Přejít na obsah

bojler

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Podle ohlášeného od dnešního dne zdražení u všech modelů. Co jsem zatím zahlédl tak:

Fabia Combi +25 000,-

Nová Fabia   +10 000,-

Octavia         +25 000,-

Kodiaq          +45 000,-

Superb          +45 000,-

Enyaq 60,80  +35 000,-

Enyaq 80x     +25 000,-

Kamiq a Scala podle výbavového stupně +3 až 10 tis  a změna sériové výbavy u výbavových stupňů

 

Navíc zvýšení cen vybraných prvků mimořádné výbavy u všech modelů, je toho dost.

U Fabie by měl být motor 1,5TSI DSG v novém ceníku. 

  • Díky 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dodám, že u většiny modelů byly modifikovány i pakety, včetně obvyklých "akčních", které se tak nějak přidávaly automaticky. U těch většinou o 5 tis. Kč.

 

Došlo také k redukci mimořádných výbav. Ať už pro nějaký výbavový stupeň a nebo pro celý model.

Editováno: , autor: bojler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Změna je u Superbu  v ceníku  od 9.2.2022 např. v paketech - nově paket Style TOP :

původní 11-2021.thumb.jpg.dabb0a64c2c8edf7078de529c32298d1.jpg

nově :        02-2022.thumb.jpg.5145fd7711f4c4bc7fb068124d40ff62.jpg

 

+ nějaké změny v možnostech konfigurace el. sedaček řidiče a spolujezdce - nově třeba nelze pro Ambition varinta el. sedačky s bederní opěrou a pamětí s osv. prostoru pro nohy vpředu a vzadu a varianta s el. sedačkami pro řidiče a spolujezdce s ovládáním sedačky zezadu. 

(tedy pokud jsem se dobře díval do ceníku)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj. Budu objednávat čtyřkovou Oktávku. Ceníková cena je kolem 630 000. Na kolik procent se dá momentálně usmlouvat sleva na tento vůz nepište prosím ale co jste nasmlouvaly před rokem zajímá mě aktuální situace. Všichni říkají že slevy moc dávat nechcou že se na auto dlouho čeká a je velký zájem.Bohužel ani žádné akce na čtyřkovou Oktávku nejsou myslím tím výkupní bonus nebo něco jiného.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic ve zlém, ale asi víc než tvůj "dotaz" po devíti dnech od posledního příspěvku v tématu. V zásadě změna poskytovaných slev proti ceníkovým cenám je dost významný prvek rozhodování a dá se považovat v jistém slova smyslu i za změnu ceny.  Neviděl bych to tedy jako úplný off topic. Pokud to tu moderuješ, tak to asi v klidu promaž, nikdo se teď už asi zlobit nebude.

  • Pozitivní 1
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jen doplním podařilo se mi usmlouvat slevu a s tou jsem celkem spokojený. Ceníková cena 688 900 Kč sleva 13% + povinná výbava a koberce víc se bohužel nedalo. Dodání snad na podzim říkal prodejce tak jsem zvědav. Cena je stejná jak na úvěr tak v hotovosti. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sleva 13% není pro normálního člověka za standardních okolností možná. Buď tedy auto bude vykázané jako předváděcí, je naroubovaná zaměstnanecká sleva atd.  13% je dnes z říše snů. Zvlášť s ohledem na to, že velmi pravděpodobně budou další výpadky a ani tak nejde o slevu, ale o to, aby auto vůbec bylo.

 

Už jen kvůli tomu, že je přímá sleva od prodejce často velmi individuální to sem nepatří. Tahat sem Ford, když prakticky u každé řady je v její sekci téma o konkurenci a případně o slevách prodejců... Teď je blbá doba, takže akční není prakticky nic a jde poslední dobou jen o restrikce a zdražení. Od roku 2009 se tady jebu s přehledy, tak mějte trochu respektu a nezasírejte to. Dík.

Editováno: , autor: bojler
  • Pozitivní 4
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Objednával jsem před pár týdny Karoqa (začátek února). Oběhnul jsem si snad všechny prodejce v našem kraji a tím se mi podařilo srazit cenu přesně o 13 procent. Můžu čestně prohlásit, že na škodovku ani dealery nemám absolutně žádné vazby. Celková sleva činila +- 100 tisíc a oproti jiným modelům je šance, že bude auto vyrobeno do půl roku. Jinak ceny, které jsem běžně dostával byly bez jakéhokoli vyjednávání nižší o 50-60 tisíc (tedy 6-7 procent). Tedy potvrzuji, že když se člověk snaží, jak zmínil kolega výše, je 13 procent reálná sleva. A to do tématu rozhodně patří, je to aktuální stav možných akčních nabídek. Podotýkám, mluvím konkrétně o Karoqu, ne obecně. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aktuální stav možných akčních nabídek? Jestli to počítáš stejně blbě jako před jedenácti lety, tak je to úplně z cesty.

 

Fakta:

- prodejce nemá takovouto marži ani s bonusy

- aut je celkový nedostatek, zánovní jsou prakticky stejně drahá jako nová

- naprostá většina prodejců slevu nedá vůbec nebo symbolickou

 

Sleva 13% je tedy buď

 

a) početní chyba

b) výmysl nebo neznalost

c) fiktivní předváděcí auto/zaměstnanecká sleva (možná i bez tvého vědomí)

 

Právě pro to, že individuální slevy nemají prakticky žádný řád (a často pisatelé ani netuší důvody výše slevy), nejsou předmětem tématu.

Editováno: , autor: bojler
  • Pozitivní 1
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám za to, že cena na kterou se lze reálně dostat, ač třeba s početní chybou dealera, můžeme považovat za akční. 

Tak nějak jsem tušil, že to bude těžko uvěřitelné a nesmířis se s tím. Odpoledne budu moct hodit fotku objednávky. Nejspíš mě asi zase osocis z nějaké vazby na dealera, což ti vyvrátit nebudu moct, stejně jako ty mi to neprokážeš. 

Tak ještě jednou zopakuju o jaké auto se jedná: běžný zákazník přijde za prodejcem, mám konfiguraci auta, které si chci nechat vyrobit, s cenovkou 760 tisíc. Mám nabídky konkurenčních prodejců, kde nejhorší začíná na slevě 50 tisíc. Prodejce mi nabídne slevu 100 tisíc, já na místě skládám zálohu a během 20ti minut je vše vyřešené. Žádný sci-fi scénář, žádná korupce. Jak se dealer dostal na tuhle cenu nevím, jestli tomu říká třeba fiktivní předváděcí auto netuším. Platím hotově a auto protiúčtem nedávám. 

 

Doplnil jsem kupní smlouvu. Doufám, že chápeš zakrytí údajů, které by mohly identifikovat mě a prodejce. 

 

 

 

 

Editováno: , autor: froggy
fotky...
  • Pozitivní 2
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...