Přejít na obsah

kardan a převody u 4x4


jarsva

Doporučené příspěvky

Tak to mám opraveno, bylo to vpředu. Jmenuje se to prý "rozdělovač spojky haldex", no vypadá to jako ocelový kotouč cca. d=250mm, uvnitř má v gumových elementech nalisováno 6 trubiček na uchycení na čepy. Cena 7400 bez práce. Opravili mi to kluci v Autoprodeji Dukla v Pardubkách a jsem jim za to vážně moc vděčný. Sám bych metodou pokus omyl uspěl asi až po hodně investicích. Díky chlapi! ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Prispejem aj ja :)

 

Uz som sa tu pytal na cislo dielov, bol som rozhodnuty menit tu zadnu hardy spojku... Medzi casom sa ale menil dvojhmotovy zotrvacnik so spojkou (bol uplne rozbity, zaseknuty, neplnil svoju ulohu) a po vymene 99% zlepsenie :) Mozno to 1% je len placebo efekt, ze tam stale nieco pocujem, ale neda sa to porovnat s tym aky zvuk to vydavalo pred vymenou...Takze je vysoko pravdepodobne, ze u mna te nebolo tou zadnou hardynou, ale priznaky to malo presne ako sa popisovalo (5.-6. stupen plus otacky motora) ...pripadne ma caka jej vymena o nieco neskor :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Měl jsem ten samý problém a taky ho díky tomuto fóru vyřešil. Co je zajímavé, že když jsem s tím přišel do origo. servisu, neměli vůbec tušení o co jde a že se budou dotazovat ve škodě auto, kde jim poradili jak a co zkontrolovat a demontovat , ale na nic nepřišli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím vše přítomné ! 

 

Takže jak to tak čtu tak na 70 % je to tedy ta zadní gumová spojka kardanové hřídele ? 

 

Takže postup tedy je takový, že nejdříve, zkontrolovat všechny silenbloky - jak motoru, převodovky, vůle hnacího ústrojí a pokud budou jevit nějaké velké opotřebení, tak vyměnit a pokud ani to nepomůže tak vyměnit opravdu tu spojku kardanu.

 

Jinak ten olej, tak nějak ani nepomáhá.

 

Jinak mám ten samý problém, taky od 2tis otáčkách do 2,5tis otáčkách,  se to třese, hučí 

 

Škoda octavia scout 2007  - BMM

 

- jinak jsem ten díl našel i na AUTOKELLY - měl by to být tedy ten nejdražší a ten první

 

http://www.autokelly.cz/#|Y33buV4cvEnkJxvjhfNBp8qMjTdQz5b5PiRx+odldKVWIlxclRQozK+XBeA0WyuCCov2zXmy9Kl2IW5tkjrVKK8Bfn2y1kHYMtx8NOBs+HU=

 

Jinak otázka, je těžká výměna tohoto dílů ?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdar,

viem, ze sa tu riesi hlavne zadna hadryspojka... ale chcem sa spytat, prisiel uz niekto na to, co sposobuje hluk, ktory pravdepodobne vychadza zo zadneho diferencialu, v rychlostiach ~100km/h, ked sa zlozi noha z plynu? (brzi sa motorom)... Nasiel som jednu temu v Superb sekci (http://forum.skodahome.cz/topic/127489-mo%C5%BEn%C3%A9-probl%C3%A9my-u-superb%C5%AF-ii-4x4-rozvodovkahaldex/?hl=haldex) a tam sa menil cely diferencial za zanovny, pretoze menit diely v povodnom bolo udajne drahe a casovo narocne. Stale som ale nikde nenasiel, co ten hluk sposobuje. To auto ma momentalne 335000km a aj ked tam bol vzdy pravidelny servis, olej v zadnom diferencialy a isto nemenil (nemyslim haldex) takze tam urcite bude nejake to opotrebovanie...Loziska?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kúp 1,5 litra nového oleja , zohrej ,vypusti a nalej nový , často krát sa udejú zázraky , pár takých áut som to mal a pomoholo , pokiaľ nechodili vyložene bez oleja ...

 

repasovať tam nemáš čo , mal som to rozobraté a tie ložiská nevyzerali byť štandardných rozmerov ,navyše to treba vymedziť , a hlavne bolo oprotrebenie samotné súkolie s čím neurobíš nič ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To skusim, nasiel som:

 

G05 214 5S2 & G05 214 5A1

 

Ktory je ten spravny? Ak teda aspon jeden z nich je :) Inak predpkladam, ze na sucho to nechodilo, zasa ten 1L oleja co tam je sa len tak nevypari (aj ked z neho uz mozno nebude olej ale nejaka ina "tekutina" ) ... A este jedna vec, nakolko je tato zavada zavazna. Ked som volal so Sixtom ohladom predheho 6q, tak povedal, ze tie prevodovky maju podla neho tzv. traktorove kolesa a ak vylozene nechodia na sucho, pripadne radenie cez zuby a clovek s nimi nejazdi ako prasa, tak preziju to auto. AK to mam citovat, tak mal pod rukami prevodovky z taxikov so 700k km a repas lozisk a synchronov preventivne, nie pretoze to bolo treba (samo ze olej sa menil a nejazdilo sa tym jak...) Takze ktovie, ako je na tom zadny diferak co sa tyka kvality...

 

PS: Ja som sa pytal hlavne preto, vzdy sa snaizm prist na koren veci, vela problemov sa riesi "nejde to", ale nikto neda konretny dovod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

diferák je v pohode , jedine 3,6FSi mu vie ublížiť ak s tým chodí hovädo ... 

 

 

Do diferáku predného aj zadného ide olej ako píšeš Tj. G 052145S2 - litrové balenie alebo to isté G52145A1 - pol litrovka , takže jeden ten a jeden ten a môžeš sa hrať ... Teoreticky by to znieslo aj nejaký Castrol differential ale origo je origo ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 1 rok později...
  • o 4 týdny později...

Ahoj,  prosím o radu řeším ten samý problém - na kolika uložení  drží motor a převodovka a prosím o foto nebo čísla dílů. Moc děkuji .Scout  2010 2.0Tdi  DSG .  Už nevím čím to může bejt. :kol-32:

Editováno: , autor: Scoty333
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, když to zjednoduším, tak od kardanu se to přenáší do kabiny. Ten se totiž neustále otáčí. Může to být od utrženéh silentbloku na motoru a ten se malinko víc při akceleraci naklání, dále přední a zadní hardy spojka. To jsou antivibrační díly na začátku a konci kardanu. Já měl špatnou tu zadní spojku + utržený silentblok na diferenciálu. Ten mi v origo servisu našli, ale tu spojku nezjistili, vypadala jako že je OK, ale kamarád na vesnickém servisu mi to našel  :-) Vě škodě auto chtěli měnit vše za cca 90 tis. mě to vyšlo na 12 tis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...