Přejít na obsah

Mám něměcký nebo český motor?


MirekM

Doporučené příspěvky

1,4 16V 55 kW je český nebo něměcký motor? Pokud se dělá česká i německá verze, jak poznám kterou mám?

PS: přihlouplým vyhledávačem jsem ani po hodině žádnou odpověď nenašel a to jsem používal rozšířené vyhledávání s funkcí + a řadu klíčových slov ... :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podívej se do velkého TP tam ti píšou kde byl vyroben (tuším) ale dle mého 1.4 16v , německo a 1.4 MPI ČR

Dík moc, skutečně ve velkém TP je výrobce motoru uveden, v mém případě VW ... SRN, kód BKY.

Hledal jsem tuto informaci po všech čertech, ale podívat se do velkého TP mě opravdu nenapadlo ... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vsetky motory ktore su oznacene ako 16V teda objem 1390cm3 su nemecke motory a kody co viem tak su AUA/AUB, BBY/ BBZ, BKY..............atd. tie najposlednejsie uz neviem ake mali.

p.s.: dost casto sa stava ze cesky motor 1,4 MPI 44/50kW v bazaroch je oznacovany ako 16V s 55kW ale pozna sa to celkom dobre staci si pozret objem motora kde, 16V 1390cm3 a MPI 1397cm3 a hned je jasne co to je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vsetky motory ktore su oznacene ako 16V teda objem 1390cm3 su nemecke motory a kody co viem tak su AUA/AUB, BBY/ BBZ, BKY..............atd. tie najposlednejsie uz neviem ake mali.

p.s.: dost casto sa stava ze cesky motor 1,4 MPI 44/50kW v bazaroch je oznacovany ako 16V s 55kW ale pozna sa to celkom dobre staci si pozret objem motora kde, 16V 1390cm3 a MPI 1397cm3 a hned je jasne co to je.

Ono stačí jednoduše otevřít haupnu a tam to máš jasně napsáno na motoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
1.4/16V 55/74KW je motor německý kde se vyrábí máš jedno,protože to muže byt třeba v Turecku to nikde nezjistíš a motor 1.4MPI44/50KW je motor česky,ktery se vyráběl pouze v čechách a defakto vychází z motoru 1000MB.
ani bi som nepovedal.....pozor 50KW..su z koncernu wolkswagen ja ten motor mam...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ani bi som nepovedal.....pozor 50KW..su z koncernu wolkswagen ja ten motor mam...

Tak máš specialní edici,kuva než vypustíte takovouhle ........,stači si to na netu najít.Jestli někdy dělal VW motor 50kw,tak určo není ve Fabce.

Motory1.4 s 44kw a 50kw,jsou ryze české motory řady1000MB až po felicii.

http://www.tipcars.com/applications/magazi...p?id_clanek=887

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já neříkám,že VW nedělalo 50kw verzi,ale zatím jsem ho nikde nenašel.Třeba Golf měl kdysi1.5/51kw,ale od začátku se tu bavíme o motoru ve Fabii o objemu1,4.

Já mám v autě samé VW a Audi,ale třeba vím,že motor 1.2 je českej od náčrtu až po všechny auta v koncernu.Takže pokud někdo napíše,že ho má tak já nevím bohužel nevím co,ale motor 1.4MPI 50kw asi těžko muže mít německej,když ho VW nevirábí a nevyrábělo.

Třeba http://cs.wikipedia.org/wiki/Volkswagen_Golf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak máš specialní edici,kuva než vypustíte takovouhle ........,stači si to na netu najít.Jestli někdy dělal VW motor 50kw,tak určo není ve Fabce.

Motory1.4 s 44kw a 50kw,jsou ryze české motory řady1000MB až po felicii.

http://www.tipcars.com/applications/magazi...p?id_clanek=887

tak tak, VW vytuněný embéčka nikdy nedělal :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já neříkám,že VW nedělalo 50kw verzi,ale zatím jsem ho nikde nenašel.Třeba Golf měl kdysi1.5/51kw,ale od začátku se tu bavíme o motoru ve Fabii o objemu1,4.

Já mám v autě samé VW a Audi,ale třeba vím,že motor 1.2 je českej od náčrtu až po všechny auta v koncernu.Takže pokud někdo napíše,že ho má tak já nevím bohužel nevím co,ale motor 1.4MPI 50kw asi těžko muže mít německej,když ho VW nevirábí a nevyrábělo.

Třeba http://cs.wikipedia.org/wiki/Volkswagen_Golf

Mala oprava - 1.2 HTP byl konstruovan soucasne ve Skoda i VW.

Souhrn: Fabia I ma motory s objemem 1.4 dohromady ve 4 verzich.

2 s oznacenim MPi pochazi primo z Felicie, 2 s oznacenim 16V jsou nemecke.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja ma 1.4 mpi 50 kw a motor pochadza y koncernu wolksvagen...

Ano když to bereš takto tak máš pravdu,motor pochází z koncernu VW(to ale neznamená,že motory MPI40/50kw jsou tzv.německé),protože celá škodovka je VW,nicméně to nemá nic společného s puvodním dotazem a s odpovědí na ni.Jak už se několikrát psalo vyše motory 1.4MPI44/50kw jsou české motory pocházející z felicie s pouze upraveným obsahem+elektronika a kromě škodovky se v jiných autech koncernu VW NEVYSKYTUJI.Jen pro upřesnění i seat měl 14/44kw,ale ten nemá nic společného s motorama ve Fabce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja ma 1.4 mpi 50 kw a motor pochadza y koncernu wolksvagen...

pokud tomu nevěříš, tak se podívej pod kapotu Felicie, Favorita, Š120, Š 100 a 1000 MB. Pouze přibyla elektronika, změnilo se vrtání a pár technických detailů. Základní konstrukcí je to 50 let starý (ale ne špatný) ryze český motor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...