Přejít na obsah

Autobaterie vybitá, auto odemčeno?


dotTwelve

Doporučené příspěvky

Ahoj,

vcera jsem prisel k auta a ejhle. Hnedka me zarazilo, ze central nic. Otevrel jsem jenom dvere u ridice a ostatni byly otevrene, krome kufru, ten nesel otevrit. Baterie byla vybita, auto neslo nastartovat.

Muze se vubec auto samo otevrit, kdyz se vybije baterie? (Vsechno bylo odpojeno, vypnuto.)

Mate s tim nekdo zkusenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jsi nechal auto otevřený tak je to jasné...to nesmí být to žere baterku, že bys možná nenastartoval po 3 dnech. Neusne vlastně celá jedna větev komunikace(komfort).

Cau ja mam O II, parkuji v rodinnem domku v garazi a auto nezamykam. Nekdy stoji i dele jak tyden a zatim jsem vzdy nastartoval. Mam teda auto zamykat i v garazi, aby se nevybijela baterka?? Dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já nevím, ale když auto zamknu aktivuji alarma a ten má jistě spotřebu el.energie. Nevím proč by mělo otevřené auto žrát el.proud, potažmo větev komunikace (komfort). Co ovládá komfort ......... centrál, DO, okna, alarm, dešták, ..... proč by to mělo žrát proud u odemčenýho auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 4 měsíce později...

chlapci ako sa zamykaju dvere na octavii II? berme taky pripad ze z odomknuteho auta vyberiem baterku na dobijanie a ked chcem zamknut tak klucom zamknem iba predne dvere. Zadne dvere ostanu odomknute a nie je tam ani ziadny cuplik s ktorym by sa dali zamknut...existuje na to daka finta?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

to prochy: Strasne by ma zaujimalo ako sa do zatvoreneho auta bez baterky potom chalan dostane, ked su vsetky zamky s elektromotorcekmi a kapota bude zatvorena.

Jednoduše, dveře řidiče vždy jdou z venčí otevřít klíčem. Zámek je elektromechanický a pokud chcípne elektřina jeho mechanická část funguje nadále. Pokud tedy zámek není zaslepen záslepkou, problém nevidím. (jsou to jediné zadní dvířka jak se dostat do auta bez baterie). Tak jak píše prochy603 je jediná možnost jak zabezpečit auto před panelákem i bez baterie. Jinak to auto nezamkneš.

A jak píše acek, zamknuté auto má klidový odběr (SafeLock) okolo 7mA (tak píše příručka od Škody). U odemčeného je auto ve stavu active a má odběr 150mA (tak píše opět příručka Škoda). U active jsou pod proudem všechny jednotky u SafeLock nikoli. Samozřejmě těch 7mA určitě nebude s Alarmem.

A jak píše mata-cz, auto při vypnutém motoru po čase vypíná všechny zapnutá světla (vnitřní i vnější) aby ochránil baterku. Osobně jsem si všiml když jsem čekal v noci v autě zhasly dokonce diody podsvětlení zapnuté dětské pojistky stahování oken a zamykání dveří ze vnitř. To asi po pár minutách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na to jsem se už jednou ptal jak se dostanu do auta když vytáhnu baterku abych si ji třeba před zimou nabil. Já totiž mám jediný zámek a to na kufru. Znamená to, že až baterku nabiji a budu ji chtít dát zpátky do auta, vlezu do auta kufrem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na to jsem se už jednou ptal jak se dostanu do auta když vytáhnu baterku abych si ji třeba před zimou nabil. Já totiž mám jediný zámek a to na kufru. Znamená to, že až baterku nabiji a budu ji chtít dát zpátky do auta, vlezu do auta kufrem?

Nenapsal jste co máte za auto (OII nemá mechanický zámek kufru a forum je o OII). Pokud je tomu tak jak píšete tak zřejmě nic jiného vám nezbyde. Bez elektřiny ten centrál nepřemluvíte aby vám otevřel. Nebo máte jinou představu jak do auta? Pokud opravdu zamknete centrál, vytáhnete baterku a zabouchnete kapotu pak už pomůže jen starý dobrý mechanický zámek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...