Přejít na obsah

Pomoc - Kurenie smrdi


Lokiu

Doporučené příspěvky

Prosim o pomoc pri rieseni tohoto problemu.

Ked zapnem kurenie zacne z neho smrdiet ako keby rozlial niekto maggi(Neviem ci to poznate ale toto> http://www.maggi.sk/Katalog-vyrobkov/Ochuc...e-korenie.aspx). Chladiaca kvapalina bola menena na jar tohoto roku. Nespozoroval som zatial nijaky ubytok(ale je pravda ze som ani velmi nekuril - kedze to smrdi). Dufam ze neide o netesnost radiatora- jednak sa mi nechce rozhodit pol auta a aj sam radiator je dost drahy. Spozoroval som este ze ked necham kurenie zapnute tak sa to po nejakych 5-8 minutach vysmradi a uz kuri normalne. Ale ked vypnem kurenie a znovu zapnem opat zacne smrdiet. Nemate niekto sajnu co by to mohlo byt? Uvitam kazdu radu.

Este pre upresnenie:Octavia rv 1999 1.6i AKL bez klimatizacie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kup si sprej na cistenie klimatizacie aj ked ju nemas cena cca 10e a vystriekaj vsetky vydychy+ Vymen pelovy filter za novy. :)

Neviem ci to pomoze. Pelovy filter ma cca 5 mesiacov. Neviete nahodou ako prechadza vzduch cez radiator? Ked je vypnute kurenie obchadza ho a ked zapnem kurenie tak sa otvori nejaka klapka a vzduch zacne prechadzat radiatorom?(v tomto pripade by sprej pomohol) Ale ked vzduch prechadza cez radiator stale, a pri zapnuti kurenia len otvorim ventil a do radiatora zacne prudit tepla chl. zmes tak to asi nepomoze. Ako to je vlastne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Urcite to je klapkou lebo ked by si napr kuril naplno cez radiator a vypol kurenie,este by to dlho trvalo kym by ta voda v radiatore vychladla a isiel by ti studeny vzduch. Takto to je po otoceni nast. teploty ide hned studeny vzduch. Takze klapka.

Keby to bol deravy radiator tak by sa nevysmradil ale by zrejme stale smrdela kvapalina z neho.

Asi pomoze ten sprej...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem ci to pomoze. Pelovy filter ma cca 5 mesiacov. Neviete nahodou ako prechadza vzduch cez radiator? Ked je vypnute kurenie obchadza ho a ked zapnem kurenie tak sa otvori nejaka klapka a vzduch zacne prechadzat radiatorom?(v tomto pripade by sprej pomohol) Ale ked vzduch prechadza cez radiator stale, a pri zapnuti kurenia len otvorim ventil a do radiatora zacne prudit tepla chl. zmes tak to asi nepomoze. Ako to je vlastne?

:smich::palec2: Ako vies dopredu ze ti nepomoze ked si to ani nevyskusal??? :) Kup sprej na klimu a vystrekaj vsetky vydychy + sanie pod pelovym filtrom+pelovy filter aj ked je NOVY.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:smich::palec2: Ako vies dopredu ze ti nepomoze ked si to ani nevyskusal??? :) Kup sprej na klimu a vystrekaj vsetky vydychy + sanie pod pelovym filtrom+pelovy filter aj ked je NOVY.

Asi to tak vyskusam, len nejak nestiham skocit na "nakup". \

Nemate niekto nahodou nafotene kurenie? Najlepsie keby bolo rozobrane - aby bolo vidno ako to tam funguje - klapky a vydychy vzduchu, umiestnenie radiatora atd.

Este ma napadlo: je nejaky sposob na repas ventilatora?(kedze motor je nerozoberatelny) Cim mazete loziska(alebo su tam puzdra?)

Vdaka za rady, fotky napady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
Asi to tak vyskusam, len nejak nestiham skocit na "nakup". \

Nemate niekto nahodou nafotene kurenie? Najlepsie keby bolo rozobrane - aby bolo vidno ako to tam funguje - klapky a vydychy vzduchu, umiestnenie radiatora atd.

Este ma napadlo: je nejaky sposob na repas ventilatora?(kedze motor je nerozoberatelny) Cim mazete loziska(alebo su tam puzdra?)

Vdaka za rady, fotky napady.

Nikto nic? To sa Vam oplati pustit 50E za novy?? Fakt ten ventilator nikto neopravoval? A foto rozobrateho kurenia tiez nikto nema?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Prosim o pomoc pri rieseni tohoto problemu.

Ked zapnem kurenie zacne z neho smrdiet ako keby rozlial niekto maggi(Neviem ci to poznate ale toto> http://www.maggi.sk/Katalog-vyrobkov/Ochuc...e-korenie.aspx). Chladiaca kvapalina bola menena na jar tohoto roku. Nespozoroval som zatial nijaky ubytok(ale je pravda ze som ani velmi nekuril - kedze to smrdi). Dufam ze neide o netesnost radiatora- jednak sa mi nechce rozhodit pol auta a aj sam radiator je dost drahy. Spozoroval som este ze ked necham kurenie zapnute tak sa to po nejakych 5-8 minutach vysmradi a uz kuri normalne. Ale ked vypnem kurenie a znovu zapnem opat zacne smrdiet. Nemate niekto sajnu co by to mohlo byt? Uvitam kazdu radu.

Este pre upresnenie:Octavia rv 1999 1.6i AKL bez klimatizacie.

ANO, ten isty problem mam aj ja, na FABII II 1.6 77 kw (mam aj automat klimu) , ale problem sa vzdy objavi po vymene oleja v servise a potom pretrvava par mesiacov. Ked prepnem klimu medzi AUTO a ECON, alebo zapnem vnutorny okruh, tak par minut z toho ide taky dielensky olejovy smrad.Ja podozrievam servis, ze pri vymene oleja im ten zafrka nieco na spodku motora, ked pojdem nabuduce na vymenu ich poriadne zje...m . Kolegyna ma take iste auto, chodi do ineho servisu a problem nema, pytal som sa jej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 10 měsíců později...

olejový zápach je jasné pídění radiátoru, podívej se na přepážku mezi kabinou a motorovým prostorem za motorem, zřejmě tam uvidíš stopy po chladicí kapalině

Editováno: , autor: Wojnar
Necituj poslední příspěvek!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...