Přejít na obsah

čtecí lampičky vzadu


Řepík

Doporučené příspěvky

u sebe jsem po dratech koukal jen zbezne, nijak poradne jsem je nehledal, ale na prvni pohle jsem je nenasel :(

Tak to si mně sice moc nepotěšil, ale v podstatě by měli jít natáhnout od drátů vedoucích ke stropnímu světlu ve předu, že?

Čili od A sloupku u řidiče, předpokládám. To by nebyl zas takový problém.

Jen sehnat někde rozumně ty lampičky.

No nic, navštívím autovrakoviště a uvidíme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam v planu je dodelat, sehnal jsem je bez problemu na vrakaci, pres diodu jsem k nim dodelal dalsi vstup, aby se daly rozsvicet po otevreni dveri spolecne s hlavnim svetlem vepredu, to je fajn, ale nepujdou nikdy uplne vypnout, na vypinaci mas stav porat svitit nebo vypnuto + otevreni dveri, resil jste to nekdo?

napadlo me reseni: bud lampicka ze superba, ktera na to ma vystup pro zadni svetylka, takze se rozsviti i kdyz vepredu prepnes na trvale sviceni (pri vypnuti nebudou svitit ani pri otevrenych dverich)

nebo pouzit lampicky z golfa, ty maji vypinac na vsechny 3 polohy

rozhodnul jsem se pro svetylko ze superba, takze bych stejne musel tahnout draty od lampicky,

plus jeste posvetleni tlacitek, spinane plus a rovnou signal od zpatecky pro stmivaci zrcatko nahoru ke svetylku, tuhle cast auta jsem jeste rozebranou nemel, tak snad tam neceka zadna zaludnost :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli řešíte tyto origo lampičky pro fabii tak jejich zapojení jsem řešil podle origo schémata a to tak,že jsem z konektoru přední lampičky natáhl tři vodiče k zadní pravé a od ní k zadní levé.Na konektorech jsou piny označené,takže nejde se splést.Pro lepší držení jsem dokoupil nové zámečky pod lampičky.Mají tři polohy ovládání.takže buď nesvítí vůbec,nebo pořád,nebo jen při otevřených dveřích.

post-14505-0-65087700-1316611356_thumb.jpost-14505-0-46533300-1316611401_thumb.jpost-14505-0-16920800-1316611456_thumb.j

:palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto jsou originál lampičky montované v FI.Pozici mám okopírovanou z Fabie která je má z továrny.Montoval jsem je hlavně kvůli dětem,protože připoutat dva prcky do sedaček v noci za pomoci pouze přední lampičky je dost naprt.

Svítí to dostatečně,takže i na čtení to bude jistě stačit.

Ty co jsou montované v madlu jsou na Oktávce pokud se nemýlím.S těma zkušenost nemám. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro inspiraci, jak jsem to řešil před časem já:

Originál zadní lampičky OI, od přední lampy dotažený spínaný (-) dveřními spínači. Na lampičce přehodit piny ve svorkovnici - tím docílíme, že spínací tlačítko lampičky bude spínat (-) pól, oproti originálnímu zapojení kdy se spíná (+). Na (-) v lampičce za kontakt spínače přivést ten doplňkový spínaný (-) od přední lampy, nutno použít diodu k oddělení okruhů.

Funkce jako přední světlo, tj. chodí to s dveřma, za jízdy je možné si separátně posvítít. Žárovku jsem nahradil LED modulem vlastní výroby, svítí to víc než původně. Ale dá se samozřejmě použít jakýkoli modul do patice T10

post-6895-0-82000400-1316807371_thumb.jp post-6895-0-94738500-1316807411_thumb.jp post-6895-0-00231200-1316807431_thumb.jp post-6895-0-79101000-1316807462_thumb.jp post-6895-0-81834300-1316807559_thumb.jp post-6895-0-26279900-1316807783_thumb.jp

Editováno: , autor: Kajman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...
  • o 6 let později...

Ahoj, nevíte někdo, zda se dá koupit plechová "západka" zadního čtecího světla samostatně? Popřípadě, neměl by někdo tento díl navíc? Při vyndavání světla se mi ji povedlo zlomit a přijde mi zbytečné kvůli tomu kupovat celé světlo nové... Potřeboval bych ji na Fabii 3 kombi.20220220_124304.thumb.jpg.0477e849647d98625893aebe09a0632a.jpg

Editováno: , autor: batap
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...