Přejít na obsah

bojler

Doporučené příspěvky

Tak nám Škoda dál "zdražuje"... nové balíčky pro Yetiho.

  • paket Active Plus
    • za 10 000Kč pro verzi Active člověk dostane:
      • radio Blues na CD a MP3 (1DIN)
      • palubní počítač
      • dálkové ovládání centrálního zamykání

      [*]kombinační cena radia Swing (2DIN) 3200Kč[*]nejde kombinovat s CD měničem, MDI a Greenline

  • paket Ambition Plus
    • za 10 000Kč pro verzi Ambition člověk dostane:
      • vyhřívaná přední sedadla
      • Sunset
      • automatická klimatizace Climatronic (dvouzonová)

      [*]nelze pro Greenline

  • paket Experience Plus
    • za 15 000Kč pro verzi Experience člověk dostane:
      • bixenonové světlomety
      • vnější zpětná zrcátka sklopná, u řidiče automaticky stmívané

      [*]nelze pro Greenline

Při existenci modelu Fresh se nic moc neděje. Koho ale nechávají chladným stříbrné střešní nosiče, sunset a nebo kola matterhorn, je to alternativa.

Editováno: , autor: bojler
  • Pozitivní 1
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při porovnání výbavy Yeti Fresh II a Experience Plus je rozdíl 18 900Kč ve prospěch Fresh II. Experience Plus má navíc:

  • bixenony, ostřikovače světel
  • signalizace vzdálenosti při parkování vzadu
  • interiér Dune
  • kontrola poklesu tlaku v pneu
  • corner mlhovky
  • el. okna vzadu
  • vyhřívaná přední sedadla
  • multifunkční volant
  • stříbrná kola místo černostříbrných
  • další 4 repro vzadu
  • světla pro osvětlení prostoru kolem dveří
  • bederní opěry na př. sedadlech

Nemá ale:

  • ocelové pedály
  • sunset
  • metalízu v ceně
  • boční lišty s chrom. linkou
  • střešní nosič se stříbrnou střední částí

  • Pozitivní 1
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U Fabie se pro Classic a Elegance vrátil do ceníku motor 1.4/63kW, doteď byl pouze u akčních modelů

Ke zvýšení cen:

  • Fabia
    • standardní ceny Classic, Ambiente a Elegance plošně zvednuty o 3000Kč
    • netýká se akčních modelů (Magic, TSI start) a verzí Scout, Easy, Greenshit a Monte Carlo
    • reálně tedy pouze Elegance 1.2/51kW, 1.2/77kW a naftových motorizací u standardních výbav

    [*]Octavia

    • Scout a RS zvýšení ceny o 7000Kč
    • Prima a Prima Edition CZ bez zvýšení
    • ostatní výbavy plošně o 5000Kč a to včetně Edition CZ
    • zvýšení se také netýká akčního modelu TSI Drive

    [*]Superb

    • Comfort beze změn
    • ostatní stupně výbav včetně Comfort Greenshit zvýšení cen o 8000Kč
    • 2.0TSI ve výbavě Ambition zvýšení o 10 000Kč

    [*]Yeti

    • akční modely Fresh beze změny
    • u výbav Ambition a Experience zvýšení ceny o 5100Kč u 1.2TSI (netýká se DSG), 1.4TSI a 2.0TDI/81kW a 125kW
    • u ostatních motorizací a výbav zvýšení ceny o 100Kč

Editováno: , autor: bojler
  • Pozitivní 1
  • Negativní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Věrnostní program pro majitele vozů Škoda starších 10ti let. Sleva z ceníkové ceny a prodloužená záruka zdarma. Platí pro Fabiu, Fabiu Combi a Roomster.

  • věrnostní program pro majitele vozů Škoda starších 10ti let
    • sleva 40 000Kč a prodloužená záruka na 4roky/60 000km zdarma pro verze Scout a nabídku motoru TSI Start, nejde ovšem užít akční balíček plus
    • dodatečná "sleva" 20 000Kč při financování přes Škofin

Editováno: , autor: bojler
  • Pozitivní 1
  • Negativní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám taky Fabii II Combi 1.2 TSi - objednanou 24 KT, verze MAGIC + metalíza + rezerva. Katalogová cena měla být 301 tisíc, obchodník mi slevil na 277 tisíc. Tudíž velice slušná sleva 24 tisíc z akčního modelu!!! Nabídek jsem si nechal udělat víc, tahle nebyla nejlepší, i když o fous, ale byla v místě bydliště.

... Jo a placeno taktéž v hotovosti, chtěl jsem na úvěr, ale nebyla žádná akce (zimní gumy apod.), tak nebyl důvod :palec2:

Editováno: , autor: froggy
  • Pozitivní 1
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opět v tom hraje roli červen. Navíc prodejci o většině akčních nabídek vědí s předstihem. Takže se z ceníkové ceny 301 000Kč obratem dostáváme na 296 000Kč, což dělá při udané ceně slevu 6,5%. To byla velmi reálná hranice, kam se dostat. Teď se podmínky změnily.

Drtivé většiny akcí se prodejci sníženou marží nemuseli účastnit, výjimku tvořil například Tour Sun z první poloviny roku 2009 a to ještě jen na motorizaci 1.4/55kW. K té dřívější slevě řeknu jenom tolik, že znatelně překračovalo standardní marži.

