Přejít na obsah

Predradny odpor


Ice

Doporučené příspěvky

Čau chlapi,

potřeboval bych poradit, případně odkaz na link, kde se dá koupit předřadný odpor ventilátoru topení na Fabču (dle ETOSu 6Q0959263) ;)

Dík za pomoc.

P.S. Hlavně mi nepište, že ho koupím ve Škodovce :D (to bude až poslední možnost).

Nemáte někdo ten odpor vyfocenej? Ď ;)

Editováno: , autor: Ice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Tepelna pojistka na predradnem odporu nefunguje, bohuzel nemohu precist parametry. Predpokladam 4A, ale teplotu nevim. Muzete mi poradit.

Hledal jsem cenu celeho predradneho odporu, nenasel jsem ale i tak urcite jedna pojistka za 20Kc bude levnejsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kámo nevieš si predstaviť ako sa to ťažko číta...

no ale dostal som z toho niečo..

tepelná poistka je na 240°C, prúd by som volil viac ako 4A radšej

BTW: som rád že si najprv hladal...a čo sa stalo že sa ti prepálila? zastal ti ventilátor?

Editováno: , autor: profor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale čo by nemohla nastať, prečo myslíš že ten odpor je chladený ventiláciou? hm? ten ventilátor má pri 4ke tuším okolo 12A odber a ver mi, skúšal som to bez chladenia..nedal sa ten celý odpor chytiť..

Pri ctyrce ma mozna nejvetsi teplotu, to nevim. Ale pokud se podivas na schema zapojeni a tepelna pojistka nefunguje, zjistis ze prave ctyrka neni vubec omezena,

protoze je zapojena primo na ventilator. Vetsi teplota nastane pravdepodobe pri mensi cirkulaci vzduchu, tedy pri jednicce. !?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

predradny odpor stoji asi 1400Kc, alespon mi to bylo receno v servisu.

mel jsem stejny problem ... viz odkaz. Zmeril jsem to a byla spatna jen tepelna pojistka na predradnem odporu v cene asi 30Kc, vymenil jsem ji a vse fungovalo

Editováno: , autor: Standis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

doplnuji ... pojistka sice fungovala, ale uz podruhe se mi prepalila ... nechapu proc.

Mam pocit jako kdyby teply vzduch od motoru se dostal ventilace a proto se prepali. Vsiml jsem si ze kdyz jedu vychazi mi z ventilace proud vzduchu, i kdyz je vypnuta, bud teply nebo studeny. Nevim zda je to normalni? Je tam nejaka zaklopka?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je v pohode, koeď vypneš ventilátor klapka sa nezatvorí jedine že by si dal vnútorný okruh. proste to ten nápor vzduchu pretlačí a fúka ti to.

Poistku si dal na akú teplotu?

Nebola poddimenzovaná?

doplnuji ... pojistka sice fungovala, ale uz podruhe se mi prepalila ... nechapu proc.

Mam pocit jako kdyby teply vzduch od motoru se dostal ventilace a proto se prepali. Vsiml jsem si ze kdyz jedu vychazi mi z ventilace proud vzduchu, i kdyz je vypnuta, bud teply nebo studeny. Nevim zda je to normalni? Je tam nejaka zaklopka?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Kluci, nemohl by me nekdo poradit, kde presne je umistenej predrany odpor ventilatoru topeni na Fabce? Mam shozenou schranku spolujezdce, ale nevim kde presne ho mam hledat. Koukal jsem do Elsy a tam bohuzel z toho nakresu neni nic poznat. Nekdo mi rikal, ze by mel byt nekde zhruba uprostred nekde nahore? Ale tam vidim jen konektor k airbagu spolujezdce. Auto je 8/2001 s klimou.

V Else jsem nasel tohle:

post-388-1253473482_thumb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Tak mě po dvou týdnech od výměny předřadného odporu už zase nejde větrák. Tak ho to teď vyndám vyčistím a snad to bude ok.

Ale nehce se mě zase kupovat celý nový odpor. Nevíte prosím jaké přesné parametry má ta tepelná pojistka?

Můžu použít např tuhle: http://www.gme.cz/axialni-teplotni-pojistky-do-dps/axialni-tepelna-pojistka-nec-tsf240-p530-047/

Tepelná pojistka axiální 240°C/10A.
Maximální napětí    =  250V
Rozměry pouzdra     =  11 x 4,2mm

Editováno: , autor: 9martin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...