Přejít na obsah

Zvuk ventilátoru


ViperCZ

Doporučené příspěvky

  • o 3 měsíce později...
Zdravim, na fabii ked zapnem ventilaciu tak piska na 1 a 2 stupni. piska to niekedy prerusovane niekedy stale...

Možná ti jen "přisává" papírový filtr- je zespoda u spolujezdce.Dá se vysunout dolů.

Mně to taky pískalo-Vyndal jsem ho, dal zpátky- a přestalo to.To víčko musí prostě

dobře dosednout.

Čau

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...

uz som to mal rozobrane , je to setko vpohodicke, ale neviete ako oddelit vetilator od jeho krytu? boli spojene uz iba kablom ktory som nevedel vobec oddelit, pri cisteni mi to dost zavadzalo. Jaj a este jedna otazocka, ked som vybral odkladaci priestor pred ventilatorom, tak tam bol zvazok cerveneho kabla zmotaneho a zaizolovaneho, neviete na co by to malo sluzit? d. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Albin dik, bude to ten predradny odpor (asi poistka)

Este otazka, je mozna domaca vymena lozisk (pripadne poriadne vycistenie) na tom ventilatore ? Predsa len tych 197 eur co zan pytaju v Presove + 43 eur za predradnik + cca ? x 30 eur/normohod prace mi pride pekne uletena suma.

K ventilatoru som sa dostal, vymontoval, vyniesol si ho domov, snazil sa vystriekat silikonovym sprejom, ale je tam blby pristup a stale straca otacky ked si prepnem na fukanie tepleho vzduchu.

Takze otazka c.1 ide vybrat konektor ktory ide z vnutornej casti ventilatora do puzdra ? Pretoze len tieto vodice branili vytiahnutiu motora z puzdra.

c.2 je tam nasledne nejaka moznost vymenit loziska, alebo to mam zabalit a nechat si vymenit komplet tieto veci v servise ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravim, mam podobny problem, jen teda to neni piskani, ale spise takove cvrlikani (na 1 a 2 stupen) Predpokladam ze problem bude stejny, kazdopadne muze mi nekdo rict cislo dilu toho loziska a idealne i pribliznou cenu? Budu ted kupvoat nejake dily ve skodovce, tak bych to rovnou koupil, pokud by to nebylo za moc penez :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Vsade som cital ako jednoducho sa to da vybrat atd. Zaujimalo by ma, ake mate tie torxove srubovaky/orechy a dalsie nastroje. Pretoze ja som myslel ze ma asi porazi.. Jednak s mojimi 190cm je vcelku zabavne si tam lahnut, ale horne dve sruby som povolil len s velkymi problemami... A to som mal vcelku slusny arzenal roznych srubovakov a bitov. Proste ten airbag tam zavadzal...

No nic, v kazdom pripade vyfukanie bordelu vzduchom nepomohlo, takze skusim namazat nejakym sprejom, pretoze pre to kvilenie nepocut motor...

PS: Vybratie z puzdra - jednak pozor na kabel - da sa odpojit s troskou sikovnosti - dva zapacene srubovaky. Tie gumove drziaky tiez stacilo zapacit, to slo asi najlahsie zo vsetkeho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím, vím že jsem to tu jednou někde četl, ale zaboha to nemůžu najít. Při rychlosti (otáčení) ventilátoru se ozývá nepříjemné vrzání nebo pískání jako by vrtulka slabě drhla o něco plastového. Ten zvuk je hodně protivný a při 2,3 stále slyšitelný a na 4 to hukot ventilátoru překryje. Profoukl jsem to kompresorem jestli to nepomůže-nic. Ještě mě napadá nějaký čistič klimatizace. Má s tím někdo nějakou zkušenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naposledy jsem vyndal z ventilátoru pár listů ze stromu, přesněji stonky listů a ty drhly o ventilátor, dělalo to totální pazvuky, taky jsem vyčistil celý ventilátor od prachu, byla tam vysoká prachová vrstva ale musíš sundat spodní část palubky u spolujezdce spolu s kastlíkem. Je možný že máš špatný ložisko ventilátoru, hvízdá víc při mrazech, protože je ztuhlý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...