Přejít na obsah

Automatické zavírání oken krátkým stisknutím D.O. vyřešeno


milos_s

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...

Měl jsem dotazy na možnost úpravy jiného ovladče než OII,

protože záleží na vnitřním uspořádání konkrétního ovladače, přikládám fotky vystřelovacího ovladače OII.

Podmínkou pro úpravu je trochu místa a možnost připojení vývodů z modulu.

Pokud je dálkové ovládání jiné, bude dost práce s vymyšlením, kam přídavný modul zapojit (je nutné nakreslit schéma, možná odejmout součástky aby se odkryla deska plošných spojů ovladače, ...)

Fotky poslouží i jako návod pro otevření DO:

post-26406-1274719811,7194_thumb.jpg

post-26406-1274719828,1168_thumb.jpg

post-26406-1274719834,6659_thumb.jpg

post-26406-1274719842,4709_thumb.jpg

post-26406-1274719849,3038_thumb.jpg

post-26406-1274719856,9561_thumb.jpg

Editováno: , autor: milos_s
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..Tak toho jsem se bal..mam jine DO :-((..a po rozebrani meho DO tam nemam ani kus mista na ten zazracnej plosnak..Mam Octavii 1,rok 2004 a tenhle problem resim celkem dlouho..Musim stale a stale dovirat okna klasicky pres klic v zamku(jak tatar)..takze jestli to dobre chapu tak si musim sehnat tenhle typ vystrelovaciho DO abych byl in?? :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak tedy nevím,

před domem mi ještě stojí stará OI SLX 20V z roku 1997

a zavírání oken u ní originál fungovalo klíčkem.

Když jsem si dodělal (a poupravil D.O.), tak i dálkovým ovládáním.

Jde ale ještě o auto před "érou" CAN BUS, u novější OI s CAN BUS to možná bude jinak...

Ještě jsem Rolbařovi nepoděkoval za perfektní nastavení mé skoro nové OII,

navíc za slušné peníze.

Takže aspoň opožděně moc dík a určitě ho doporučuji.

Editováno: , autor: milos_s
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 7 měsíců později...

Protože se mi již dvakrát povedlo odejít od své Octavie aniž bych zavřel okna, rozhodl jsem se vyřešit jejich automatické zavírání. Používám přitom originální dálkové ovládání.

Podle dostupných informací nejde změnit nastavení řídící jednotky tak, aby stačilo krátké stisknutí zamykacího tlačítka k úplnému zavření oken.

Je tedy nutné využít funkci zavření oken podržením zamykacího tlačítka buď prodloužením zamykacího impulsu v přijímači (to jsem používal u neoriginálního DO v OI) – jenže mi nikdo neporadil, kde přijímač v autě hledat.

Takže zbyla úprava vysílače dálkového ovládání, což je v principu velice jednoduchá úprava, jenže v ovladači je minimum volného místa, našel jsem tam asi 10x19x3 mm. Vyzkoušené schéma zapojení přikládám, jedinou nevýhodou je nutnost použití miniaturních součástek SMD. Tranzistory mohou být libovolné NPN a PNP.

V příloze je podrobný návod, zájemcům pochopitelně mohu úpravu provést.

Zavírání oken (i sklopení zrcátek) jde přerušit stisknutím jiného tlačítka dálkového ovládání.

Uprava DO.pdf

Ahoj je to možné upravit i na FII FL když dlouze podržím DO tak mi buď zajedou nebo vyjedou přední okna na zadních mám švihadla...Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cau kluci,nevim jestli jsem to tady pochopil dobre,ale me nevadi dele podrzet tlacitko,ale spis me stve ze to tlacitko musim drzet dokud ty okna nezajedou az uplne nahoru,mel jsem mondeo tam jsem to dele podrzel a okna dojeli sami,tady u octavie kdyz to pustim v pulce tak nedojedou,da se to nastavit nejak na jednotce?dekuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...
  • o 4 měsíce později...

vie niekto prosím poradiť bit pre kódovanie automatického dojazdu okien pri FL?, na predface je to jasné ale na FL to neviem vyriešiť. bol by som rád ak by mi niekto pomohol

Už jste to někdo vyřešili pro FL? Mám 12/2009, dnes jsem se to pokoušel nakódovat VAGem a pravděpodobně to vůbec nelze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...