, ešte (skoro :D) nikdy som nebol nútený si objednať auto vo výbave, kde by hmlovky neboli, takže to neriešim. Na C4 neboli, ale tá bola za fakt dobrú cenu a z skladu..

Link to comment
Share on other sites

Predni mlhovky jsem nikdy nepotreboval -> jenom blbec si za ne muze priplacet.

Prispevek se zhruba stejnou vypovedni hodnotou.

Ja bych to nechal na vkusu kazdeho soudruha . . .

Chce to občas autem jezdit a ona se najde příležitost mlhovky použít. Jinak ač jsou ve stejné výšce jako hlavní světlomety, efekt je prakticky stejný jako by byly 15 cm nad silnicí. Důležitá je hlavně šířka rozptylu světla, pořádně v husté mlze vidět je stejně tak 15 - 20 m a dále se jede prakticky naslepo. Nedej bože aby tam něco leželo - tak je to bez šance. Už jsem takto chytil ležící srnku s Octávkou I. a plastovej kryt pod motorem byl na odpis.

A to přisvěcování do zatáček je super funkce - vidět za roh. U předchozích 8 aut jsem tuto funkci neměl, tak příjemné překvapení využitelnosti mlhovek.

Link to comment
Share on other sites

Jezdím celkem dost a skoro 20 let, ale mlhovky jsem, až na pár vyjímek, které se dají spočítat na ruce jedné ruky, nepoužil. Většinou stačily hlavní reflektory a zpomalit. Něco jiného je zadní mlhovka, tu občas raději použiju. Takže to je opravdu věc subjektivní, jestli mlhovky ano či ne :) Yeti záslepky naštěstí nemá, takže to vypadá, že tam mlhovky jou, ikdyž třeba nejsou a je to v pohodě :) :) :)

Edited by tentacle
Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...