Přejít na obsah

kardan a převody u 4x4


jarsva

Doporučené příspěvky

Tak provedena výměna zadní hardy spojky a zatím OK. Celé to stálo 6000.-Kč. Reaguju na předešlého, já mám 4x4 kvůli dostupnosti k baráku a zimě. Od té doby co jí mám spím v zimě dobře, protože vím, že ráno nemusím házet sních abych se dostal do práce. S fábií to bylo na oběšení. Teď OK jarsva.

Můžeš mi prosím tě poradit kde bych mohl objednat díly které jsi vyměnil _ Nebo alespoň vypiš názvy ať si je mohu najít. můžeš i na Email rainovci@seznam.cz mě to začne hučet a vibrovat vždy při záběru na 6ku a trochu na 5ku vždy když ho pustím do záběru :-(

Díky Raina

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Jsem rád že jsem toto téma našel.. Mám problém s vibracema a hlukem při zrychlování u naší OII 1,9TDi 4x4. Zvuky se ozývají z přední části, jakoby za od převodovky nebo motoru. Akorát jsem vypozoroval jednu věc, stál jsem z prudkého kopce na přejezdu, zatáhnul jsem ručku pustil brzdu a najednou se do celé karoserie začly přenášet vibrace. Takže to jsou asi vymačkané silentbloky na držákách motoru ne? Nemůžou to při tom zrychlování dělat i oni? Motor se vlastně při zrychlování nahne, tím pádem začne vibravovat hardy spojka a drnčet do kastle.. Není náhodou tady někdo z okolí ŽAtce, Mostu, Chomutova kdo už má s tímto zkušenosti a byl by ochotný se na to semnou podívat? Díky Přema

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Ahoj, tak jsem se konečně dostal k celkovému řešení vibrací z podvozku. S mechanikem ke kterému jezdím na prvidelný servis jsme vyndali celý kardan i s hardy spojkami. Výsledek je úžesný, auto jede úplně lehce a potichu za všech možný režimů(podtáčení, přetáčení, akcelerace na plno). Koupil jsem tedy novou zadní dvouhmotnostní hardy spojku a 13.10 to tam lupnem spátky. Pak dám vědět. jarsva. kol104

Tak jak ti to dopadlo s novými díly hučí ?

No vyměnil jsem:

1. zadní hardy spojku

2. přední hardy spojku

3. olej v difernciálu

4. olej v haldexu

zkontrolov al vůle na hřídeli z převodovky a z haldexu.

A výsledek ??

STÁLE HUČÍ :aggressive:

tak nevím co bych ti poradil stálo měto všechno skoro 10tu a stále hučí :-( jediné co mu pomůže je asi že půjde do světa.

A co tobě hučí ?? přišel jsi na něco?? díky za názory

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, tak jsem se konečně dostal k celkovému řešení vibrací z podvozku. S mechanikem ke kterému jezdím na prvidelný servis jsme vyndali celý kardan i s hardy spojkami. Výsledek je úžesný, auto jede úplně lehce a potichu za všech možný režimů(podtáčení, přetáčení, akcelerace na plno). Koupil jsem tedy novou zadní dvouhmotnostní hardy spojku a 13.10 to tam lupnem spátky. Pak dám vědět. jarsva. kol104

Tak jak ti to dopadlo s novými díly hučí ?

No vyměnil jsem:

1. zadní hardy spojku

2. přední hardy spojku

3. olej v difernciálu

4. olej v haldexu

zkontrolov al vůle na hřídeli z převodovky a z haldexu.

A výsledek ??

STÁLE HUČÍ :aggressive:

tak nevím co bych ti poradil stálo měto všechno skoro 10tu a stále hučí :-( jediné co mu pomůže je asi že půjde do světa.

A co tobě hučí ?? přišel jsi na něco?? díky za názory

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jak ti to dopadlo s novými díly hučí ?

No vyměnil jsem:

1. zadní hardy spojku

2. přední hardy spojku

3. olej v difernciálu

4. olej v haldexu

zkontrolov al vůle na hřídeli z převodovky a z haldexu.

A výsledek ??

