Přejít na obsah

Klepání při brždění


_dodo

Doporučené příspěvky

Dnes mi menili na Fabke 1.2 HTP s ABS zadne loziska a aj brzdove oblozenia (bubny trosku zosustruzili).

Problem je v tom, ze mi ide nizsie brzdovy pedal ako pred vymenou. Da sa to nejak doladit alebo je to tym ze je trosku stocene z bubnov? Na druhej strane je ale zase oblozenie nove, takze by to nemalo byt az take citelne.

Dalej pri prucom brzdeni mi nieco klepe, taky kovový zvuk. Cim ide auto rychlejsie, tym je frekvencia vyssia. Roby to ale iba ked prucie zabrzdim, a dost to pocut. Neviete cim to moze byt? Pravdepodobne to ide asi iba z jedneho zadneho kolesa. Zacalo to hned po tejto vymene. Dovtedy vsetko v pohode.

Neviete prosim poradit?

Dakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, dnes jsem byl nucenej auto pořádně zahamtnout a trvalo to tak 5 vteřin. Od té doby, když brzdím trochu více, slyším jakoby z prostředku auta (možní i vzadu) takové lupání. Brzdič žádný viset nezůstává, tak vůbec nevím, čím to. Když přibrzďuji lehčeji, je to ok. Napadá mě, jestli neodchází brzdový válec. Po zastavení a dalším rozjížděním to občas taky lehce klepne, ale spíš mi to připadá, jako by se ty brzdiče odlepily. Poloosy jsem zkoušel a ty jsou ok, aspoň necvakaj při vytočených kolech a rozjezdu. Nestalo se to někomu?

Editováno: , autor: Losky83
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já bych tipl, že se ti roztrhl jeden nebo oba silentbloky ramene - mrkni se na ně ;) klepou při prudký akceleraci a brzdění a nebo když přejíždíš více nerovností za s sebou - takovej kovovej zvuk ťukanců jakoby pod nohama...jesti to bude tím, tak se vy...na origa a dej silentbloky z cupry, nebo alespoň zesílený

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mrknu na ně, ale tohle spíš zní jakoby z půlky auta, nikoliv z nohou. A když tomu naložím při rozjezdu, nic neklepe, jen při přudším brždění jakoby se něco urvalo a klepe to. Musím to prolézt, snad něco najdu. Jak se pozná, že odchází brzdový válec. Kámoš má taky fábii a říkal, že to auto brzdí nějak slaběji. Desky jsou komplet nový, kotouče už jsou asi na výměnu. Mají těch 19mm,ale myslím, že kotoučema to nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak silentbloky jsou jak nový, nic utrženého:( Ještě jedna věc mě ale zajímá. To dělá už od koupě. Když motor natočím, cítím takové šustění, když sešlápnu spojku a držím ji, je slyšen jen pěknej klapot motoru, zas ji pustím a takové šustění

Editováno: , autor: Losky83
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak s tím šuštěním to máme stejné, mám F1 1.9 TDi, rok výroby 2000 a po prohřítí motoru nebo když mu naložím, tak to šuštění přejde v nepříjemné klepání (pravděpodobně nějaké ložisko v převodovce a nebo vypínací ložisko spojky...no a to praskání při brždění pociťuji taky, ale jak pišeš pouze při prudkém zabrždění a pouze z levé strany od předku - uz to koumu asi týden, byl jsem u dvou mechaniků a ty mi zjistili, že mám vůli v řízení...právě před týdnem jsem dělal celou GO přední nápravy (tlumiče, čepy, stabilizátory, silenbloky a td...), tím pádem se veškerý vůle utěsnily a projevili se pravděpodobně na tom řízení...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já si všiml, že to lupání je spíše od zadní nápravy. Je zajímavý, že to spíš dělá, když jedeme 2. Když jedu sám, tak jsem to neslyšel ani jednou, tak mě napadá, zda to není nějaký mechanismus, co rozděluje brzdný účinek mezi přední a zadní nápravou. Jinak k tomu šustění nebo jak to hodnotit, tak to je pořád stejné. Nepociťuju rozdíl mezi studeným a teplým motorem. Je to slyšet jen na neutrálu a nebo při pomalé jízdě na jedničku či dvojku a když mám nohu z plynu. Je možný, že to je třeba už něco v převodovce nebo se ozývá spojka či setrvačník

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Ahoj, dnes jsem byl nucenej auto pořádně zahamtnout a trvalo to tak 5 vteřin. Od té doby, když brzdím trochu více, slyším jakoby z prostředku auta (možní i vzadu) takové lupání. Brzdič žádný viset nezůstává, tak vůbec nevím, čím to. Když přibrzďuji lehčeji, je to ok. Napadá mě, jestli neodchází brzdový válec. Po zastavení a dalším rozjížděním to občas taky lehce klepne, ale spíš mi to připadá, jako by se ty brzdiče odlepily. Poloosy jsem zkoušel a ty jsou ok, aspoň necvakaj při vytočených kolech a rozjezdu. Nestalo se to někomu?

Ahoj, mám uplně stejný problém. Podařilo se ti ho nějakým způsobem vyřešit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...