Přejít na obsah

Výměna klasických světel za projektory


Červ z Liberce

Doporučené příspěvky

(popis problému dole, tučně)

Zdravim, rozhodl jsem se nechat si u Autotrendu v Liberci nechat namontovat do své Fábie II projektorová světla, která jsem výhodně koupil na netu (2700 Kč/ks, originál Škoda, nerozbalené originální balení - takže snad ne kradené). Myslím že se mi ten kauf docela vyvedl, protože když jsem se ptal ve Škodovce co by stály jen ty dva světlomety bez instalace, tak mi řekli 14 000! :smich: Možná mysleli ty natáčecí, ale ty jsem viděl někde jinde za 4500 Kč.

No, k věci; Objednal jsem se do servisu, kde mi slíbili nainstalovat Philips BlueVision, které údajně měli skladem. Bohužel jsem nepožádal, aby to uvedli do objednávky. Takže mi tam nainstalovali nějaké Osramy Nightbreaker, které sice možná mají vyšší svítivost, rozhodně se ale nepodobají xenonům! No, ale to už bylo pozdě. Prý že ty Philipsy se už nevyrábí, a že už je nemají skladem - a prá že tohle bylo nejpodobnější.

Po 8 hodinách, co nad tím servis strávil jsem si auto vyzvedl. jaké bylo mé překvapení, když jsem večer při cestě po městě zkoušel dálkáče a zjistil, že se místo toho světla vypnou! Tak jsem hned druhý den znova do servisu zajel. Místo rychlé opravy mi řekli, že je potřeba dodělat nějaké relé - že prý to zjistili při zkoumání plánů Fábií co to měly (to jako nevědí z hlavy?! V oficiálním servisu?) - a auto strávilo v servisu další noc, prý že se musela součástka objednat. Tak jsem si dnes s radostí převzal auto, abych zjistil, že pokud přepnu na dálková světla při denním svícení, tak mi to v přístrojovce divně bzučí! A světla svítí normálně. Přísahal bych, že předtím normálně dálková světla fungovala i při denním svícení. Pokud to přepnu na normální potkávací světla, a pak dám dálková - tak dálková fungují, bzučení je pryč. Když jsem se na to ptal, tak mi řekli že to je normální - že to tak je u všech fábií s projektory. Spěchal jsem domů, tak jsem to nechal plavat - ale pak mi to vrtalo hlavou. Takže; je to normální nebo ne? Celý můj problém není o funkčnosti, jako spíš o profesionální práci - čekal bych, že za takové částky co si účtují dostanu kvalitu oficiálního servisu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

není to normální, to bzučení značí, že relátko jde do zkratu-propojuje se na kostru přes vlákno žárovky-tudíž žárovka zhasne.Dnes sem zkoumal, jak se někde tady kecalo, jestli světelná houkačka jde na auto-mně jde i když klíček mám vytažený-nevím, ale jak dlouho. ale tuším, jestli se to nedá načasovat aby to svitilo na cestu i po zamknutí vozu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mě nikde nic nebzučí :) ..jinak při denní svícení Ti dálkové nesvítí,,jde jen světelná houkačka...

Díky za odpověď! No tak to je asi zmetky zejtra poženu, za tuhle instalaci si naúčtovali hromadu peněz... Je zvláštní že když ručně přepnu na obrysovky (nebo parkovačky? :kuk: ), tak mi dálková světla zapnout nejdou. Takže podle toho co píšeš by to tak mělo (ne)fungovat i při denním svícení. Řikal jsem si... tak klimatizaci ani alarm doinstalovávat nebudu, přineslo by to spoustu potíží. Ale výměne světel... nikdy by mě nenapadlo že by to mohl být taky problém!

Ještě jednou díky, DÍKY! :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a nemisli on to ze ak dame kluciky do zapalovania zapneme polohu 1 pri autorozsvieteni tak sa nastavi clona , aj mne to po zastaveni nachvilku zabzuci /uplnom vypnuti auta / a vypne sa to , ale ze by som sustavne bzucanie pozoroval tak to tazko , cca 15 sec , alebo ma zaradenu spiatočku a jak ju vyradi tak sa mu pretocia motorceky , tak snad nam da vediet vadu ... inac skoda ze si nekupil original projektory z výroby alebo zo škodofky niesu drahe :)

Editováno: , autor: muchapuk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... inac skoda ze si nekupil original projektory z výroby alebo zo škodofky niesu drahe :)

Tenkrát jsem měl bohužel limitovaný rozpočet daný bezúročnou půjčkou od táty - a teď, po dvou letech jsem si trochu polepšil v zaměstnání (i když teď to najednou jde zas s kopce), tak jsem se odvázal a koupil jsem si "škodovácký xenony" :smich:

Ten zvuk je jinak soustavný. Ale zejtra tam zajedu a budu zlej, uvidíme co z nich vypadne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem tam teda byl a byl jsem "zlej" :-D No, vysvětlili mi, že prý to je normální - je to přestavba, a co bych jako chtěl :-( Údajně fábie s projektorama maj jiný základní desky než fábie s normálníma světlama (je to možný? Mě to přijde jako blbost), a proto tam nemohli jednoduše dát to jedno relé s pěti pinama, který prej používaj fábie s projektorama z výroby, ale museli to nějak obejít pomocí dvou přidelaných relé. Podle nich je to všechno vcajku, protože při denním svícení se stejně nemají dálková světla používat. Takže normálně by se dálková světla neměla při denním svícení vůbec sepnout - jenže mě se spínají, ikonka dálkáčů svítí a bzučí to! Ale oficiální servis to prohlašuje za OK stav. Zvláštní je, že pokud přepnu na kruhovém voliči světla na obrysovky (střední poloha), tak při pokusu o zapnutí dálkových světel se nic neděje... Tak proč to taky nejde udělat u denního svícení, aby se to ani nepokoušelo dálkáče zapnout, a aby to nepískalo?

Asi s tím nic nenadělám. Prý by museli vyměnit tu desku (nebo tak nějak se ta čertovina jmenovala), což by stálo 15 000 Kč. No a to fakt nechci. Jo a ten bzukot je prej způsobenej tím, že se to snaží přepnout na druhé vlákno H4ky, které tam už nejsou - a proto to jedno relé posílá tomu druhému nějaký zpětný proud nebo co, a proto to bzučí.

Tenhle příspěvek Vám asi nic moc nepřinese, jen jsem to chtěl nějak uzavřít :-) Omlouvám se za mou technickou neandrtálnost, na autě mě zajímá jak vypadá a kolik to žere - víc vědět ani nechci.

Díky moc a ahoj!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stačí si tu trošku pročíst téma a na většinu tvejch otázek by si tu něco našel a nemusel by si zahládat téma. Máš 4 příspěvky a z toho 4 jsou tady. Ohledně této přestavby světel tu psal Arts, Profo i já. mrkni do tématu projektorová světla a tamje skoro vše

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...