Přejít na obsah

Prosím o pomoc - víčko k nádrži, houkačka


senzor1938

Doporučené příspěvky

Ahoj,

Prosím o pomoc, koupil jsem ojetou Felicii, je to verze ještě před 98 a našel jsem zatím 2 problémy:

1) Víčko (to černé šroubovací) u nádrže nefunguje tak jak by mělo - klíčkem jde otáčet pouze v 90 stupních a nejde zacvaknout dovnitř - pouze se jaksi protáčí a klape, když ho chce někdo vyndat tak ho prostě vyšroubuje a je to - není na to potřeba klíčku

2) Houkačka nereaguje, sundal jsem z volantu logo škody a zkusil kontakty, ale nic se neděje, čím by to mohlo být?

Kdyby mi někdo poslal odkaz na technickou příručkou Felicie verze z roků 1994-1997 bylo by to super!

EDIT : Houkačka opravena - špatná pojistka

Editováno: , autor: senzor1938
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

Prosím o pomoc, koupil jsem ojetou Felicii, je to verze ještě před 98 a našel jsem zatím 2 problémy:

1) Víčko (to černé šroubovací) u nádrže nefunguje tak jak by mělo - klíčkem jde otáčet pouze v 90 stupních a nejde zacvaknout dovnitř - pouze se jaksi protáčí a klape, když ho chce někdo vyndat tak ho prostě vyšroubuje a je to - není na to potřeba klíčku

Víčko by v jedné poloze klíče se mělo pokud s ním budeš kroutit doleva vyšroubovat, doprava po zašroubování klape.

Při druhé poloze klíčku se má víčko otáčet na všechny strany a nemá jít vyšroubovat.

Asi bych to neřešil a koupil nové víčko - pokud je skutečně vadné.

PS. Taky mě klíček chodí pouze o 90°C

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Húkačku skús skontrolovať napríklad tak, že namiesto húkačky pripojíš žiarovku alebo ak máš merací prístroj, tak je vec jasná- či tam ide napätie .

Ona húkačka je namáhaná vplyvmi počasia a nieje nič zvláštne , ak je ,,vytopená "a preto nefunkčná . Domáca oprava je vecou skôr šťastia , ako zručnosti .

S kľúčikom - presne ako píše Šobáň .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V těch víčkách hodně odcházela jedna plastová součástka, bílé barvy, co má nastarosti to cvakání atd. Mě to rozbilo taky, tátovi taky a tak jsem to vyrobil z hliníku a to vydrželo až do prodeje auta a doufám, že funguje ještě teď. Když to víčko rozebereš, hned ti dojde o čem mluvím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

A to nefunkční zamykání toho víčka má nějaký vliv na funkčnost? Já to nechci měnit, protože mám už i tak jinej klíč ode dveří a jiný do zapalování + jeden klíč na zamykání zpátečky. Takže by mi přibyl další klíček na svazku. Co tak pozoruju, tak většina nových aut to má jen šroubovací, třeba na focusu se do nádrže dostane i náhodný kolemjdoucí, tam se jen manuálně obklopí krytka a odšroubuje víko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...