STÁLE HUČÍ :aggressive:

tak nevím co bych ti poradil stálo měto všechno skoro 10tu a stále hučí :-( jediné co mu pomůže je asi že půjde do světa.

A co tobě hučí ?? přišel jsi na něco?? díky za názory

jo ještě jsem nepochopil co jsi to vlastně kopil ?? (dvouhmotnostní hardy spojku) co to je ?? díky za odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus ještě zkontrolovat držáky uložení motoru, převodovky (všechny!!!) Jeden namotoru velkej, jeden na převodovce velkej a jeden kterej držá nápravnici a motor, jestli tam není nějakej problém... Mě to dělalo to samí držák byl prasklej, motor se pohnul začal hučet haldexx (tahalo to za kardan), proto to po vymontování přestane. Po výměně držáku vše 100%, ale byl to šílenej porod na oto přijít, držáky nejsou vidět (aspoň ne všechny.......)

Případně nechat přeložiskovat haldex......

převodovku nebo co tam hučí... Měl jsi v něčem pyliny??? kovový v nějakým oleji? nechal jsi to usadit v nějaké vaničce??? Poked ne chyba bude jinde......

Určitě se na to dá přijít, o tom nepochybuju......

Honza

Editováno: , autor: Jan155
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus ještě zkontrolovat držáky uložení motoru, převodovky (všechny!!!) Jeden namotoru velkej, jeden na převodovce velkej a jeden kterej držá nápravnici a motor, jestli tam není nějakej problém... Mě to dělalo to samí držák byl prasklej, motor se pohnul začal hučet haldexx (tahalo to za kardan), proto to po vymontování přestane. Po výměně držáku vše 100%, ale byl to šílenej porod na oto přijít, držáky nejsou vidět (aspoň ne všechny.......)

Případně nechat přeložiskovat haldex......

převodovku nebo co tam hučí... Měl jsi v něčem pyliny??? kovový v nějakým oleji? nechal jsi to usadit v nějaké vaničce??? Poked ne chyba bude jinde......

Určitě se na to dá přijít, o tom nepochybuju......

Honza

DÍKY ZA RADU Žádné piliny tam nebyli , na držáky se juknu a můžeš mi poslat díl který jsi vyměnil foto nebo číslo abych to měl jednoduší ??

díky moc Raina

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem rád že jsem toto téma našel.. Mám problém s vibracema a hlukem při zrychlování u naší OII 1,9TDi 4x4. Zvuky se ozývají z přední části, jakoby za od převodovky nebo motoru. Akorát jsem vypozoroval jednu věc, stál jsem z prudkého kopce na přejezdu, zatáhnul jsem ručku pustil brzdu a najednou se do celé karoserie začly přenášet vibrace. Takže to jsou asi vymačkané silentbloky na držákách motoru ne? Nemůžou to při tom zrychlování dělat i oni? Motor se vlastně při zrychlování nahne, tím pádem začne vibravovat hardy spojka a drnčet do kastle.. Není náhodou tady někdo z okolí ŽAtce, Mostu, Chomutova kdo už má s tímto zkušenosti a byl by ochotný se na to semnou podívat? Díky Přema

Ahoj jsem z Vejprt mám ten samý problém :aggressive:

No vyměnil jsem:

1. zadní hardy spojku

2. přední hardy spojku

3. olej v difernciálu

4. olej v haldexu

zkontroloval vůle na hřídeli z převodovky a z haldexu.

A výsledek ??

STÁLE HUČÍ :aggressive:

tak nevím co bych ti poradil stálo měto všechno skoro 10tu a stále hučí :-( jediné co mu pomůže je asi že půjde do světa. :smich:

A co tobě hučí ?? přišel jsi na něco?? díky za názory

Email : rainovci@seznam.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus ještě zkontrolovat držáky uložení motoru, převodovky (všechny!!!) Jeden namotoru velkej, jeden na převodovce velkej a jeden kterej držá nápravnici a motor, jestli tam není nějakej problém... Mě to dělalo to samí držák byl prasklej, motor se pohnul začal hučet haldexx (tahalo to za kardan), proto to po vymontování přestane. Po výměně držáku vše 100%, ale byl to šílenej porod na oto přijít, držáky nejsou vidět (aspoň ne všechny.......)

