Přejít na obsah

led diodové pásky na osvícení prostoru nohou


jirka1022

Doporučené příspěvky

Zdravim všechny škodováky, chtěl jsem si někam přidělat led pásky do oblasti prostoru nohou a chtěl jsem poradit kam zapojit štávu?? Nechci aby pásky nějak reagovali na dveře nebo na stropní světlo, prostě by svítili pořád, samozřejmě po nastartování. Nepřemýšlel o tom někdo?? je to vůbec prakticky možné??

Díky

Editováno: , autor: jirka1022
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

alebo to zapojiť tak ako to má byť, tzn. do komfortky ktorá toto osvetlenie ovláda ;)

Díky za radu ale můžeš být trochu konkrétnější?? V tomhle jsem laik, takže bych potřeboval trochu konkretizovat. Moje představa by byla asi taková, že bych přilepil nebo jinak přidělal led pásky v oblasti nohou a kabel od nich bych někde šikovně strčil mezi dva plasty a zavedl na zdroj el. energie, ted´ jde jen o to kam? Samozřejmě nejlepší by bylo to dát do té konfortní jednotky( i když nevím kde to je) ale stačilo by mi protstě píchnou to tak ,aby to svítilo pořád a auto nehlásilo třeba nějakou chybu v elektrice. Myslel jsem třeba jeden pol na karoserii a druhý někam do pojistkové skříně, jenom nevim jak a kam přesně abych něco neskazil.

Díky za další info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když se to udělá tak jak to má být, tak jde potom na maxidotu nastavovat intenzitu podsvícení.

No to jako jo, ale neplnuje to tu Jirkovu podminku "protstě píchnou to tak ,aby to svítilo pořád". Pri zapojeni do komfortky to sviti jenom pri otevrenejch dverich nebo chvili po vytazeni klicku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

zdárek chlapy, tak už jsem si udělal osvětlení prostoru nohou pomocí led diodového pásku. Někdo by možná řekl: "trochu prasárna" ale vše funguje jak má a vypadá to suprově. Večer nafotím nějaké foto a pochlubim se. jinak dal jsem na radu Vás a zapojil jsem to do volného slotu v poj. skříni. Odtamtud jsem si udělal vypínač pod volantem (uplně dole pod volantem jak je ten polystyrén,tak jsem udělal díru přesně na vypínač a luxusně to tam drží) a pak jsem jen roztahal kabely po autě tak aby nebyly vidět. Mám osvětlení i vzadu. Večer to je vážně pěkný, pak sem hodim fotky.

Zatim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám otázku tak trochu okolo.....

Byla řeč o original zapojení do RJ na pin....

Uplně pro mně, čirou náhodou, na Octavii 1 co by měla mít komfortku 3g ten vývod Náhodou není, že?? Nebo ta funkce :feve:

Díky za odpověd od expertů, při nejhoršim bych to loupnul na stropní světlo no

Ještě jedna malá otázečka-ty tam máš pásek s jen 3ma LED?? A podle fotek to vypadá že to stačí. Je to tak? Já tam chtěl dát pás cca 20cm, tak to jsem rad že vidim ty fotky, protože to by bylo asi už trochu silný světlo (ale měl bych to na dveře stejnak)

Editováno: , autor: Vladimír Kalandra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám otázku tak trochu okolo.....

Byla řeč o original zapojení do RJ na pin....

Uplně pro mně, čirou náhodou, na Octavii 1 co by měla mít komfortku 3g ten vývod Náhodou není, že?? Nebo ta funkce :feve:

Díky za odpověd od expertů, při nejhoršim bych to loupnul na stropní světlo no

Ještě jedna malá otázečka-ty tam máš pásek s jen 3ma LED?? A podle fotek to vypadá že to stačí. Je to tak? Já tam chtěl dát pás cca 20cm, tak to jsem rad že vidim ty fotky, protože to by bylo asi už trochu silný světlo (ale měl bych to na dveře stejnak)

jj mám jenom 3 diody, jak vpředu tak i vzadu. Původně jsem dal dopředu 6 diod ale bylo to celkem hodně a vzhledem k tomu že jsem doposud nesehnal vypínač s regulací osvětlení tak 3 diody jsou akorád. Večer to je vážně v pohodě. Jinak na tvou původní otázku vážně odpověď neznám,ale někdo se určitě ozve.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Zdravim všechny škodováky, chtěl jsem si někam přidělat led pásky do oblasti prostoru nohou a chtěl jsem poradit kam zapojit štávu?? Nechci aby pásky nějak reagovali na dveře nebo na stropní světlo, prostě by svítili pořád, samozřejmě po nastartování. Nepřemýšlel o tom někdo?? je to vůbec prakticky možné??

