Přejít na obsah

Zaseknuté otáčky


Gaucman

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny,

v červenci jsem si koupil Octavii, r.v. 98, motor 1,6l, 74kW. Tachometr 130tis, servisní knížka poctivě vyplňovaná, stav auta tomu odpovídá.

A asi jsem našel i důvod, proč to auto původní majitel prodal (Německo).

Vždy, když je počasí trochu chladnější (zhruba pod 15°C), tak krátce po výjezdu s autem, zhruba do 1km jízdy, samovolně vyskočí otáčky motoru a to tak, že se za volnoběhu drží zhruba na 3 - 4 tisíce/min, za jízdy to samozřejmě více táhne.

Jedenkrát za deště mi to udělalo asi 5 vteřin po startu.

Stačí však zastavit, vypnout motor a znovu nastartovat a už to znovu neudělá. Problém je s tím startem. Někdy nastartuju snadno, ale někdy taky můžu motorem točit dlouho, než se to doslova "rozkucká", musím u toho prošlapávat plyn až k podlaze, aby se to chytlo. Jakmile je asi motor zahřátý, tak už je to všechno v pořádku.

Nemohu ani za nic přijít na to, čím by to mohlo být. Nechal jsem už měnit škrtící klapku, v servisu mi řekli, že ta původní klapka byla načtena dvakrát v závadách. Bohužel dnes (pár dní po opravě) mi to udělalo znovu, asi 1km od domu. V létě, za teplýho počasí, se mi to nestalo. Napadá mě, že by mohla být na vině řídící jednotka, nebo snad i lambda sonda, ale tomu moc nevěřím.

Díky za každej nápad, bo už mnou cloumá zoufalství.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

Riešenie tvojho problému je možno veľmi jednoduché. Pred tým ako naštartuješ tak otoč klúč do polohy 1 a počkaj kým zhasnú všetky kontrolky. A až potom začni štartovať. Musíš dať motoru trocha času pred tým, než sa rozbehne štartér.

Stalo sa mi totiž to samé čo tebe, ale stalo sa mi to len keď som nepočkal.

Daj vedieť či tento postup funguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky všem za ponděty,

dneska jsem nechal vyměnit čidlo teploty vody. Dám tomu tak týden - dva, pak se uvidí, každopádně dám vědět.

Na teplotní čidlo to ukazuje celkem logicky, zvláště kvůli těm špatným startům po tom, co motor vypnu kvůli zvednutým otáčkám. Čidlo dodá špatný údaje a ŘJ pak nedodá vhodnou směs pro start motoru, proto je rozběh dlouhý a kuckavý, doslova na principu náhodných výbuchů.

Dokonce jsem si ze servisu vyzvednul i tu starou klapku, kdyby se někdy v budoucnu hodila, ale mechanik mi k tomu řekl, že ta stará klapka byla dvakrát načtena v závadách, takže je možný, že šlo i o souběh závad.

kukinop: skoro vždycky počkám, až kontrolky zhasnou, mezitím se uvážu a případně setřu zamlžená skla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky všem za ponděty,

dneska jsem nechal vyměnit čidlo teploty vody. Dám tomu tak týden - dva, pak se uvidí, každopádně dám vědět.

Na teplotní čidlo to ukazuje celkem logicky, zvláště kvůli těm špatným startům po tom, co motor vypnu kvůli zvednutým otáčkám. Čidlo dodá špatný údaje a ŘJ pak nedodá vhodnou směs pro start motoru, proto je rozběh dlouhý a kuckavý, doslova na principu náhodných výbuchů.

Dokonce jsem si ze servisu vyzvednul i tu starou klapku, kdyby se někdy v budoucnu hodila, ale mechanik mi k tomu řekl, že ta stará klapka byla dvakrát načtena v závadách, takže je možný, že šlo i o souběh závad.

kukinop: skoro vždycky počkám, až kontrolky zhasnou, mezitím se uvážu a případně setřu zamlžená skla.

zdravim,

mel jsem podobny problem...skodovackej servis absolutne nevedel..hlavne ze clovek plati... po kontrole, premereni, diagnostice u kamose a hlavne diky par lidickam z tohodle fora zjistena zavada - nalital jsem uz 900 km a zatim vse v poho... zkouseli jsme vahu, klapku, teplotni cidlo, termostat, svicky, nakonec i pal. cerpadlo... problemem byl snimac otacek na klikove hrideli - na vackovy jsem ho menil asi rok zpatky......ale to uz je jedno... snad Ti bude kolego taky slapat v poho...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravim,

mel jsem podobny problem...skodovackej servis absolutne nevedel..hlavne ze clovek plati... po kontrole, premereni, diagnostice u kamose a hlavne diky par lidickam z tohodle fora zjistena zavada - nalital jsem uz 900 km a zatim vse v poho... zkouseli jsme vahu, klapku, teplotni cidlo, termostat, svicky, nakonec i pal. cerpadlo... problemem byl snimac otacek na klikove hrideli - na vackovy jsem ho menil asi rok zpatky......ale to uz je jedno... snad Ti bude kolego taky slapat v poho...

