Přejít na obsah

kardan a převody u 4x4


jarsva

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 6 měsíců později...

Ahoj, ak spravne rozumiem, tak bol vymeneny olej v prevodovke a nie v haldexe. Aky olej bol pouzity ? Mam podobny prbl. auto O2 2,0 TDI 4x4 pri otackach 2100-2400 huci a zvibruje, javi sa to akokeby od zadu.

Dakujem za odpoved.

Editováno: , autor: pistaDX
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám stejný problém - v záběru, při otáčkách 2100 - 2500, velké vibrace, které byly nejvíce cítit v zadní části auta. V servisu mi vyměnili Haldex a pak ještě antivibrační spojku na kardanu. Po výměně Haldexu to vibrovalo znovu, ale prý jinak a když vyměnili tu spojku, je klid. Tak možná zkuste jen tu spojku - 6.200.- Kč. Proti Haldexu je to sranda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na mojí OII čtyřkolce se začaly objevovat vibrace při zařazené šestce v otáčkách 2100 - 2300 (rychlost 110-120 km/h), při sešlápnutém plynu.

Postupem času jsem to začal zjišťovat už i u pětky a trošku čtyřky, ale jen v otáčkách motoru 2100 - 2300. Zdá se, že to jde od zadní rozvodovky, protože kdo sedí vzadu, cítí vibrace ze sedačky. Já je jen slyším. V servisu mi řekli, že je to od haldexu. Nový prý je za 100.000,-. Nejde mi do hlavy, kdyby to bylo od zadní rozvodovky, tak by to dělalo přeci u stejné rychlosti na čtyřku, pětku i šestku a ne u stejných otáček motoru, kdy se při každém kvaltu točí rozvodovka jinou rychlostí.

Jo a dělá to jen u teplého motoru. Začal jsem si toho všímat asi týden po provedené 90.000 servisce, ale to mi v servisu hned vymluvili, že tam nemohli nic provést.

Nemáte někdo zkušenost s něčím podobným?

tak, teraz uz jednoznacne vymena oleja v rozvodovke nepomohla, idem skusit vymenit prednu hardy spojku, podobne ako to spominal "propet"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak, teraz uz jednoznacne vymena oleja v rozvodovke nepomohla, idem skusit vymenit prednu hardy spojku, podobne ako to spominal "propet"

Ahoj, tak to jsem na to moc zvědavej, mě pomohla ta výměna, přesto cítím pří záběru taky trochu chvění. Odkud to jde si , ale netroufám říct. Ty Harrdy spojky to mě nenapadlo. Koukal jsem na net a je to docela pálka. Nejlepší cenu jsem našel za 1800,- přední a 4490,- zadní. Tak napiš jak to dopadlo. Taky bych se do toho pustil.jarsva

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Tak mě to právě začalo hučet po výměně všech originálních olejů. Počítám že to bude stejné jako to psal jarsva. Origo je olej moc řídký a při větších vůlích je lepší dát olej hustější.

Hučí to v cca. 80-90km/h ale jen při brždění motorem. V záběru nic slyšet není.

jarsva: jaký olej jste tam nakonec dali (číslo-specifikaci popř. odkaz.) Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak zatial vaham co dalej, ale jeden pre mna zaujimavy nazor mechanika, ktoremu verim:

problem je vraj v nesuosovosti hriadelov na prednej hardy spojke, jednoducho vekom a kilometrami vacsinou mozno o mm klesne na pruznom ulozeni motor s prevodovkou. Nasledkom coho zacne byt predna hardy spojka viac namahana, jej prvotnou ulohou je zmakcovat razi na kardane ku comu jej pribudne este vyrovnavanie nesuosovosti, prejavi sa to vibraciami. Pre mna prijatelna teoria, vraj to viackrat uspesne riesil na passatoch 4x4 podkladanim ulozenia motora.

:help: co vy na to ???

Editováno: , autor: pistaDX
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak zatial vaham co dalej, ale jeden pre mna zaujimavy nazor mechanika, ktoremu verim:

problem je vraj v nesuosovosti hriadelov na prednej hardy spojke, jednoducho vekom a kilometrami vacsinou mozno o mm klesne na pruznom ulozeni motor s prevodovkou. Nasledkom coho zacne byt predna hardy spojka viac namahana, jej prvotnou ulohou je zmakcovat razi na kardane ku comu jej pribudne este vyrovnavanie nesuosovosti, prejavi sa to vibraciami. Pre mna prijatelna teoria, vraj to viackrat uspesne riesil na passatoch 4x4 podkladanim ulozenia motora.

:help: co vy na to ???

Ahoj všichni, ten olej jsem našel v mazacím plánu Valvoline a má specifikaci 75w90 za cca 300Kč litr.Dal jsem ještě aditivum do převodových olejů, ale nevím jestli to mějak pomohlo.Já tam měl místo 0,9L asi tak 0,2L, tak proto mi to tak hučelo. Chtěl bych se vrátit k tomu uložení motoru, to vypadá na docela dobrou teorii. Naštuduju chytrou knížku. Neobjevilo se to někomu po výměně rozvodového řemenu? Tam se totiž uvolňuje pravé uložení motoru. jarsva kol103

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem nastudoval a přišel k závěru, že nejvíc to hučí v otáčkách 1900-2300. Podle charakteristiky motoru je v tomto rozmezí největší nárůst točivého momentu. Koukal jsem do dílenské příručky na to uložení motoru s ohledem na jeho pohyb v záběru. Motor je proti pootočení v ose motoru ustaven v karoserii takovou příčkou pod motorem a převodovkou.Po její demontáži je motor s převodovkou úplně volný a je i vidět jak pracuje ta Harrdy spojka na kardanu.Tak jsem vyskoušel podložit 5mmpodložkou ten stření šroub a tím posunout motor v silenblocích proti jeho snaze se pootočit v záběru. Přestaly takový ty pazvuky ve volnoběhu a motor je i klidnější ve volnoběhu. Tak jsem zvědavej co to bude vyvádět při delší jízdě. Jarsva :doh

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

asi som to vyriesil, objednal som chybny dilel, ak to bolo ono tak Vam to zajtra prezradim. Prisli sme na to tak , ze sme auto dali na zdvihak a na sestke pri 2300 ot. hladali vibracie. Napruzenie priecky podla "JARSVA" nepomohlo.

lol

Editováno: , autor: pistaDX
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

Ahoj, tak jak to dopadlo po výměně setrváku, je to pryč nebo ne? Dočetl jsem se, že ty dvouhmoty jsou pěkný neštěstí a záleží na spůsobu jízdy. Nesmí se moc podtáčet jinak odejde. Tak jsem zvědavej!!!!! Jarsva kol107

Ahoj, tak jsem se konečně dostal k celkovému řešení vibrací z podvozku. S mechanikem ke kterému jezdím na prvidelný servis jsme vyndali celý kardan i s hardy spojkami. Výsledek je úžesný, auto jede úplně lehce a potichu za všech možný režimů(podtáčení, přetáčení, akcelerace na plno). Koupil jsem tedy novou zadní dvouhmotnostní hardy spojku a 13.10 to tam lupnem spátky. Pak dám vědět. jarsva. kol104

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak provedena výměna zadní hardy spojky a zatím OK. Celé to stálo 6000.-Kč. Reaguju na předešlého, já mám 4x4 kvůli dostupnosti k baráku a zimě. Od té doby co jí mám spím v zimě dobře, protože vím, že ráno nemusím házet sních abych se dostal do práce. S fábií to bylo na oběšení. Teď OK jarsva.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...