Přejít na obsah

Upevnenie držiaku telefónu


Diamant

Doporučené příspěvky

Vie mi niekto z majiteľov originálnej HF súpravy povedať, ako je samotný držiak adaptéra pripevnený k prístrojovke? Je nejako primontovaný aj priamo k prístrojovke, alebo to nejako drží iba na nejakej konzole, ktorá vychádza spod prístrojovky v mieste rámika okolo rádia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, je tam tenký plech vedoucí z pod rámečku kolem rádia a je poměrně široký,

Není to nic extra nápaditého, prostě takový plech ohnutý v pravém úhlu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Inak rámik je ozaj rovnaký. Ale potom mi nie je jasné, či je ten držiak tak tenký, alebo ako je to vyriešené? Veď aj samotné vodiče vedúce do konzoly zaberú nejaký priestor. Kde je teda pre nich otvor? Pôvodne som si myslel, že práve v rámiku rádia. Neviete to niekto vypátrať?

To by aj mňa zaujímalo, čo je vlastne v tom držiaku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Oživujem aj túto tému. Držiak HF som rozobral, vypreparoval som z neho plošný spoj a po dôkladnom zabalení do penovej gumy som plošný spoj na kabeláži ukryl vedľa airbagu spolujazdca. Po výmene je potrebná výmena rámiku okolo rádia, nakoľko je v ňom vybratie pre kovový držiak (viď obrázok). A taktiež som vymenil lištu nad odkladacou schránkou spolujazdca, nakoľko aj v tejto lište je vybratie na držiak a kabeláž.

post-63-1155063003.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mne ten drziak na mojej octe (cierny interier) domontovavali - takze to sa mi nejak nezda - nic o uprave ramiku nevraveli (a som si isty ze keby ho upravovali pilnikom povedali by mi to...) :unsure:

Neverim ze by to v Boleslavi boli upravovali pilnikom na linke :t

Ta okrasna lista je ale ina, aj podla ETKY (stoji cca 660 SKK). Ja som si ju objednal, ale ked som videl ze je to vlastne iba ta ista lista na ktorej niekto rucne na nejakej bruske vytvoril miesto na prechod kablov a drziak...bolo mi z toho zle, pre ukazku pridavam foto.

Druhy problem bol, ze lista mala mierne ale viditelne iny dekor ako ostatne listy v aute...pritom bola spravna...proste je viditelne ina.

Takze isla von a upravila sa povodna :o

A 660 SKK v kybli. Navyse podla datumu vyroby na nej je pekne stara, 04/2004! Predpokladam, ze sa jedna o nejake nepodarky ktore takto zuzitkovali...grrrrr :angry::angry::angry:

Detail odzadu:

DOBRE ZE??? :disgust:

post-63-1155073993.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak odstrániš držiak, tak je nutná výmena oboch dielov. Ja som platil za lištu niečo vyše 500 Sk a za rámik 580. Ale mám strieborný. Čierny je možno lacnejší, neviem. Ak chceš držiak doplniť, tak stačí pilník.

Po rozobratí som bol aj ja prekvapený, že to vyrezali len od oka ručne. Dosť ma to šokovalo. Ale zase po namontovaní držiaka to nevidno a nemá to vplyv ani na správnu funkciu.

Čo sa dátumu výroby týka, tak niektoré diely ležia na sklade pomerne dlho. Ak sa dobre pamätám, tak béžové výplne dverí, čo som kupoval kedysi na Fabiu mali vyše 1,5 roka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fakt si myslis ze niekto na montaznej linke ma v ruke pilnik a piluje ramiky??? Podla mna je to blbost - mal by potom existovat ramik s a bez vyrezania...

Ten moj drziak vymontujem (ked bude trocha casu) a dam vediet ako vyzera moj ramik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budeš sklamaný, ale určite to vyzerá aj u teba rovnako. Na 100% to niekto opracováva ručne. Možno nie pracne ručne za pomoci svojej mechanickej práce. Možno majú nejaký nástroj a on to len podrží a za 5 sekúnd to má vyrezané. Ale určite to výde tak lacnejšie, než robiť ďalšiu formu.

Napríklad aj dverné výplne (teda ich horná penová časť aj nosný plast) sú očividne orezávané ručne a tiež by som povedal, že od oka. Ale ničomu to nevadí, tak ja v tom nevidím problém. Navyše 99,5% ľudí svoje auto nerozoberá. Tak o čo ide?

post-63-1155156466.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V zasade nejde o nic, nahnevalo ma vsak to ze dekor nesedel (pri detailnejsom pohlade je vidiet ze srafovanie sprava dolava je uplne inej intenzity ako zlava doprava, je to vidiet aj na fotkach) a tiez je to trocha uletene farebne... som presvedceny ze islo o nepodarok, kt. sa zbavili "cez nahradne diely".

Bohuzial sa to robi dost bezne, ze do prvovyroby idu dielce A kvality a ako nahradne dielce kupis B, aj ked funkcne... ale samozrejme nie vzdy to musi byt B. Pravdou je tiez to ze to moze byt sposobene aj dodavatelom, nakolko kontrola kvality ND nie je az tak dosledna ako pri vyrobe auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Oživujem aj túto tému. Držiak HF som rozobral, vypreparoval som z neho plošný spoj a po dôkladnom zabalení do penovej gumy som plošný spoj na kabeláži ukryl vedľa airbagu spolujazdca. Po výmene je potrebná výmena rámiku okolo rádia, nakoľko je v ňom vybratie pre kovový držiak (viď obrázok). A taktiež som vymenil lištu nad odkladacou schránkou spolujazdca, nakoľko aj v tejto lište je vybratie na držiak a kabeláž.

Zaujimave, ja tam ziadnu drazku nemam a je to v poho...viz foto

post-63-1156460439.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Horná a spodná hrana toho držiaku, čo je na obrázku, sa mi otlačila do mäkčeného plastu prístrojovky a ani po dvoch mesiacoch, čo je držiak dole sa tie priehlbiny úplne nestratili. Ale už to temer nevidno. A pritom tam bol ten držiak len necelé 2 týždne. Viď moje foto (krátko po demontovaní držiaku).

post-63-1157209150.jpg

Editováno: , autor: Diamant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Navážu na toto vlákno.Mám dvě otázky:proč demontujete origo hf sadu a jestli jde do té sady(já mám rv.2005) použít i jiný telef.?Myslím že to je na nokii 6230-i.Nebo se musí koupit nový adaptér?Pls poraďte.

Editováno: , autor: civrs
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mě celkem mrzí,je to celkem robustní a opravdu pevné nato abych to likvidoval.Tak to pánové z Volkswagenu nějak nedomysleli,origo sada stará 3.5roku na telefon který už nevyrábějí.To je fakt hustý!!! Po novém roce zaskočím do Škodovky a poptám se.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
to je jako tatíkovo audina, tam je v loketce pevná HF a strčí se tam jenm 6230i, nevim podle jakých kritérií vyhral zrovna tenhle telefon, ale nebejt v autě BT, tak je HF uplně naprd

manazersky telefon...nastupca 6210 resp. 6310i :)...aa medzi manazermi, obchodnymi zastupcami najoblubenejsi telefon..dnes je to uz 6300 resp 6300i :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...