Přejít na obsah

řazení I. rychlostního stupně


trmish

Doporučené příspěvky

Zdravím přednostě se jedná o Octavii I 1.9TDi 81kW r.v. 99, najeto 145 tisíc a teď k problému před měsícem jsem měnil spojku (lamela,ložisko,přítlačák, spojkový váleček) kvůli následujícímu problému: octavie s vyplím motorem řadí ok při krátkých pojíždkách také,ale jakmile se spojka zahřeje je problém zařadit za 1 (silou pouze, někdy i to ne)a zpátečku (počítá zuby) ... nevíte nekdo cim by to mohlo být ? takže zkráceně když se zahřeje spojka jde špatně řadit...napadl mě olej co myslíte? díky za odpovědi. :help:

ps: pedál spojky se také nemačká tak lehce jako po výměně

Editováno: , autor: trmish
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím!!

Mám ten samý problém. Kamarád na BMW totéž a problém se již neobjevil po výměně brzdové kapaliny. Jde o to že ve vystavovacím válci spojky se nahromadí srágory a nedej bože bublinky. V teple pak dělají problém. Já už došel jednou po dlouhé cestě do takového stavu, že jsem nemohl zařadit nic. Musel jsem za jízdy roztočit motor na otáčky převodovky, chroustlo to a kvalt zapadl. Takto jsem doskákal dom a ráno se vše tvářilo jako by se nic nedělo.¨

Kdy jsi naposledy měnil brzdovou kapalinu??? Nezapomněl jsi vypustit a odvzdušnit také spojkový okruh???

Já jí budu měnit v týdnu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,

ve středu jdu měnit převodový olej... Je to také jedna z rad tak uvidím... Určitě se ozvu jaký je výsledek... Brzdová kapalina mě teda překvapila :kuk: , to by mě nikdy nenapadlo a servisáka taky ne :palec2: ... Tak jsem zvědav...

Díky za rady a kdyžtak se taky ozvi jak to dopadlo

Zatim

a spojka se odvzdušňovala

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Brzdovka.

Starnutim sa znizuje jej teplota varu,takze pri dlhom alebo prudkom brzdeni Ti zacne vriet. Tvoria sa bublinky. Spojkovy okruh je prepojeny s brzdovym,takze sa lahko moze stat ze sa dostanu do tohto okruhu. Aj spojku odvzdusnujes pomocou brzdy LP kolesa.

Podla DP je zivotnost alebo interval vymeny 2 roky.

Editováno: , autor: mysko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...