Přejít na obsah

Výměna těsnění pod vypouštěcím šroubem oleje v motoru


MirekM

Doporučené příspěvky

Jediný problém, který mě napadl při náhradě originálního těsnění měděným kroužek (ze značkového servisu Škoda přímo k mému motoru, jako náhradní těsnění), je částečná nerovnost měděného těsnění oproti originálnímu, což by mohlo způsobit poškození barvy na dosedací ploše vany po dotažení vypouštěcího šroubu. Nemáte s touto eventualitou někdo zkušenosti (mám měděné těsnění místo originálu poprvé)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, stukator napsal:

Daj hlinikove ,lepsie sa prisposobi . Medene nedavam je moc tvrde

 

Hliníkové mám nachystané také, staří automechanici mě přesvědčovali, že je lepší vyžíhaná měď ochlazená ve vodě - změkne, než hliník. S hliníkovým těsněním se ti šroub nepovoluje? Je fakt, že na Š105 jsem měl hliníkové a nikdy se vypouštěcí šroub nepovolil, olej netekl, těsnění jsem poprvé vyměňoval po 25 letech provozu. Těsnění mělo poněkud větší průměr a dosedalo do osazení, ne jako u Fabie na plochu natřenou barvou. Na druhou stranu jsem pamětiv elektrikářů, kteří dotahují občas šrouby na hliníkových vodičích neboť hliník pod šrouby časem "teče".

Editováno: , autor: MirekM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, kruty2 napsal:

Máme v rodině 3 fabie. U všech měním olej sám. Šroub s těsněním je na všech původní a olej neteče. Dotahovat s citem A JE TO

 

Po 4-té výměně oleje jsem musel šroub povolit a těsnění pootočit o cca 180 st, aby olej nepídil, po páté výměně jsem se na to ..., olej v zimně kapal cca 3 kapky za týden (v garáži na papír), v létě nepídil vůbec. Dotahuji s citem, 1. výměnu ale dělal značkový servis.

Editováno: , autor: MirekM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Tomina87 napsal:

Šroub mám na Fábce II HTP 2011 původní, olej si měním sám a měděnou podložku měním vždy. Po asi 200 km šroub ještě dotahuju, protože se vlivem teplot trochu povolí..

 

Měděnou podložku změkčuješ vyžíháním nebo ji používáš ve stavu z výroby? Co barva na olejové vaně pod podložkou při opakovaném použití nové měděné podložky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, Tomina87 napsal:

Koupím v autopříslušenství podložku právě pro Fábii určenou a nic již dále neupravuji - viz foto :-)

Barva, co jsem koukal je již pryč..myslím, že to ničemu nevadí.. :-)

20161129_144310.jpg

Pokud bude barva pryč pod celém obvodu podložky, tak podložka těsnit bude. Netuším , jestli by měděná podložka dotěsnila schodek mezi částí kde barva ještě je a jde již není. Proto ten můj dotaz, jestli  měděná podložka na rozdíl od origo nezpůsobí postupné oprýskání barvy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, Tomina87 napsal:

Myslím si, že tu barvu částečně rozrušuje i samotný olej. Každopádně u pětiletého vozu je ta barva kolem šroubu pryč. Šroub utahuji hodně na sílu a poté ještě jednou dotáhnu. Zatím jsem neměl problém a nikdy nic neteklo...

Kde nakupuješ měděná těsnění - Škoda servis, "Autodíly Franta Vopršálek"  nebo u Vietnamců?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Tomina87 napsal:

V Meteoru, což je prodejce autodílů. Koupíš i v AutoKelly anebo samozřejmě ve Škodovce :-)

 

Koupil jsem nejprve (před několika lety) u soukromého prodejce autodílů několik kusů, pak několik kusů ve Škoda značkovém servisu. Na první pohled vypadaly úplně stejně, ale tvrdost jsem neměl čím objektivně změřit. Nasypal jsem je do jedné krabičky, takže stejně nyní nevím, "který je který". :-)

Editováno: , autor: MirekM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...