Případně nechat přeložiskovat haldex......

převodovku nebo co tam hučí... Měl jsi v něčem pyliny??? kovový v nějakým oleji? nechal jsi to usadit v nějaké vaničce??? Poked ne chyba bude jinde......

Určitě se na to dá přijít, o tom nepochybuju......

Honza

tak ještě jednou díky za radu včera jsem prolezl všechny držáky a silenbloky motoru a převodovky a našel jsem velikou vůly na axeleračním lůžku 1K0199867 byla tam v zadní části vymačkaná mezera cca 8 mm takže při záběru se motor naklonil jako prase. prozatím jsem vůle vystředil 3 mm plechem uhnul jem ho do účka vyvrtal díru na šroub a vrzil jsem ho tam a je klid motor se nenaklání a zadek nahučí :prc: viz příloha je to jen na vyzkoušení v pondělí koupím nový ;) ale víš co ?? V AUTĚ JE KLID :p levý držák motoru je taky nějaký unavený kopím postupně všechny a vyměním. :palec2: Ceklově je OCTA 4x4 tišší ;) moc děkuji .

post-57523-0-37904300-1320475060_thumb.j

post-57523-0-63719700-1320475099_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

No ono, jak je v pr... jeden držák a naklání se to, pak ty ostatní držáky trpí podstatně více a vymačkají se taky, proto to chce řešit hned a přijít na to.........

Na všechno se dá přijít, akorát se musí hledat.....

Jsem rád, že ti to už nehučí, osobně si myslím, že ta 4x4 netí tak poruchová, spíš v servisu neví, kde mají hledat.... a pak mění haldex, haery spojku, oleje atd. atd....... a to je drahý, ten držák stojí relativně pár korun.......

Máš už vyměněno? A je to 100%??

A měnil jste jenom to jdno, nebo jste vyměnil všechny ty lůžka? Na té naápravnici je jich více ne? (stejných)

Editováno: , autor: Jan155
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím všechny, mám OII 1.9 TDI 77 KW 4x4 a uvedený problém řeším až teď, ikdyž o něm vím téměř 40 tis km. Po návratu do servisu mi sdělili, že ho vyřeší za 90 000 Kč výměnou komletního dílu dif+haldex. Teď mi vyměnili jen prasklý silenblok a dělá to stále. Při akceleraci na 6 a po najetých 20tis. km i na 5 v ot. 2000 a víc vibrace, zřetelné na zadních sedadlech,vpředu jen hučení. Pokud dám nohu s pedálu vibrace okamžitě přestává. Těch variant kdy to vybruje je tu víc. Můžete mi prosím přiblížit řešení i u mého problému. S uvedeného vyplývá, že je třeba zkontrolovat silenbloky a lůžka na mot. i převodovce, ale snad to origo servisu ví.

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Díky za pomoc. Tak po14 dnech a 11 tis. KČ se zdá být problém vyřešen. Nejprve jsem šel po silenblocích a uloženích motoru a převodovky a pak zadní hardy spojka. Kardan se docela dost točí a vybruje a jak je někde špatná guma hned se to ozve, Žádný haldex nebo diferák co mi radili ve škodovce.

Ještě jednou dík a ostatním držím palce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Ahoj, taky se rad podelim o hluk a vibrace na OII 1,9 77kW 4x4. Huceni a lehke vibrace pouze pri akceleraci na 6 a 5. Pri jizde s odmontovanym kardanem, pro detekci pripadne spatne hardi spojky, se projevy zhorsily. Projevy jsou mnohem mensi pokud jede i spolujezdec. Zhorseni projevu pri prejezdu houpaku. K tomu navic pri prudkem akceleraci od 4 do 6 bouchnuti do podlahy. Probehla vymena setrvacniku, a praveho vnitrniho kloubu na poloose. Ostatni zkontrolovany a jsou OK. Jeste pridam najeto 300t km. Projevy se zhorsi po zahrati.

