Přejít na obsah

Alpine IDA-X300 - špatný zvuk :(


Doporučené příspěvky

Zdravím, mám problém se svoji audio sestavou v Octavi I, r.v. 2001, 8x repro. Vše mám originál, jen rádio jsem vyměnil za Alpine IDA-X300. S funkcemi rádia jsem spokojený, jen jsem neštastný s basami. V nastavení mám basy na maximum, i zapnutou funkci LOUD a prostě to hraje skoro jako z mobilu.

Známej má taky vše originál (Octavia I, r.v. 2000, 8x repro), jen má jiný rádio - nějaké starší Pioneer na MP3 CD. Basy nemá téměř vůbec přidané, jen zaplou funkci LOUD a basuje mu to krásně (oproti mýmu). Jakmile jen trochu přidá basy, tak repráky nestíhají a basují co můžou. To já to mám stále na max a je to jako by on měl basy v mínusu.

Původní majitel mého auta si zabudoval handsfree Nokia. Při jeho odstraňování jsem našel mezi kabeláží tři černé krabičky napojené na audio systém. Dvě byly od Nokia a jedna přímo od Škoda a napojená přímo na audio systém (na kabely repro). Tuto krabičku jsem tam zatím nechal. Zřejmě pouští do reproduktorů zvuk z mobilu.

Máte ve svých autech také krabičku Škoda? Myslíte, že může tato krabička zkreslovat zvuk nebo je chyba v rádiu, protože reproduktory jsou stejné. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě mě napadá jedna věc, zkus zkontrolovat zapojení polaritu (+/-) reproduktorů.

Pokuď jsou středobasy zapojené obráceně, basy basují do dveří a ne dovnitř.

Ale tys říkal, že máš trasy origo? I když nějaké krabičky v trase - třeba je polarizace středobasů obráceně.

To chce vyzkoušet.

Editováno: , autor: Adnots
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...