Přejít na obsah

Haldex a diferenciál 4x4 - servisní úkony


pekrato

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Byl jsem vyměnit po 60tis olej + filtr v Haldex spojce u Octavie Scout 2,0TDI výroba 2007, m.rok 2008, tedy s Haldexem II. generace.

V autorizovaném servisu mi bylo sděleno, že se mění pouze olej, filtr se nemění, protože tam prý žádný není.

Prosím o radu. Ten filtr tam opravdu není a nebo ho v servisu nemohou najít, protože je na špatně přístupném místě?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 3 týdny později...

Já měním olej i filr najednou ;)

Zrovna před 14 dny při 240tis.

Teda dodal jsem ho do servisu.

Snad to vyměnili...

Ale celkem se mi vyplatila výměna oleje v převodovce.

Dřív jsem měl problémy při stání dát jedničku nebo zpátečku.

Teď to tam vklouzne nádherně. I ostatní převody jdou zlehka a krásně :palec2:

Editováno: , autor: Dodo-Kolín
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...



Zdravím, moc díky za návod,
Vypadá to trochu složitě, ale nebál bych se toho. Myslím, že adaptér pro plnění by se dal zjednodušit na jakoukoliv plastovou lahev s hadičkou ve víčku, za předpokladu že hadička bude tenká a umožní unikání vduchu mezi hadičkou a plnícím otvorem. Potom plnění nemusí probíhat samospádem, ale vytlačováním oleje z lahve. Jakmile se v plnícím/kontrolním otvoru objeví olej, je naplněno. Pro jistotu asi bude lepší po nějakých kilometrech hladinu zkontrolovat, kvůli vzduchovým bublinám...
Jestli se pletu opravte mě prosím.

Škoda že v návodu není nic o výměne filtru :-( Hned bych se do toho dal... :-)

Prosím, prosím, ještě výměnu filtru... :-)

Jinak celkově dost komická situace, každý říká něco jiného. Ja například mám v servisní knížce uvedenou pouze výměnu fitru po 60 tis. a o výměně oleje ani zmínka!
Předem díky.
P.H.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...
  • o 3 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Sevas borci mam scout 2008 najazdených 128 tisíc a nejaké drobné, pripravujem sa na výmenu oleja  v haldex spojke a chcem sa opýtať či je dobre meniť aj v diferáku poprípade aké tam idú oleje ake množstvo a  aky filter do tej spojky a hlavne ako často to pootm treba meniť , Diky borci za pomoc 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

ahojte, prosim o radu. chystam sa kupit octaviu 2011 4x4 ale s majitelom sme zistili, ze pri 60tis servise original skoda servis zabudol vymenit olej v haldexe, kedze auto este bolo sluzobne sa im to nezdalo potrebne. Olej bol vymeneny az pri 100 tis, ked sme to zistili na zaklade faktur zo servisu, Olej pri vymene bol vizualne ako novy ale niekde som cital, ze to je klamlive, nakolko ho znehodnocuje nasiata vlhkost atd. Mam otazku, isli by ste do kupi tohto auto so zanedbanym servisom Haldexu. A este posledna otazka ako bezpecne otestovat funkcnost, pripadne poskodenie Haldexu ? dakujem R

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...