Přejít na obsah

Automatické zavírání oken krátkým stisknutím D.O. vyřešeno


milos_s

Doporučené příspěvky

Protože se mi již dvakrát povedlo odejít od své Octavie aniž bych zavřel okna, rozhodl jsem se vyřešit jejich automatické zavírání. Používám přitom originální dálkové ovládání.

Podle dostupných informací nejde změnit nastavení řídící jednotky tak, aby stačilo krátké stisknutí zamykacího tlačítka k úplnému zavření oken.

Je tedy nutné využít funkci zavření oken podržením zamykacího tlačítka buď prodloužením zamykacího impulsu v přijímači (to jsem používal u neoriginálního DO v OI) – jenže mi nikdo neporadil, kde přijímač v autě hledat.

Takže zbyla úprava vysílače dálkového ovládání, což je v principu velice jednoduchá úprava, jenže v ovladači je minimum volného místa, našel jsem tam asi 10x19x3 mm. Vyzkoušené schéma zapojení přikládám, jedinou nevýhodou je nutnost použití miniaturních součástek SMD. Tranzistory mohou být libovolné NPN a PNP.

V příloze je podrobný návod, zájemcům pochopitelně mohu úpravu provést.

Zavírání oken (i sklopení zrcátek) jde přerušit stisknutím jiného tlačítka dálkového ovládání.

Uprava DO.pdf

Editováno: , autor: milos_s
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem možnost povídat si asi hodinu s techniky z vývoje Škodovky (při neúspěšné reklamaci spotřeby své 1.8 TSI) a připadalo mi, že mají všechny funkce auta za skoro dokonalé. Takže tomu moc šancí nedávám.

Přitom tato úprava by byla ve výrobě triviální, stačilo by upravit zákaznický obvod, který je v dálkovém ovládání, žádný "bastl" jako jsem vytvořil, by nepotřebovali...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a není jednodužší použít funkci krátkého podržení, dokud se okna nerozjedou a pak se klidně může pustit, dojedou už samy??

Pro někoho možná, ale když má člověk děravou hlavu a zapomene tlačítko podržet...

Tahle úprava sice není na 10 minut, ale udělat jde v pohodě. Aspoň si připomenu, jak se drží mikropáječka v ruce :-)

Editováno: , autor: milos_s
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a není jednodužší použít funkci krátkého podržení, dokud se okna nerozjedou a pak se klidně může pustit, dojedou už samy??

On to není zas takový rozdíl držet tlačítko skoro 3 sekundy, než se okna začnou zavírat, nebo 6 sekund než se dovřou. Tlačítko se musí stisknout jinak než obvykle...

Normálně okna skoro neotvírám, jenže: čekal jsem v autě na parkovišti a aby nemusela běžet klima, tak jsem je otevřel. Zahlédl jsem známého, odešl jsem s ním a auto jsem zamknul. Jenže všechna čtyři okna byla dokořán :blbec:

Ještě, že jsem za chvilku přišel. Vrátit se třeba za půl hodiny, tak nevím... Podobných situací se určitě najde víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nic, ze je mozny, ze sem pouzil spatne labely tedy jinou jednotku tim padem sem se seknul v byte. Musel bych to napischnout na autak, pac vagina 908 uz ma 46ku v clb formatu. Jany uz ?

:palec2: Tak abych to shrnul,

46ka

Byte 6

Bit 6

Komfortní funkce automatické zavírání.

je správně co ?

A jak to vypadá s tou mojí 1K0 959 433 BT,

řekne mi někdo jestli tato jendotka podporuje DO, stačí mi koupit klíč s DO a naprogramovat ??????

:wallbash::kol-49:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...