Už 2x sa mi vyskytol tento vyžšie opisovaný problém.

zajtra pojde auto do škodováckeho servisu. Myslíš, že keď dám premerať snímač otáčok na klukovom hriadeli, že diagnostika na niečo príde? Predpokladám, že diagnostika by na niečo prišla, len v prípade ak by sa problém s držaním vysokých otáčok objavil pri premeriavaní.

Ale pre istotu dám premerať váhu, klapku, teplotné čidlo, termostat, sviečky ako aj palivové čerpadlo. Snaď na niečo prídu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kukinop: já jsem zatím po výměně teplotního čidla stále ve fázi testování. Bohužel musím počkat na chladnější počasí, navíc dělám tento týden odpolení směny, takže ani nemůžu prověřit ranní startování. Rozhodně dám vědět, zda to pomohlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kukinop: já jsem zatím po výměně teplotního čidla stále ve fázi testování. Bohužel musím počkat na chladnější počasí, navíc dělám tento týden odpolení směny, takže ani nemůžu prověřit ranní startování. Rozhodně dám vědět, zda to pomohlo.

jj,

Tak snáď ti to pomôže.

Len pre zaujímavosť....mne sa vysoké otáčky po naštartovaní vždy objavili pri teplom motore ( 90 C ). Typická situácia z minulého týždňa. Vraciam sa po D1 do Prahy. Asi na 80 km zastavím na odpočívadle. Motor zohriaty, tichý, všetko v poriadku. Na neutrále má okolo 850 - 900 ot/min. Motor vypnem...Za cca 10 minút štartujem..Naštartujem a otáčky vyletia na 3000-3500 ot/min. Trvá to odhadom asi do minúty a potom to samo klesne. Skúšal som vypnúť a zapnúť motor a nepomohlo. Tak som len počkal a samo to kleslo...

Spočiatku ma napadlo, že som nepočkal pri štartovaní na to ako zhasnú všetky kontrolky, lebo aj keď mám benzínový motor tak podľa zvuku sa pred naštartovaním musia zopnúť niektoré obvody a podobne.

Nikdy som sa s týmto problémom zatiaľ nestretol pri studenom motore, alebo za vlhkého počasia. Ale zas na druhú stranu za 3,5 mesiaca sa mi to stalo len 2x.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 rok později...

uz rok se mi stava, ze kdyz mam auto studene po cele noci (v zime) tak po nastartovani drzi 2000 ot. i po vyslapnuti spojky.. po cca pul minute je to ok a uz funguje jen sytic na 1200 ot. tak jak ma...

nastartuju - vse ok, rozjedu se na jednicku vyradim neutral a otacky se drzi na 2000 ot. pak to spadne behem chvilicky (100-200 metru)

začalo to dělat až po vyčištění škrtící klapky, do té doby auto chcípalo po vytočení rejdu a při parkování ... od té doby vše funguje ok, jen tenhle problémek, který se v létě neobjevuje...

ví někdo, co s tím ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, teď jsem za poslední týden dvakrát zpozoroval to samé co popisuje Gaucman na začátku topicu. Jedu po rovince a najednou si auto samo přidá jak kdybych šlápl plný plyn. To trvá půl vteřiny, možná vteřinu, a nic. Podruhé se to stalo po vyřazení z rychlosti, kdy otáčky vyskočily na 2500 a po vteřině šly dolů. Zkusím čidlo ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

zdravím hoši. mám takýto problém. auto je v neutrali , chcem zdvihnúť otáčky napr. na 3000ot/min ,ak ich mám plynový pedal držím v jednej polohe ale otáčky sa samovolne zvyšujú dalej ,ked vidím že ot. stúpajú dalej samovolne trošku uvolním plynový pedal a otačky mi automaticky klesnu na otačky v neutrále cca 750-800ot/min. Počas jazdy s tým problém ale nieje, ak idem napr. 50km/h tak plyn sa v tedy nezvyšuje samovolne, proste všetko sa správa ako má ,vlastne ak je motor zatažený všetko je v poriadku.

Problem je ale v tedy ak idem na emistnú kontrolu a tam potrebujú držať otáčky tuším na 3500ot/min cca 15sek a to mne sa s mojím problémom nedá.vie mi niekto pomôcť čo to môže byť, škrtiaca klapka bola čistená. inak tento problém bol už od kúpy auta ako bolo nové.

motor octávia 1.6 75kw

ďakujem za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...