Přejít na obsah

USB


Host Hymbajs

Doporučené příspěvky

Tak mě už rozčilovalo kupovat veškeré kabely 2x, do noťasu a do auta, tj: USB a 12V autokonektor. Takže jsem se rozhodl udělat do interiéru výstup na USB, který bude vhodný pro napájení GPS, mobilu, a dalšího. Je to vyrobeno ze zakoupené redukce 12V na USB, dokoupena koncovka na USB, vybroušena díra do plastu a hotovo, práce na jedno odpoledne i se svačinou a večeří :D

post-30047-1253224366_thumb.jpg

post-30047-1253224360_thumb.jpg

Snad se to někomu bude hodit jako inspirace

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nad něčím podobným přemejšlel taky, ale protože moje elektro schopnosti končí na smotání dvou drátů do sebe a vomotání izolačkou, zvolil sem pro mě nejjednoduší a nejefektivnější řešení. A hlavně je přenosný do jakýhokoliv auta s 12V, ale i 24V zásuvkou.

Mám ve Hráškovy 4 zásuvky-po volantem, u ruční brzdy, u spolujezdce vpředu a v kufru, takže to není problém.

post-5139-1253363913_thumb.jpg

post-5139-1253363924_thumb.jpg

post-5139-1253363932_thumb.jpg

Editováno: , autor: Luďa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nad něčím podobným přemejšlel taky, ale protože moje elektro schopnosti končí na smotání dvou drátů do sebe a vomotání izolačkou, zvolil sem pro mě nejjednoduší a nejefektivnější řešení. A hlavně je přenosný do jakýhokoliv auta s 12V, ale i 24V zásuvkou.

Mám ve Hráškovy 4 zásuvky-po volantem, u ruční brzdy, u spolujezdce vpředu a v kufru, takže to není problém.

Co to je, jak to funguje a kolik to stojí...??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Co to je, jak to funguje a kolik to stojí...??

Cena cca. 150kč, dá se to koupit skoro v každém elektru. Je to redukce s autozásuvky (12V) na USB (5V), používá se to pro napájení GPS,mobilů a dalších věcí z USB.

Jen je občas problém např. u GPS, že si GPSka začne myslet že je synchronizována s počítačem a přepne se do módu, takže už nenaviguje :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...
  • o 5 měsíců později...

Zdravím lidi, mám do taky nad rádiem v těch čudlíkách (mám tam dvojUSB... na jednom jsou 3A pro tablet na druhém je asi 1A, to nevím, je to vykuchané z 12V cigareťáku na 5V usb micro a proud neuvádí) nabíjí to krásně :) (Testováno doma při připojení na PC zdroj) .

 

Ale teď bych to potřeboval připojit do auta na 12V spínaných klíčkem, které si chci vzít z rádia, ale problém je, že kabely barevně naprosto nesedí s tím, co jsem různě našel na webu... jediné, co sedí je barva země :D

 

zde přikládám barvy kabílků vedoucích do rádia... dle rozkresu pinů na rádiu jsem určil, že ten modročerný je trvalých 12V, páč je zapojený do paměti rádia a i do pinu, který má být spínaný klíčkem, ale ten tam není, páč to jde zapnout i bez klíčku. modrej je napájení antény a zbytek je barevně naprosto mimo mně známé normy.

 

 

post-86037-0-60697200-1387529964_thumb.j

Editováno: , autor: Kirisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...