Díky

Zdravím taky sem se rozhodl že si tohle pořídím do auta....a tak sem si našel na netu tohle http://www.svetzarovek.prodejce.cz/p-2790/k-521/led-pasek-smd-12v-zeleny-s-cernym-pozadim/ .... chtěl sem aby to nebylo moc vidět..... takže ta nejmenší tloušťka .... takhle mi vyhovovalo.... pak se msi pořídil dráty normální dvojlinku na repráky a přiletoval ...k tomu .....

Návod :

.buď si vemte napětí ze stropní lampičky jak stálé plus, tak spínané mínus(varianta pro ty, co chtějí, aby se jim to rozsvěcovalo při otevření dveří.....)

nebo si vemte někde kostru a plus vytáhněte ze spínače světel (pro ty, co chtějí, aby jim to svítilo po celou dobu s rozsvěcenými světly....)

a nebo si vemte někde kostru a plus regulovatelný...jakýkoliv spínač či ovladač (pro ty, co si chtějí intenzitu světla regulovat....svítí při rozsvěcených světlech ale varianta mizerná). Osobně jsem si zvolil první dvě varianty, mezi ně vložil přepínač a buď mi to svítí tak, nebo naopak. ovšem to není schopný rozběhat člověk, který není schopný najít v autě stálé plus:)

1) stálé plus je vždy červené ( jinak stačí proměřit voltmetrem)

spínané mínus a mínus obecně je většinou hnědá.

2) tam, kde zapínáš světla (vlevo pod volantem)

PS: to už musíš zvládnout.

takhle sem si to vytvořil i já a když už sem vyl v tom tak sem si podsvítil i kaslík pod rádiem ;)

post-48278-004879500 1285502756_thumb.jp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

- proč v noci svítit když svítí lampy :doh

- to světlo se pěkně rozplývá a dobře prosvítí prostor

- a když něco upadne tak je to vidět (mince,zapalovač atd.)

- hlavně to dobře vypadá :specool:

17.12. jsem byl na STK a bez problémů. :palec:

Editováno: , autor: Škrabi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...
  • o 1 rok později...

Návod :
.buď si vemte napětí ze stropní lampičky jak stálé plus, tak
spínané mínus(varianta pro ty, co chtějí, aby se jim to rozsvěcovalo
při otevření dveří.....)

 

Ahoj,

zeptám se jako lama - kde lze vzít popisované napětí (+, - ) ze stropní lampičky aniž bych musel sundávat tapec stropu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

mne by to také zajímalo, chápu, že pro toho, kdo to již má, přišla práce jednoduchá a zapojení také, ale pro každého to jednoduché být nemusí. 

 

má otázka je, kam mám zapojit ty drátky, jak u řidiče, tak spolujezdce, když chci, nasvěcovat při otevření dveří (čili při rozsvícení osvětlení prostoru vozu). 

 

objednal jsem si 4 ks led pásků 5cm dlouhých po 8kč, jen nevím, kam je zapojit. Napadlo mne totiž i nasvícení zadního prostoru.

 

díky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Čuste chlapi. Tak jsem si hodil zelené LEDky  pod palubku a pod přední sedačky. Takže je osvětlený prostor jak u řidiče a spolujezdce, tak i vzadu. LEDky jsou zalité v silikonu. Je to vzhledově lepší a jsou i chráněné vůči "okopu"  Prve jsem přemýšlel jak to zprovoznit a hlavně kde vzít "šťávu". Nakonec jsem + natáhl rovnou od baterie a - jsem vzal pod prahem u řidiče. Přikoupil jsem si i takovou šikovnou krabičku na dálkové ovládání(cca 170 kč). Takže teď se to dá zapnout, vypnout popř. ztlumit. Ukryl jsem jí pod volantem na takovém pletivu s molitanem co tam je. Upevněná je stahovací páskou.   :kol-28:  Jako jistotu jsem tam přidal pojistku 1A kterou jsem uložil do pojistkového pouzdra. Pokud nezapomenu dodám i fotečky jak to večer krásně září jak cyp. :kol-43:

Editováno: , autor: FogFrog
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...