Editováno: , autor: bojler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidám čerstvou zkušenost.

Poptával jsem Fabii Combi Magic v ceně necelých 300t a nejlepší sleva byla 13t.

Hodně prodejců nadsazovalo ceny a dávali tak větší slevu :smich: :smich:

Ale to už dnes snad každý prokoukne ;)

A co mě překvapilo úplně nejvíc, tak třetina nabídek měla správné ceny.

Ostatní měly nějaké vady v ceně ve prospěch škody. Jen jeden v můj prospěch :smich:

Editováno: , autor: kitt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem před 1,5 rokem poptával po internetu na cenu auta, tak mi jeden prodejce dokonce nabídl akční vůz s neakční cenou. Jen jsem se pousmál a už nereagoval. Po třech dnech mi poslal upravenou nabídku, kterou nazval speciální cena pro vás, už s reálnou akční cenou a nějakou slevou odpovídající konkurenci. Holt to zkouší jak to jen jde :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opět v tom hraje roli červen. Navíc prodejci o většině akčních nabídek vědí s předstihem. Takže se z ceníkové ceny 301 000Kč obratem dostáváme na 296 000Kč, což dělá při udané ceně slevu 6,5%. To byla velmi reálná hranice, kam se dostat. Teď se podmínky změnily.

Drtivé většiny akcí se prodejci sníženou marží nemuseli účastnit, výjimku tvořil například Tour Sun z první poloviny roku 2009 a to ještě jen na motorizaci 1.4/55kW. K té dřívější slevě řeknu jenom tolik, že znatelně překračovalo standardní marži.

Vy si to umíte vždycky racionálně vysvětlit, proč prodejci dávají slevy, které by teoreticky ani nemohli dávat :-D

Jinak bych se držel té částky 306 tisíc, protože jsem tu nabídku měl od doby kdy Magic začal (začátek května?? - rozhodoval jsem se dlouho), takže pochybuju, že už tehdá věděli, že si za měsíc a něco objednám vůz a za dva měsíce Magic Combi sleví o pět tisíc (někdy v červenci??) ..

Takže sleva 8,8 procent... Jo a uvažoval jsem i o Octavii a tam jsme se dostali na slevu 11 procent!!! Všechno je oproti ceně z konfigurátoru, nikoli to co napíše prodejce jako ofiko cenu.

PS: fakturu tady nebudu zveřejňovat, to se mi zdá trochu přehnané, budu si chránit své soukromí a vlastně vše okolo svého vozu a jeho koupě ;-)

Editováno: , autor: beranek666
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vy si to umíte vždycky racionálně vysvětlit, proč prodejci dávají slevy, které by teoreticky ani nemohli dávat :-D

Nebudu tady rozebírat celý systém, ze kterého se skládá celková marže. Očividně o něm nic nevíte a proto bych vás požádal, abyste se vyvaroval podobných vyjádření.

kdy Magic začal (začátek května?? - rozhodoval jsem se dlouho)

oficiálně byl Magic spuštěn na konci března

takže pochybuju, že už tehdá věděli, že si za měsíc a něco objednám vůz a za dva měsíce Magic Combi sleví o pět tisíc (někdy v červenci??) ..

Kdybyste tady přepsal fakturu (jednotlivé její položky včetně kódů mimořádné výbavy) nebo potřebnou část oskenoval tak jak jsem vás požádal, mohl bych vám slevu vysvětlit s konkrétním důvodem. Zatím pořád není jasné, co jste vlastně objednal. Slevy mimo běžné zvyklosti se dá dosáhnout také u některých profesí, způsobu nákupu a nebo pro "invalidy". Já jsem například auto koupil s dodatečnou slevou 4%.

Takže sleva 8,8 procent... Jo a uvažoval jsem i o Octavii a tam jsme se dostali na slevu 11 procent!!! Všechno je oproti ceně z konfigurátoru, nikoli to co napíše prodejce jako ofiko cenu.

Důležitý není konfigurátor, ale aktuální prodejní program. Tam jsou všechny akce, které se někdy ani veřejně nepublikují. V konfigurátoru je spousta chyb, spousta věcí tam přebývá, spousta věcí tam není.

PS: fakturu tady nebudu zveřejňovat, to se mi zdá trochu přehnané, budu si chránit své soukromí a vlastně vše okolo svého vozu a jeho koupě ;-)

Konfigurace auta a položky na faktuře je skutečně soukromí jak noha.

Editováno: , autor: bojler
  • Pozitivní 1
  • Negativní 5
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já napíšu konfiguraci vozu a ceny v té době:

Fabia Magic, Combi, TSi 289.900

Metalíza 10.000

litá kola 16 palců 3.200

vyhřívané trysky ostřikovačů 700

rezerva 1.100

celkem 304.900

sleva obchodníka 26.000

prodejní cena 278.900

Nejsem invalida ani jsem neměl žádnou jinou speciální slevu.

Jinak zveřejňování faktury považuju skutečně jako nevhodné a údaje na faktuře jsou ryze soukromá záležitost (typ auta, barva, bydliště, osobní údaje, ....) - celkem bych riskoval.

Pro upřesnění: nabídku jsem si nechával vyhotovit 28.4.2011

Editováno: , autor: beranek666
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...