Přejít na obsah

Přestavba na facelift


misars125

Doporučené příspěvky

  • o 11 měsíců později...

Ahoj,

Mám otázku, kterou jsem zde několikrát viděl, ale vždy bez zdárného konce.

O co jde... Koupil jsem OII 2005.Takže před face...nynní je komplet po FL, včetně světel (Xenonů).

A tady je ten problém. Origo byly taky Xenony, takže veškeré ovládací prvky by měly být přítomny.

Co ale nejde, je nivelace sklonu horizontální a vertikální polohy.

Vysvětleno mi to bylo tak, že novější světla mají jiný (větší) počet kabelů...ok, to bych pochopil,

ale v tom případě by měla fungovat alespoň vertikální nivelace, ne?

Momentálně tedy jediné co jde, je samotné zapnutí světel, nejde ani žádné kódování (chtěl jsem nastavit

rozsvícení po uvolnění ruční brzdy).Prostě původní jednotka, jako by neviděla xenony...

V čem je tedy problém? V ŘJ Xenonů? A jde tedy vyměnit za jinou, která by regulace a kódování zprovoznila?

Byl jsem s tím dnes u celkem  ,,opěvovaného'' elektrikáře u nás a ani on si nevěděl rady.

Prosím o radu zkušenějších, jak pracná a nákladná by byla stoprocentní funkčnost světel, pokud je to vůbec reálné.

Díky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zdravím,

brzy se připojím k hotovým přestavbátorům staré dobré O2. Narazil jsem na problém, že faceliftové xenony nechtěji nivelovat ani nahoru/dolu natož do stran. Už jsem to četl, že se musí vyměnit zase další krabička, vyměnit u ní konektor a celý to nějak přezapojit :blink:

A jelikož nejsem frajer, nechci se přeceňovat, tak to svěřím rovnou do rukou ferdy25. Už se mi z těch drátků motá hlava:kol-97:

Ale jsem šikovnej! Světla svítí! Blinkry blinkrujou. Parkovačky parkujou. Jo, a klakson troubí:rolleyes:

 

Kdyby náhodou někdo věděl, jestli se dá někam zapojit ty ledky v RS faceliftovém nárazníku, tak to uvítám.. Kámoš mi přivezl ledky do toho nárazníku v provedení 2-Pin tj. + a - a svítí to.

Chtěl po mě 3.000,-Kč za sadu. Origoše jsou jiná cenovka. A srnky stále nedávají přednost ani nenosí reflexní vesty, tak mi to stačí. Fungovat to funguje.

Provizorně to dám na krabičku, která to roužne po natočení motoru a vypne až se motor dotočí nebo když zapnu parkovačky. Někde jsem tu četl, že to jde zapojit do té palubní krabice (3C8937049E) aby to ovládalo jako auto si samo. Jestli to pak jde nějak nastavit diagnózou, aby to nesvítilo při zatažený ručce nebo při zapnuté parkovačce to už tuplem netuším. Ale dobře tuším, že když tam prsknu relátko, ruční brzdou ukostřím, plus dám na svorku "15", tak to svítit se zataženou ručkou nebude. Už to mám vyzkoušený.

Když by to šlo bez relátka a krabičky pro led denní svícení rovnou do té palubní krabice, tak by to bylo hezčí.

Díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami, MoDeion napsal:

Zdravím,

brzy se připojím k hotovým přestavbátorům staré dobré O2. Narazil jsem na problém, že faceliftové xenony nechtěji nivelovat ani nahoru/dolu natož do stran. Už jsem to četl, že se musí vyměnit zase další krabička, vyměnit u ní konektor a celý to nějak přezapojit :blink:

A jelikož nejsem frajer, nechci se přeceňovat, tak to svěřím rovnou do rukou ferdy25. Už se mi z těch drátků motá hlava:kol-97:

Ale jsem šikovnej! Světla svítí! Blinkry blinkrujou. Parkovačky parkujou. Jo, a klakson troubí:rolleyes:

 

Kdyby náhodou někdo věděl, jestli se dá někam zapojit ty ledky v RS faceliftovém nárazníku, tak to uvítám.. Kámoš mi přivezl ledky do toho nárazníku v provedení 2-Pin tj. + a - a svítí to.

Chtěl po mě 3.000,-Kč za sadu. Origoše jsou jiná cenovka. A srnky stále nedávají přednost ani nenosí reflexní vesty, tak mi to stačí. Fungovat to funguje.

Provizorně to dám na krabičku, která to roužne po natočení motoru a vypne až se motor dotočí nebo když zapnu parkovačky. Někde jsem tu četl, že to jde zapojit do té palubní krabice (3C8937049E) aby to ovládalo jako auto si samo. Jestli to pak jde nějak nastavit diagnózou, aby to nesvítilo při zatažený ručce nebo při zapnuté parkovačce to už tuplem netuším. Ale dobře tuším, že když tam prsknu relátko, ruční brzdou ukostřím, plus dám na svorku "15", tak to svítit se zataženou ručkou nebude. Už to mám vyzkoušený.

Když by to šlo bez relátka a krabičky pro led denní svícení rovnou do té palubní krabice, tak by to bylo hezčí.

Díky!

Mas BCM? A vymenenou jendotku Xenonu za C? 

 

Jestli ne tak se rovnou na to vykasli

 

 

Jinak kdyby jsi chtel jednotky mam

Editováno: , autor: jtfcobra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už se na to nevykašlu. Už tam mám blatníci a všechny držáci, masku, zámek a vůbec všechny ty krávoviny namontovaný. I konektory přecvakaný na facelift světla.

Nevim co je BCM. Znám akorát CML. Jestli myslíš tu palubní krabici nad spojkovym pedálem, tak ta tam je. Nákou tu AFS jednotku 5M0 s Céčkem nakonci jsem objednal ve středu ve VW spolu s nějakym konektorem do ní. Ta AFS krabička 2.500,-Kč a konektor 150,-Kč. Jsem mohl napsat dřív jestli někdo nemá nějaký ty jednotky k tomu. Ale já to ještě nevěděl viď. Nejsem vědmus, ačkoliv křišťálová koule by bodla. Měl jsem nechat původní blatníci a původní světla. Ten nárazník facelift RS by stačil, bylo by to jednodušší na elektriku, ale když už, tak už. Jeden takový hybrid s faceliftRS nárazníkem už jsem viděl. Není to úplně špatný.

Příště teda napíšu jestli se někomu něco doma neválí.

Tu elektro práci bude dělat ferda25. Já bych se z toho.. až by se auto divilo..

Editováno: , autor: MoDeion
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co ty LEDky v nárazníku? Věděl by někdo esiva se to dá někam zapojit? Nebo holt sólo jako to budu mít provizorně zřejmě napořád.?

 

Koukám, že nejsem sám koho to překvapilo, že se světla ani nehnou po přestavbě.. Mechanická (karosářská přestavba) je jedna věc. Pak holt ještě ta elektrická no..

Editováno: , autor: MoDeion
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...