Přejít na obsah

V zimě na D1 na letních bez postihu.


Vlasta

Doporučené příspěvky

Fakt nechápu proč je třeba zmírnit podmínky pro osobní vozy. Když údajně všichni mají zimní obutí, tak přece zmírnění nepotřebují. Takhle se zase bude vyhazovat spoustu peněz za dodatkové tabulky a žádné zlepšení to nepřinese. Ba naopak. Využije toho dost aut bez přezutí a mohou způsobit problémy. Na D1 je jich asi málo, no.

Já bych letos zavedl povinně zimní pneu pro všechny v celé délce D1 a dalších vybraných místech a od příštího roku povinně všude.

Nicméně stejně se mi nejvíc líbilo, jak chtěli značky zakrývat plachtou a v době kalamity je jet odkrývat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud pořádně nazapřemejšlí, bude vše paskvil jako vždy....jsem pro povinné používání zimních gum a to od 01.12 - 28.2......to uznáte všichni že v tomto období je opravdu zima a teploty min okolo 0°C......takže opodstatnění to má........dále by pak měli ale pojišťovny i PČR při dopravní nehodě přihlédnout k tomu jaké pneu vozidlo má, když se dopravní nehoda stala na sněhu či zledovatělé vozovce - pokud by to bylo mimo výše uvedený časový horizont......je sníh..máš letní.....škoda jde za Tebou např. 2/3 částky......samozřejmě že dnes již většina zimní pneu používá, ale nejsou to všichni. A pokud to nebude ukládat zákon, bude si každej jezdit na čem bude chtít....neříkám, že zimní gumy zabrání vzniku nehody, ale citelně můžeou snížit jejich vznik.....vše je ale samozřejmě na lidském faktoru - řidiči......když pojede jako prase ve vánici, na sněhu nebo ledu.....tak ho nebo někoho jiného ty zimáče nespasí........

Editováno: , autor: Marek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přece je na české řidiče tvrdý bič, takže jim zmírníme vše, no ještě chybí eliminovat minimální vzorek na pneu, zmírnit bodový systém a bude vše O.K. No můžeme se tešit na zdražování pojistek na auta. Spíš mě sere, že ti, co si poctivě kupují zimní pneu příjdou pak do kolize z blbem, co je nemá, pojišťovna převážně po amortizaci jim nic nedá, nebo jen málo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bych to udělal jak v germánii.

Můžeš mít letní, ale pukud chumelí nebo je na vozovce sněhová pokrývka musíš auto odstavit. Bez ohledu na datum. Po odklizení sněhu můžeš jet dál. Třeba za za 5 dnů.

Jinak dostaneš velkej flastr.

Editováno: , autor: Luďa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže pánové,snad "konečná verze" je tato:"Od 1. listopadu 2009 do 30. března 2010 tedy bude pro každého řidiče v úseku dálnice D1 Loket (exit 66) – Velká Bíteš (exit 162) povinné mít na voze zimní obutí. Úřad bude navíc souběžně pracovat na návrhu novely, která by ustanovila pro další roky povinnost plošného použití zimních pneumatik v zimním období." http://www.mdcr.cz/cs/Media/Tiskove_zpravy/TZ_15_10_2009.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Celé tohle mi připadá k ničemu, když každoročně vidím spusty aut, které jezdí s letními na sněhu. Místo nějakých debilních značek, by byla lepší vyhláška od 1.11. - 15.3. povinnost užívat zimní pneumatiky, pokud řidič pojede na letních, dát pořádnou pokutu a pokud bude bourat, tak škody zaplatí sám, to by se hodně lidí rozmyslelo, zda riskovat nebo ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dr. Zoidberg napsal:
Celé tohle mi připadá k ničemu, když každoročně vidím spusty aut, které jezdí s letními na sněhu. Místo nějakých debilních značek, by byla lepší vyhláška od 1.11. - 15.3. povinnost užívat zimní pneumatiky, pokud řidič pojede na letních, dát pořádnou pokutu a pokud bude bourat, tak škody zaplatí sám, to by se hodně lidí rozmyslelo, zda riskovat nebo ne.

Přesně, spousta "řidičů" nebere v potaz, že to jediné co je spojuje s povrchem vozovky, jsou jen a jen pneumatiky...Myslím, že to je šetření na nepravém místě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...