Přejít na obsah

Climatronic


mr.pecoun

Doporučené příspěvky

No bude to trosku mimo tema, ale zrovna eletricky okna vzadu sou stale (pres pritomnost klimatizaci) brany jako neco prestizniho. A dost lidi je (pro me osobne ne moc racionalne) ocenuje, byt by si je sami nekoupili.

Elektrické zadné okná sú racionálne vtedy, keď vzadu vozíš deti - tlačítkom im to ovládanie vieš bez problémov vypnúť, kdežto manuálnym môžeš akurát tak demontovať kľuku ;) Podobne niekomu stačí Climatic, no niekto potrebuje z racionálnych alebo prestížnych dôvodov Climatronic.

Proste koľko ľudí, toľko chutí a v neposlednom rade priorít!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, ty decka, to je urcite pravda. V zadnym pripade si nemyslim, ze mit vzadu kliky je lepsi nez elektricky zavirani /jako nekteri mistni/. Myslel sem to hlavne kvuli tomu, ze to chcou lidi casto prave jenom proto, ze je to holt "in". Mne by se to taky libilo, ale zadni okno sem zatim spustil jednou a to pokusne :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, mě to doma taky rozmlouvali, ale nedal jsem se. Je pravda, že to beru, že ty děcka taky budou a pak se to skutečně hodí, ale já hlavně už od mala vždycky chtěl mít komplet okna v elektrice. Na autosalónu jsem to vždycky hrozně obdivoval, takže já si tím tak trochu splnil sen:))

Editováno: , autor: foromen
NECITUJ předešlý příspěvek.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Chtěl jsem se zeptat, jak se u Climatronicu při režimu AUTO pozná, zda jede nebo nejede kompresor? Předpokládám, že se zapne jen při vyšší venkovní nebo vnitřní teplotě, než jaká je na displeji nastavena. Umí maxidot zobrazit aktuální teplotu interiéru?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kompresor elmg. spojku nemá, zato má proměnlivý zdvih pístu = regulace výkonu v rozmezí 2-100%. Elmg spojka je poruchová, hlučná... takže si myslím, že je lepší, když kompresor běží pořád, protože ve výsledku má tahle klimatizace mnohem menší spotřebu než starý climatronic, kde byl výkon kompresoru bud zadný, nebo 100%.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobry dokaz si nasiel.

Cely zazrak spociva v tej naklonenej doske oznacenej ako splash plate. Tym, ze sa moze naklanat sa meni zdvih piestov, ktore rotuju po obvode. Ak je doska kolmo na os kompresora, piesty maju nulovy zdvih a tym padom sa medium nestlaca a kompresor prekonova len trecie straty z rotacie pohyblivych casti.

A ten 2% vykon by som skor nazval prikonom, ale v tomto sa hadat nebudem, kdeze neviem z coho je ta hodnota vypocitana. Mna osobne by skor zaujimal aky prikon ma ten kompresor ked je klima vypnuta vo wattoch.

Editováno: , autor: Sranki
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
  • o 2 měsíce později...

Jelikož jsem tady nikde nenašel fotky, že by to někdo dělal a docela mě zajímalo, jak to vypadá, tak jsme si doma trošku hrál. Nakonec to vypadá docela dobře, ještě možná časem zkusím displej do bílý (k maxidotu).

Fotka po úpravě za mírnéhé světla:

post-479-1244753376_thumb.jpg

Fotka po úpravě za tmy:

post-479-1244753386_thumb.jpg

Editováno: , autor: Ciryl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...