Přejít na obsah

HF - originál adaptér pro Nokia E51


ton1

Doporučené příspěvky

Ahoj,

... to co píšu níže je jen varování pro Ty co uvažují o originálním adaptéru na mobilní telefon od Škoda-auto.

jelikož mám v OCII MR2008 originální HF-BT a MaxiDotu (vč.univerzálního držáku na adaptér pro mobilní telefon) uvítal jsem na webových stránkách Škoda-auto v nabídce originálního příslušenství adaptér pro mou Nokii E51. Nutno dodat, že než se objevil v této nabídce adaptér na dřívější SE K750 (asi po třech letech od uvedení telefonu na trh !!!) tak už jsem SE K750 neměl.

Od originálního adaptéru jsem očekával následující přínos:

1. OS Symbian je docela problematický v komunikaci s HF přes BT ( uspořádání seznamu, nezobrazuje jména u příchozích hovorů) toto jsem chtěl obejít přímým datovým spojením HF- telefon bez použití BT.

2. komfortní dobíjení telefonu

3. bude to vypadat lépe než ten "trčící" držák na palubce

...... a pak to začalo :aggressive: .... u autorizovaného dealera jsem si tento nabízený originální adaptér (Nokia E51) objednal a čekal.... po delší době, kdy se nic nedělo jsem tuto objednávku urgoval. Odpověď byla něco v tom smyslu, že sice v nabídce tento adaptér je, ale ještě vlastně neexistuje ( nebo se snad testuje :p ). Kontaktoval jsem tedy přímo zákaznické centrum Škody, opět měsíc bez jakékoliv odezvy.....po několika urgencích a po důrazné zmínce o zákonu na ochranu spotřebitele a v této souvislosti o klamání spotřebitele se znenadání ozval regionální dealer s tím, že náhodou :p jeden adaptér se ve Skodovce objevil a pokud ho chci, tak mi ho pošlou. Já ho samozřejmě chtěl, už jen z principu. ORIGINÁLNÍ adaptér dorazil, a já se nestačil divit lollol .

k bodu 1: první co jsem viděl po vybalení byl přímo na adaptéru znázorněn graficky symbol tel.seznamu + ONLY BLUETOOTH, po bližším shlédnutí jsem zjistil, že v místě, kde má E51 mini USB má adaptér dva cca. 2mm kulaté kontakty ( jak to chtěli propojit fakt nevím :smich: ). Takže DATOVÝ PŘENOS HF-telefon NENÍ !!!

k bodu 2: ANO kupodivu dobíjí a telefon se dá do adaptéru i dobře zacvaknout.

k bodu 3: Není mi jasné proč ORIGINÁL adaptér pro škodovku má na zadní straně logo AUDI a červené podsvícení. Veškeré zbylé podsvícení je zelené. :smich:

Závěr: jelikož již nemám sílu se dohadovat se Škodovkou, tak mám asi nejdražší nabíječku na Nokii E51 ve střední Evropě - 3 690,- Kč vč.DPH lollollol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Ahoj,

... to co píšu níže je jen varování pro Ty co uvažují o originálním adaptéru na mobilní telefon od Škoda-auto.

jelikož mám v OCII MR2008 originální HF-BT a MaxiDotu (vč.univerzálního držáku na adaptér pro mobilní telefon) uvítal jsem na webových stránkách Škoda-auto v nabídce originálního příslušenství adaptér pro mou Nokii E51. Nutno dodat, že než se objevil v této nabídce adaptér na dřívější SE K750 (asi po třech letech od uvedení telefonu na trh !!!) tak už jsem SE K750 neměl.

Od originálního adaptéru jsem očekával následující přínos:

1. OS Symbian je docela problematický v komunikaci s HF přes BT ( uspořádání seznamu, nezobrazuje jména u příchozích hovorů) toto jsem chtěl obejít přímým datovým spojením HF- telefon bez použití BT.

2. komfortní dobíjení telefonu

3. bude to vypadat lépe než ten "trčící" držák na palubce

...... a pak to začalo :aggressive: .... u autorizovaného dealera jsem si tento nabízený originální adaptér (Nokia E51) objednal a čekal.... po delší době, kdy se nic nedělo jsem tuto objednávku urgoval. Odpověď byla něco v tom smyslu, že sice v nabídce tento adaptér je, ale ještě vlastně neexistuje ( nebo se snad testuje :p ). Kontaktoval jsem tedy přímo zákaznické centrum Škody, opět měsíc bez jakékoliv odezvy.....po několika urgencích a po důrazné zmínce o zákonu na ochranu spotřebitele a v této souvislosti o klamání spotřebitele se znenadání ozval regionální dealer s tím, že náhodou :p jeden adaptér se ve Skodovce objevil a pokud ho chci, tak mi ho pošlou. Já ho samozřejmě chtěl, už jen z principu. ORIGINÁLNÍ adaptér dorazil, a já se nestačil divit lollol .

k bodu 1: první co jsem viděl po vybalení byl přímo na adaptéru znázorněn graficky symbol tel.seznamu + ONLY BLUETOOTH, po bližším shlédnutí jsem zjistil, že v místě, kde má E51 mini USB má adaptér dva cca. 2mm kulaté kontakty ( jak to chtěli propojit fakt nevím :smich: ). Takže DATOVÝ PŘENOS HF-telefon NENÍ !!!

k bodu 2: ANO kupodivu dobíjí a telefon se dá do adaptéru i dobře zacvaknout.

k bodu 3: Není mi jasné proč ORIGINÁL adaptér pro škodovku má na zadní straně logo AUDI a červené podsvícení. Veškeré zbylé podsvícení je zelené. :smich:

Závěr: jelikož již nemám sílu se dohadovat se Škodovkou, tak mám asi nejdražší nabíječku na Nokii E51 ve střední Evropě - 3 690,- Kč vč.DPH lollollol

Ahoj, vezmu to stručně popořadě...

- aktuálnost nabízených držáků je bída, uznávám. Paleta je daná poptávkou...

- dostupnost E51 mě zaráží. Tento držák byl již před mnoha měsíci uvolněn pro příslušenství k prodeji

- již VŠECHNY dnešní držáky komunikují pouze po BT, včetně informací o stisku tlačítek! Informace by měla být u dealera, pokud není, tak to je chyba (ne všechny starší sady umí BT držáky)

- Symbian je snad nejstabilnějším OS pro BT-komunikaci, ať už HFP a nebo rSAP. Kontakty se ti nestahují zřejmě proto, že nemáš aktivní aplikaci nokia 616...

- provedení konektoru je celkem logické. Vzhledem ke konstrukci miniUSB a podmínkám ve voze (vybrace+mastnota a prach) jsou ty PINy ideální

- provedení AUDI - no, člověk by neřekl, že vývoj takové "kravinky" by mohl stát tolik peněz. Čili Škodovka je přebírá od Audi, ale vybavuje je vlastním logem a tlačítky. Pokdu máš logo AUDI, tak nemáš origo příslušenství :)

- podsvětlení pramení z předešlého - změna by stála neskutečné peníze a při dnešním prodejí té hrstky kusů by se to nezaplatilo (diskuze nabídka/poptávka -> úprava ceny není naštěstí mojí prací :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

- Symbian je snad nejstabilnějším OS pro BT-komunikaci, ať už HFP a nebo rSAP. Kontakty se ti nestahují zřejmě proto, že nemáš aktivní aplikaci nokia 616...

Kontakty se me taky nenacitaj, takze chyba bude ze tam neco chybi?

To znamena co ta aplikace 616 ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...