Přejít na obsah

Kontrolka pro odvod spalin


grizzy

Doporučené příspěvky

ahoj,

tohle mě asi přivede k šílenství. Za poslední 3 měsíce se mi už pošesté rozsvítila kontrolka zpětného odvodu spalin (nebo tak nějak). Takže opět Emise - do dílny!

Auto je ještě asi týden v záruce a začíná mě to dost děsit. V servisu už jsem víc než doma. Probíhalo to asi takto:

1) diagnostika - nic nezjištěno, kontrolka vypnuta přes pc

2) vyměněn ventil

Po třetím rozsvícení jsem šel do jiného servisu, kde jsem si myslel, že to zvládnou lépe.

3) diagnostika - nic nezjištěno, kontrolka vypnuta přes pc

4) vyměnen ventil

5) údajně špatně nasadili hadičku, proto to znovu svítilo

6) rozsvítilo se dnes

V pondělí frčím do servisu a už jsem dost nas*anej. Auto je jinak ok, ale při představě, že budu každých 14 dní v servisu a ještě to cvakat. Chtěl bych buď vrácení peněz nebo nové auto (bohužel tohle je ještě před FL a FL nechci ani omylem). Navíc auto ještě rok v leasingu. Vůbec nevím, co s tím.

Máte s tím někdo zkušenost? Ať už s kontrolkou nebo s vrácením peněz/výměnou auta při leasingu? Jo a je to 1.9 TDI.

Díkas

Mára

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdarec a jezdil si tam na ten jejich servis??na tu garanční prohlídku a tak??A s tím vrácením auta ti to mají tak vošetřený všechno brácha má taky tuhle dvojkovou OCTAVIU ale je z bazaru sralo se mu startování tak to odvezli ti z bazaru k nějákýmu mechošovi do Olomouce bylo to tam dva měsíce pak teda po velkým prošení to dovezli dělá to pořád jezdil s tím tři dny sekli se mu kola tak sme jeli do bazaru to řešit vodtahovku a že to auto nechce že je to krám tak že co se dá dělat a že je to nějáká drobnost nám tvrdil a teď z borca z toho bazaru vylezlo když sme tam volali že je to dyferák že se potkali kola a rozletěl se a oni že tam nějakej dají at mu to jezdí zas chvílu a pak že jim to je jedno tak to pude k soudu auto má tři měsíce a má to taky na leasing tak nevim zkus j jak uspěješ a dej vědět protože jemu řekli že to přefinancovat nejde na jiný auto a smlouva taky zrušit nejde tak sem kdyžtak napiš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jasně, garanční prohlídky a vše jak mý být. já bych řekl, že o auto se starám dost dobře, má se u mě jako v bavlnce:-)

každopádně dnes jsem tam byl a samozřejmě jsem se dočkal odpovědi typu na tu kontrolku je svedeno x věcí, takže pokaždé to mohlo být něčím jiným apod. né, že bych čekal jinou odpověď:-)

uvidíme, jak to dopadne, pokud se to ještě jednou rozsvítí, tak mě se asi rozsvítí v hlavě a bude to moje smrt. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jasně, garanční prohlídky a vše jak mý být. já bych řekl, že o auto se starám dost dobře, má se u mě jako v bavlnce:-)

každopádně dnes jsem tam byl a samozřejmě jsem se dočkal odpovědi typu na tu kontrolku je svedeno x věcí, takže pokaždé to mohlo být něčím jiným apod. né, že bych čekal jinou odpověď:-)

uvidíme, jak to dopadne, pokud se to ještě jednou rozsvítí, tak mě se asi rozsvítí v hlavě a bude to moje smrt. ;)

a nechal sis to napsat do servisky?aby si měl prodlpouženou záruku??ono to teď může jít chvílu zas pak se to může znova rozsvítit a může být větší problém??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no s tou servisou je to vůbec zajímavé. pokaždé si ji vzali, ale nikdy v ní nebyl ani jeden záznam. vždy jsem podepisoval pouze papíry pro škodovku protože to šlo na záruku. každopádně na opravovanou součást platí záruka opět 2 roky, takže to svedu na to:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

no s tou servisou je to vůbec zajímavé. pokaždé si ji vzali, ale nikdy v ní nebyl ani jeden záznam. vždy jsem podepisoval pouze papíry pro škodovku protože to šlo na záruku. každopádně na opravovanou součást platí záruka opět 2 roky, takže to svedu na to:-)

Ahoj,

chtěl bych se tě zeptat, jestli se ti rozsvitila takova ta oranzova kontrolka v levo na palubce.Vypada to jako jednoducha fotka motoru ale ofiko nazev to ma "Systém kontroly výfukových plynů" protoze me se to tedka deje taky, kdyz se to napoji na PC a chyba se vymaze tak se po ujeti cca 70 km rozsviti, uz jsem vymenil spousty dilu, ale porad ne a ne prijit cim to je. A tak nejak mi dochazej napady, tak se chci zeptat jestli nevis cim to teda je.

DIky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Taky mi to začalo dělat. Na VAGu mi to píše, že "čidlo teploty paliva skrat na plus". Zajímavé bylo ale to, že jednou se to rozsvítilo, tak jsem na radu pořádně oroštoval auto a samo to zhasnulo. Ale teď se to rosvítilo, přes VAG smazáno a po zhruba 70 KM opět svítí. Je to to čidlo, nebo jak se již psalo špinavé EGR???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mám Octávku II 1,8 TSI z druhé ruky - z Německa, je ještě půl roku v záruce a mám uplně stejný problém ..........

Rozsvítila se kontrolka - vyřešeno resetem chyb v jednotce - prýs poradická chyba

Znovu svítí po pár dnech, opět sporadická chyba prý - komunikace s ABS vs. motor - udajně ....

Včera jedu delší cestu a co se na dalnici nestane ? Rozsvítí se znova, takže sem pěkně nas*anej, auto se chová normálně, ale aby tam porád blikala ta stejná podělaná ikona na zánovním autě mi nedělá moc dobrej pocit, takže tam jedu ve čt znovu a nebudu už extra moc v klidu, prostě at si to ttam nechaj, opravěj .... ne že tam budu jezdit jak idioit každej tejden na reset, to si mužu rovnou koupit za litr diagnostiku a resetovat si tu chybu sám .... :o)

Nevim jestli je to nějaký čidlo, ventil nebo co, at to klidně vyměnněj všechno, v záruce to má servis plně hrazený škodovkou, tak at se staraj ... to auto stálo nový kolem 900 000,- a chyby si tam hrajou na schovávanou, tak to ne .... sem zvědavej, jak to u tebe vyřešej ...

Jo a jednou se mi stalo, že po pár dnech kontrolka sama zhasla :o)

Nicméně mladá má fabii 1,2 htp a kontrolka se občas rozsvítila taktéž, takže to bdue nějaká oblíbená závadička :o)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...