Hluk a vibrace maji rotacni projev...

Posledni pokus budou siletbloky motoru a prevodovky.

 

Pokud vas jeste neco napada diky za radu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, taky se rad podelim o hluk a vibrace na OII 1,9 77kW 4x4. Huceni a lehke vibrace pouze pri akceleraci na 6 a 5. Pri jizde s odmontovanym kardanem, pro detekci pripadne spatne hardi spojky, se projevy zhorsily. Projevy jsou mnohem mensi pokud jede i spolujezdec. Zhorseni projevu pri prejezdu houpaku. K tomu navic pri prudkem akceleraci od 4 do 6 bouchnuti do podlahy. Probehla vymena setrvacniku, a praveho vnitrniho kloubu na poloose. Ostatni zkontrolovany a jsou OK. Jeste pridam najeto 300t km. Projevy se zhorsi po zahrati.

Hluk a vibrace maji rotacni projev...

Posledni pokus budou siletbloky motoru a prevodovky.

 

Pokud vas jeste neco napada diky za radu...

Ahoj, mě to zlobilo pouze při akceleraci  na 5,6 rych. stupeň. Ve škodovce mi na to nepřišli a to mi vše demontovali a až kamarád na venkovském servisu zjistil , že ta hardy spojka , kterou kontrolovali nefunguje. Zkontroluj všechna  uložení motoru, ten se při zrychlování dost hýbe a jak se vychylí víc tak se ozve kardan. Pak přední a zadní hardy spojky. Držím palce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mě to zlobilo pouze při akceleraci  na 5,6 rych. stupeň. Ve škodovce mi na to nepřišli a to mi vše demontovali a až kamarád na venkovském servisu zjistil , že ta hardy spojka , kterou kontrolovali nefunguje. Zkontroluj všechna  uložení motoru, ten se při zrychlování dost hýbe a jak se vychylí víc tak se ozve kardan. Pak přední a zadní hardy spojky. Držím palce

Ahoj, diky za radu, pristi tyden probehne kontrola celeho ulozeni motoru...

Ono to od kardanu nebude, protoze jsem jezdil s odmontovanym kardanem a celkem dost se to zhorsilo, takze to bude nekde vepredu. Zvuk jde z prava zepredu.

Jinak jizdu bez kardanu pro detekci spatnych hardi spojek muzu doporucit, velmi rychle a temer jednoznacne :)

Uz nas napada s mechanikem pouze venkovni homokinetak, lozisko v kole, AktaX:)

Jakmile budu mit dalsi poznatky, dam vedet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 4 týdny později...

Ahoj lidi, jsem rád, že jsem našel toto fórum. Mám O2 4x4 1.6 TDiCR a dělá to samé, vibrace mezi 2100-2500rpm, hukot nastane přesným nástupem 2100rpm. To vše na 5. a 6. kvalt pod tahem. Čekal bych, že 1.6ka nebude mít tak těžký motor aby unavil silentbloky, ale čert ví - šetří se dnes všude. Ty hardy spojky na kardanu pomohou? Máte někdo doporučení jak identifikovat závadu? Demotáž kardany a pokusy nebo jak? Do toho mi dnes začala blikat cívka kontrolky žhaveni a hlásí to "Porucha motoru - do servisu". Sice je to do jiného fóra, ale už mne ta mladoboleslavská šlupka fakt štve. 3 roky stará, 90k najeto. Tož tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Přesně ty samé příznaky jsem měl já, na mé OII 4x4, Hučení, drnčení na 6st. cca při 2100ot. a cca 110km/h v zápřahu. Díky těmto fórům jsem šel téměř na jisto - zadní hardy spojka. U mě to bylo vidět i bez demontáže. Při důkladném prozkoumáni jsem zjistil, že má malé trhlinky, vyměnil jsem ji za novou (sice jsem na netu objednal hardy spojku pro OII,ale dorazila spojka na OI, no ale světe div se, stačilo lehce profrézovat středovou díru a šla i na OII, jak po másle...) no a mám v autě ticho, jak v hrobě :-)

Editováno: , autor: Lukaslbc
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...