Přejít na obsah

Alcantara na sedackach, mate s nou skusenosti?


tutmak

Doporučené příspěvky

Moje auticko uz by sa malo pomaly zadavat do vyroby.. V configuratore mi ukazuje, ze vnutri mam : Onyx Alcantara/black-black/black

Auto bude urcene na taxikarcenie. Je tu nejaky taxikar s alcantarou v aute? Zaujima ma, ako odolava dennodennemu pracovnemu naporu. V showroome sa mi zdalo, ze na novom aute uz sa nieco odlupovalo. Keby sa mali sedacky po 3-4 rokoch znicit, vazne by som zapremyslal nad tymi kvalitnymi autopotahmi, co sa tu v jednej rubrike spominali. Videl som aj auta, co mali priesvitne potahy za 200 libier. Ale tie vyzeraju ako kondomy.. :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ja uz dva roky pouzivam take drevene gulicky na sedadle. To mi istotne redukuje potenie prdele. Len mozno by boli lepsie plastove, lebo sa mi zda, ze drevene zacinaju nejako vonat. A ked sa nahodou pri dlhsej sichte spotim, tak mam z toho koselu zafarbenu.

Btw, alcantara ani farba vnutri sa mi nedala zmenit.

Editováno: , autor: žralok
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

já jsem měl v OII alcantaru a byl to velice příjemnej materiál. Jen jsem za celou dobu nezjistil, jak se to vlastně čistí. Tak jsem to před prodejem auta vzal mýdlovou vodou a bylo to zase jak nový. Teď mám sedačky s ventilací a pocení prdele je v prdeli. U SII se to nedělá ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

V Oct. II L&K jsem měl kůži, ani tak se mi na ní nepotila prdel, jako záda; když jsem z toho v létě vylezl ven, měl jsem košili na zádech mokrou, i když jsem měl nastavenou klimu třeba na 23 °C. Zkusil jsem dřevěné kuličky, ale to nepomohlo, přilepily se ke kůži, takže se pod ně stejně vzduch nedostal, navíc mi nevyhovovaly na sedáku, takže šly zase brzo ven. Teď v Superbu mám alcantaru a je to podstatně lepší, s ventilací by to bylo asi ideální...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

já jsem měl v OII alcantaru a byl to velice příjemnej materiál. Jen jsem za celou dobu nezjistil, jak se to vlastně čistí. Tak jsem to před prodejem auta vzal mýdlovou vodou a bylo to zase jak nový. Teď mám sedačky s ventilací a pocení prdele je v prdeli. U SII se to nedělá ?


  Editováno: , autor: Fra.nta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 10 měsíců později...
  • o 5 měsíců později...
  • o 3 týdny později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

Já mám černou kůži perforovanou a odvětrávanou v SII a musím říct super i v letě člověk se nepotí i když musím říct že jsem si to zkusil na začátku letošního léta i bez ventilace to už je horší jsem na to nadával pak jsem zjistil menší problém že ve výrobě někdo zapomněl dát do pojistkové skříně pojistku na ventilaci sedaček  takže oprava a teď už balada používám to i teďko v zimě při delších cestách a v zimě ledové sedačky tento problém taky nemám nezávislé topení stačí ho 15-20min dopředu zapnout a pohoda :-) ALCANTARU jsem měl v předchozích autech a musím říct že pokud není možnost ventilace sedaček tak bych šel raději do alcantary po zkušenostech a je odolnější víc než kůže občas se začne jakoby žmolkovat když se hodně používá ale existuje na to takový strojek tím to přejedou a je to zase jako nové nechával jsem to dělat tenkrát

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MartinPV - hlavne tá alcantra je syntetika a nedá sa tam oproti koži nijak ušetriť , kožené sedačky po sto tisíc km sú vzhľadovo dosť vráskavé a poničené aj keď sa o ne staráš . To žmolkovanie alcantary bola klasika Passata B5,5 ale v novom SII ani po 300 a viac tisíc km som to nevidel . 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Otázka je, jestli to chceš "samo domo", nebo opravit profesionálně? Existují firmy, které se opravami sedaček zabývají (látka a kůže nebývá problém, ale myslím si, že zvládají dnes i alcantaru) a výsledky jsou výborné - pohledej tady na fóru, jsou tu nějaké zkušenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...